Her Android için temel Google uygulamaları

Bir Android akıllı telefonu satın aldığınızda, Android ekosisteminin geliştiricisi Google’ın sunduğu zengin uygulamalar, hizmetler ve ürünler grubuna katılırsınız. Navigasyon, bulut depolaması ve e-postayla ihtiyaçlarınızın çoğunda kapsadığınız arama motoru ve işletim sistemine kıyasla Google’da daha fazlası var. Google’ın uygulamaları Android’de daha iyi çalışıyor. Bunun nedeni, Google’ın ve Android işletim sisteminin birbirine sıkı sıkıya bağlı olmasıdır. Ayrıca, MAC veya Windows View full post…

Devamını Oku Yorum Yazın

Google ebeveyn kontrol yazılımı Family Link

Google’ın Android cihazlar için ebeveyn kontrolü yazılımı olan Family Link, artık beta test döneminden çıkıyor ve şu anda genellikle bir davete ihtiyaç duymadan ABD’deki herkes tarafından kullanılabilir. Ebeveynlerin uygulamaları yönetmesine, ekran süresi sınırlarını ve cihazın kullanım süresini ayarlamasına izin veren yazılım, bir iOS veya Android cihazından kullanılabilir, ancak özellikle bir çocuğun Android cihazını yönetmek üzere tasarlanmıştır. İlk davet Mart için yalnızca bir program olarak tanıtılan Family Link, ailelerin iOS cihazları için Apple’ın iCloud Family Sharing “Ask” özelliğine benzer şekilde, e-postaları engellemelerine veya onaylamasına izin veriyor. Artı, ebeveynler haftalık ve aylık etkinlik raporlarını görüntüleyerek hangi uygulamanın çocuğun dikkatini çektiği konusunda fikir sahibi olabilirler. Yazılım ayrıca, ebeveynlerin çocuğun cihazında olmasına izin verilen günde maksimum saat sayısını ve çocuğun “yatmadan önce” otomatik olarak kilitleneceğini de belirleyerek cihaz kullanımını sınırlamasına izin verir. Bu kısıtlamalar değişebilir Haftanın gününe kadar, örneğin ebeveynler okul gecelerinde hafta sonlarına göre daha sıkı olabilir.

Ancak Family Link bazı üçüncü taraf ebeveyn kontrolü uygulamaları gibi genelleştirilmiş bir içerik filtreleme seçeneği içermez ancak Google Arama uygulaması ve Chrome gibi Google’ın kendi uygulamalarında filtreleme seçeneklerini kontrol edebilir. İlk olarak, Family Link, Android’de olması için hem ebeveyn hem de çocuğa ihtiyaç duydu ancak, Nisan ayında Family Link ebeveyn kontrolü uygulamasının bir iOS sürümü ile birlikte değişti. Servis ayrıca bir web tarayıcısı üzerinden de çalışır.

Family Link yazılımı, bir çocuğun hangi uygulamaları kullanabileceğinin (yada Apple’ın varsayılan uygulamalarını açıp kapatarak veya uygulama puanlarına göre değiştirmenin) yanı sıra, “Sınırlamalar” bölümünü sunan iOS ile karşılaştırıldığında Android için ayırt edici bir özelliktir. bir çocuğun cihazda neler yapabileceğini kontrol etmek için diğer ayarları kullanın ve gizlilik seçeneklerini yapılandırın. Bununla birlikte, Apple, bir ebeveynin zaman sınırlamalarını ayarlamak, bir cihazı kilitlemek veya uygulama kullanımıyla ilgili etkinlik raporlarını görüntülemek için bir yol sunmaz.

Family Link, Android Nougat (7.0) ve daha üstünü çalıştıran tüm Android cihazlarını kontrol edebilir ve Marshmallow cihazlarını seçebilir. (Tam bir liste bu SSS bölümündedir). Ebeveynlerin bu arada, yalnızca Android KitKat (4.4) veya üstü veya iOS 9 ve üstü sürümüne sahip olmaları yeterlidir. Yazılım şu anda serbestçe kullanılabilir olmasına rağmen Google, Family Link’in bir sonraki özellik kümesini kullanıma sunma açısından kullanıcıların geri bildiriminde olduğunu düşünüyor.

Devamını Oku Yorum Yazın

Blizzard mobil uygulamasını piyasaya sürdü

Valve, 2012’de Steam’in taşınabilir bir sürümünü piyasaya çıkardı ve “Steam’in hizmet işlevini herkes için daha zengin ve daha erişilebilir hale getirmek için genişletecek” dedi. Şimdi Blizzard, Android ve iOS cihazları için Battle.net yazılımının mobil bir sürümünün piyasaya sürülmesi ile taşınabilir hesap yönetim dünyasına kendi hareketini yapıyor. Blizzard, “Otobüste arkadaşlarınızın oynadığı oyunları görmek ya da kasabada tanıdığınız yeni bir arkadaşınızı hızlıca eklemek isterseniz şimdi Blizzard Battle.net mobile’la yapabilirsiniz. IOS ve Android için mevcut olan Blizzard Battle.net mobil uygulaması, masaüstü uygulamasından telefonunuza sosyal özellikler getiriyor.” dedi. Maalesef tek yaptığı: Battletag, e-posta adresi veya QR kodu yoluyla arkadaş ekleyebilir, onlarla sohbet edebilir, kendinizi çevrimiçi, uzak veya meşgul olarak işaretleyebilirsiniz. Ancak oyunları uzaktan satın almak ya da kurmak için bir seçenek yok ve Kimlik Doğrulayıcı ayrı bir uygulama olarak kalıyor. Şimdilik, PC’den uzaktayken klan arkadaşlarıyla iletişim kurmanın kullanışlı bir yoludur ve peşinde olduğunuz şey bu olduğu sürece ayarlanırsınız. Aynı zamanda ücretsiz, ki bu inkar edilemez bir artı:

Android sürümü —> TIKLA

iOS sürümü —> TIKLA

Devamını Oku Yorum Yazın

Google Assistant’lı Bose kulaklıklar artık resmi

Google ve Bose, bugün kulaklık üreticisinin büyük parazit giderici kulaklıkları olan QC 35’lerin yeni bir sürümünü resmi olarak duyuruyor. Büyük yeni ek, Google Asistanı veya daha ziyade, Google Assistant’ı tetikleyen kulaklıklardaki özel bir düğmedir. Yeni marka bilinci oluşturma sadece QC 35 II’dir ve Google’a göre bunları Bluetooth ile her zamanki gibi kurdunuz ve daha sonra bir Android telefon (Marshmallow çalıştıran veya üzeri) veya bir iPhone’da Google Assistant uygulamasına yerleştirilmiş bazı talimatları takip ettiniz.

Bu tamamlandığında, Google Yardımcısı’nı tetiklemek için sağ kulaklıktaki yeni düğmeyi basılı tutacaksınız. Google, Asistan’ın telefonunuzda yapabileceği birçok şeyi, mesajlar okumak, müzik dinlemek veya haber duymak ve tabii ki insanlar arıyor olabileceğini söylüyor. Ancak Assistant’ın görünen her yerde biraz farklı yetenekleri vardır; bu nedenle, bir Google Home ile yapabileceğiniz bu kulaklıklar ile yapmayacağınız şeyler olabilir.

QC 35 II kulaklıklardaki Google Assistant özelliği, işlem ve ağ bağlantısının çoğunu sağlamak için büyük oranda Android telefonu veya iPhone’a dayanıyor. Kulaklıklardaki yerel işlemler, anlık ses girişi (DSP’deki sesin arabelleğe alınması ve ardından telefona hızlı aktarımlar gibi) ve bildirimler gibi işlevlerle sınırlıdır. Bose, düğmenin telefonunuzdaki Bose Connect uygulamasının yapabileceği işi söylüyor: Gürültü iptali ayarları arasında geçiş yaparak onu yüksek, düşük veya kapalı olarak ayarlamanıza izin veriliyor.

Bu kulaklıkların, gerçek duyurudan, söylentilerden ve hatta Bose’nun kendi bültenlerinden çok daha fazla çıktıklarını gördük. Bu yeni kulaklıklar, Android’de Google Asistan uygulamasında ortaya çıkarılan kulaklıkla ilgili bitleri açıklama yönünde de bazı yollar arıyor. Artık resmi oldukları için ABD, Avustralya, Kanada, Almanya, Fransa ve İngiltere’de piyasaya sürüleceğini söyleyebiliriz. Bugün 349,95 dolara satışa sunulmuş oluyor.

Devamını Oku 6 Adet Yorum

Samsung Galaxy Note 8 şimdi mağazalarda

Samsung’un Galaxy Note 8 resmi olarak geldi ve şu anda operatörlerin web siteleri ve fiziksel mağazalarında bulunuyor. Bazı müşteriler ön sipariş ile telefonlarını aldılar.

Samsung kilitli olmayan bir sürümü için 929 $ talep ediyor. Bununla birlikte, bir telefonunuzu operatörünüz aracılığıyla finanse etmek istiyorsanız, T-Mobile’ın yeni cihazda en ucuz teklifi var, ama fazla değil. Taşıyıcı aynı zamanda T-Mobile’ın Ekipman Peşin Ödeme Planı ile 210 dolar peşinat ve 30 dolarlık aylık taksitlerle ya da Jump on Demand müşterileri için ayda 0 dolar ve 39 dolar ödemekle birlikte, bu ücret 930 dolar. Bir sonraki en iyi bahis, AT & T sonraki taksit planında 949,99 ABD doları, 30 aylık 31,67 ABD doları karşılığında satılan AT & T’dir. Hem Verizon hem de Sprint 960 $ karşılığında satıyorlar. Note 8, yalnızca ABD’de 64GB’lık siyah veya gri renkte gelir. Note 8 ile Apple’ın yeni iPhone’ları arasında karar vermek için bekliyordunuz, muhtemelen bu kararı verme zamanı geldi. IPhone 8 ve 8 Plus ön siparişleri, 22 Eylül’de piyasaya çıkması beklenen telefonlarla bugün açıldı. Pahalı iPhone X 27 Ekim’e kadar 3 Kasım tarihli bir gemi ile satışa sunulmayacak. Stylus aka, S Pen en belirleyici özellik olduğundan bu telefonların Note 8’in müşteri tabanından uzaklaştığını sanmıyorum ve iPhone’lardan hiçbiri bunlardan birini istemiyor. Yine de, zamanlama Samsung tarafından biraz daha iyi olabilirdi.

Devamını Oku 1 Yorum

%d blogcu bunu beğendi: