İşverenleri Etkilemek İçin Üç Yol

Hepimize aktif olarak yeni bir iş ararken sosyal medyada fazla paylaşmamamız söylendi ama işverenleri etkileyebilecek sosyal medyayı kullanma yolları çıktığını Jobvite 2017 İşveren Raporu’na göre verdik. İşverenlerin, LinkedIn, Facebook, Instagram ve diğer sosyal medya platformlarında adayları araştırırken görmek istedikleri ilk üç öğe şudur:

  • Yazılı veya tasarım çalışması (işe alımcıların 65 %’i tarafından tercih edilir)
  • Gönüllülük, rehberlik ve kar amacı gütmeyenlere katılım (63 %)
  • Karşılıklı bağlantılar (35 %)

Jobvite’deki başkanlardan biri olan Rachel Bitte, “Adayların neler paylaştıklarına bakmayı çok seviyoruz. Temel konu şudur: Adaylar övünmek için bilgi paylaşıyorlar mı yoksa gurur duydukları ve birinden öğrenebilecekleri şeyleri eğitmek, öğretmek ve paylaşmak için bilgi paylaşıyorlar mı? İkincisi bu ise, aday üzerinde iyi yansıtacak. Paylaşmak için doğru öğeleri seçerseniz ve uygun forumu seçerseniz, kendinizi olumlu şekilde tanıtmış olursunuz” dedi.

Örneğin, Bitte sosyal medyada aday araştırırken, işyeri ve başarıları hakkında ne paylaştığına, hangi konuda tutkuları olduğunu ve ne retweeting yaptıklarına bakacaktır. Linkedin, oluşturduğunuz belgeleri, raporları ve sunuyu paylaşmanın ve aldığınız ödülleri paylaşmanın harika bir yoludur. Bu maddeleri paylaşan adaylar ekstra puan alıyor. İşverenler, “Instagram, bağış toplama çalışmaları yaparak kendiniz fotoğraflarınızı paylaşmanız için eğlenceli bir yer. Bize ne için bir tutkunun olduğunu gösteriyor” dedi. Jobs CEO’su Dan Finnigan, adaylar siyasi olarak nitelendirilebilecek olay ve organizasyonlara gösterilen tutkuyla ilgili endişe ederken, anahtarın otantik olmasını diler. Kendin olmadığınızı iddia etmek istemezsiniz. “İş arayanlar en iyi fırsatını mümkün olduğunca çok fırsatta öne çıkarmalı ancak aynı zamanda kendilerinin kim olduklarından korkmamalarını istemiyoruz” diyor.

Anahtar, Finnigan’ın dediğine göre, sosyal medyada paylaşmadan önce söylediklerinize ve yaptıklarına gerçekten inandığınızdan emin olabilirsiniz. Sosyal medyada gelecekteki işverenleri ve işbirlikçileri devre dışı bırakabilecek şeyler bulunduğunu itiraf ediyor; ancak, gerçekten bir şeye inanırsa ve bu görüş potansiyeli bir işvereni rahatsız ediyorsa, o şirket veya ortaklığın en uygun. Jobvite araştırmasına göre, hâlâ sosyal medyada yer almayacak şeyleri gözden geçirenler için hayati önem taşıyan ilk sekiz madde sosyal medyada şunlardır:

  • Esrar kullanımı, işe alımcıların 61 %’i bunun bir adayı bir adaya sunmadan önce iki kez düşünmesini sağlayacağını söylüyor.
  • Siyasi rant(51 %)
  • Yazım ve dilbilgisi hataları(48 %)
  • Alkol tüketimi(35 %)
  • Zenginliği veya büyük alışveriş gösterimi(19 %)
  • Çok fazla özçekim(16 %)
  • Sınırlı sosyal varlıklar(12 %)
Devamını Oku Yorum Yazın

Twitter Karakter Sayısını Artırdı

Twitter’ın tanımlayıcı özelliği hep kısaltılmış oldu, elinizdeki tek şey 140 karakterdi. Ancak Salı günü açıklanan yeni bir test kapsamında San Francisco teknoloji şirketi, kullanıcılara tweet için iki kat daha fazla yer vermeye başlayacaklarını söyledi. Twitter, bir blog yazısında yaptığı açıklamada, 280 karakterden oluşan Tweetler başlangıçta pek çok ülkede kullanıma sunulmadan küçük bir kullanıcı grubuna aktarılacak. Twitter, Japonca, Çince ve Korece tweeting yapan kullanıcıların, daha az karakterle bu dillerde daha fazla bilgi aktarılabileceğini söylediği için 140 karakterlik bir sınırı görmeye devam edecek. Şirket, blog yazısında birçok dilde tweeting eden kullanıcıların karakter sınırlamasına sık sık geldiğini belirtti. Şirket yazdığı “Her biri Tweet yapmayı kolaylaştıracak karakter sınırlamasına daha az Tweet çalıştırılmasını umuyoruz” dedi.

Twitter’ın 140 karakter sınırlaması, SMS olarak da bilinen ve kısa mesaj göndermek için kullanılan kısa mesaj servis teknolojisinin kısıtlamalarına dayanıyordu. Akıllı telefon teknolojisi ilerledikçe SMS, Twitter kullanıcıları için eskimiş hale gelmiştir. Karakter sınırını genişleten Twitter, düşüncelerini paylaşmak için çok fazla kısıtlamaya mahkum olduklarını düşünen kişileri cezbetmeyi umuyor. Ancak bunu yaparken, şirket ayrıca platformun damgasını aciliyetini azaltma riskiyle karşı karşıyadır. Facebook’un başarısının devam etmesine Snapchat ve Instagram gibi rakiplerin yükselişine rağmen, Twitter’ın kısa, hızlı mesajlarıyla ilgili eğilimi, onu güncel olayların gerçek zamanlı olarak haberi ve tartışması için hayati bir merkez haline getirdi. Twitter’ın kurucu ortağı ve CEO’su Jack Dorsey, tam 280 karakteri elde eden bir tweet’te, geçişin firmanın “kısaltmamızı, hızını ve özünü” korumasını sağlayacağını söyledi. Gartner analisti Brian Blau:

“Kolaylık, Twitter’ın içerik stilini şekillendiren şeydir ve ekstra karakterler bazı yönlerini değiştirebilir, değişikliğin içeriğin kullanıcılar tarafından Twitter’da yayınlanmasına önemli bir etkisi olacağından şüphe ediyor. Hizmetin okunması ve içeri girmesi biraz daha kolay hale gelecektir” dedi.

Wall Street’in bu yıl 328 milyon küresel ölçekte durduğu kullanıcı büyümesine hızlı bir başlangıç ​​yapması üzerine baskı altında olan sosyal medya şirketi için hayati önem taşımaktadır. ABD’li kullanıcı grubu, ilk çeyrekte 70 milyon olan 2017 yılının ikinci çeyreğinde 68 milyona geriledi. Bu arada, şirketin hisse fiyatı geçen sene yüzde 43 düştü ve Salı günü 16.59 dolara kapattı. Güçsüz finansal performans, Twitter’ın en ünlü kullanıcısı Kuzey Kore ile bir savaş söz konusu olan Başkan Donald Trump sayesinde şirketin kültür, siyaset ve şimdi (potansiyel olarak) geleceğe olan büyük etkisini gizleme. platformudur.

Tabii ki, bazı karakter sınırlarının Twitter’daki sorunlardan en az olduğuna inanıyoruz. Kullanıcılar, Twitter’ın kısıtlamaları ile kendi başına yaptıkları, tweetstorm’u (bir anlatı gibi okuyabilen bir dizi tweet) ve daha uzun bir metin parçası içeren bir tweet dağıtmanın yollarını bulmuşlardır . Yetkileri, karakter sayısını genişletmekten çok daha fazla baskı, trolleri, nefret dolu konuşmayı ve Trump’un farkında olmadan platform üzerinden bir savaş başlatma potansiyelini azalttığını söylüyorlar.

Dorsey, 2015 yılında CEO olarak geri döndüğü günden beri, şirketin iş gücünü küçültmek ve Moments adı verilen bir haber özelliğini tanıtmak da dahil olmak üzere, bulduğu şirkette bazı değişiklikler yaptı. Twitter, medyaya akın eden reklam dolarını takip ederek daha canlı video eklemek için daha büyük bir adım attı. Şirket, Major League Baseball ve Ulusal Futbol Ligi ile oyun dağıtmak için ortaklık kurdu ve Twitter’ın canlı sporları izlemek ve hayranlarla aynı anda etkileşimde bulunmak için çekici bir yer olduğuna bahse girdi. Ancak Twitter, engellediği eğlenceleri destekleyen Snapchat, güzel resimler için ev ortamı olan Instagram ve arkadaşlarınız ve aileniz olan Facebook’taki rakiplerine karşı kalabalık bir pazarda rekabet ederken kullanıcıları kazanmak için uğraşıyor.

Twitter, karşılaştırıldığında, yeni doğanlar için korkutucu görünebilir. Platform, tüketicilere gerçek zamanlı haberler (belki de eğlencenin tam tersi) ve taraflı görüşleri paylaşma konusunda istekli kişilerce görülüyor. İzin verilen karakter sayısının iki katına çıkması, kullanıcıların bu görüşlere biraz nüans eklemesine, belki de eleştirmenlerin Twitter deneyimini sarsılmaya çalıştıklarını söylediklerine yardımcı olabilir. 280 karakterlik limitin, 140 karakterlik gibi, tanımlayıcı bir karakterin kalıcı bir özelliği olup olmayacağı görülecek.

 

Devamını Oku Yorum Yazın

Sosyal Medyada milyonlar kazanmanın 10 yolu

Pazarlamacılar, insanların bulunduğu yere gider ve pazarlama dolarları takip eder. Pazarlamacılar geçen yıl şimdiye kadar ilk kez dijital reklamcılığa televizyon reklamcılığına kıyasla daha fazla para yatırdı. Bugün insanlar sosyal medya platformlarında. Yaklaşık 2.5 milyar kişi her ay en az bir sosyal medya platformu kullanıyor ve Facebook gibi şirketler, tüm dünyayı bir sosyal ağa ulaşana kadar erişimlerini genişletmeyi amaçlıyordu.

Girişimciler ve iş dünyası liderleri için geleneksel pazarlamadan dijital pazarlama hareketi, yeni cep gelirleri yaratmak isteyen herkes için önemli bir fırsattır. Geçen yıl neredeyse 27 milyar doların Facebook reklamlarında harcantığını düşünün. Facebook pazarlamasını, on milyarda 27 milyar doları harcayan bir niş pazar için hakim olabiliyorsanız, toplam adreslenebilir pazar hala 2.7 milyon dolar değerinde. Bu, sosyal medyaya dayalı bir iş geliştirmenin ne kadar kârlı olduğunu göstermektedir.

1. Benzeri reklamlar içeren bir e-ticaret işletmesi teşvik edin

Benzeyen reklamlar, hedef kitlenizi tanımlamak için makine öğrenimi kullanan Facebook tarafından sunulan bir reklam aracı türüdür. Pazarlamacılar, istatistiksel olarak ürünle etkileşimde bulunma olasılığı yüksek kitlelerle etkin bir şekilde iletişim kurmalarını sağlarlar. Benzeri olmayan reklamlar, e-ticaret girişimcilerinin potansiyel müşterilere pazarlama kişileri veya karmaşık go-to-market stratejileri geliştirmeye ihtiyaç duymadan hızlı bir şekilde bağlanabilmeleri için etkili bir yol haline geldi. Bunun yerine, Facebook, girişimcilerin hızlı bir şekilde satış yaratmalarına yardımcı olan e-ticaret mağazası sahiplerine, tıklama başına nispeten düşük bir maliyetle ideal müşterilerle kolayca eşleşebilir. Zamanla e-ticaret, müşterileri büyütmek için etkileyici ürünlerin ve benzer reklamların bir kombinasyonuna dayanarak milyonlar yaratabilir.

2. Sosyal medyada etkileyici bir pazarlama danışmanlığı başlat

Etkilenen pazarlamaya güvenen pazarlamacıların büyük çoğunluğu (yüzde 94) etkili olduğuna inanıyor. Markalar, hedef kitlenizle konuşmak giderek zorlaşıyor. Beklentiler, reklamları ve sponsorlu içeriği, her zamankinden daha fazla, özellikle de güçlü reklam engelleyicilerinden dolayı filtrelemekten daha iyi. Etkilenen kişiler pazarlamacılara potansiyel müşterileri ile anlamlı bir sohbet başlatma fırsatı verirler; umutlar en çok kabul gören durumdadır. Sorun şu ki, çoğu marka yaklaşım için doğru etkeni belirlemeyi bilmiyor ve bir etkeni ile çalıştıklarında başarıyı nasıl ölçtüğünü bilmiyorlar. Etkilenen bir pazarlama danışmanlığı başlatarak pazarlamacılara daha önce hiç talep görmemiş etkili bir pazarlama kanalına erişmelerini sağlayabilirsiniz.

3. Instagram Öyküleri ve içerik danışmanı olun

Instagram, dünyanın en büyük sosyal medya ağlarından biridir ve Instagram Stories, platformu yeni boyutlara çıkarmaya yardımcı oluyor. Hikayeler o kadar başarılı ki aslında, ürün Snapchat’tan uzak kullanıcıları çalmaktadır. Pek çok marka, Instagram Hikayelerinin hedef kitle üyeleriyle bağlantı kurmak için harika bir araç olduğunu kabul eder; Ancak, çekici içeriğin düzenli olarak oluşturulması zor olabilir. Instagram Öyküleri’ne hakim olarak, takipçilerin ilgisini çekecek etkileyici içeriğin nasıl oluşturulacağı konusunda markalara değerli öneriler sunabilirsiniz. Hizmetinize değer katmak için, takip edenlerin en çok ilgilendiği içeriği ve bu içeriğin müşterinizin rakiplerine kıyasla nasıl performans gösterdiğini belirlemenize yardımcı olacak bir Instagram analiz aracı kullanmayı düşünün.

4. LinkedIn’in yeni reklam araçlarını kullanarak birinci elden avantaj sağlayın

Diğer sosyal medya platformlarıyla rekabet edebilmek için LinkedIn, pazarlamacıların değerli bulacakları yeni ve güçlü reklam araçlarını bir dizi yayınladı. Birçok organizasyonun bu yeni reklam seçeneklerini zaman içinde ele alması kaçınılmaz. Bununla birlikte, bu yeni araçları öncelikle idare edebilen kuruluş önemli bir ilk çıkarcı avantaja sahip olacak. LinkedIn’in araç takımındaki bazı değişiklikler, yeniden hedefleme reklamları görüntüleme ve LinkedIn haber akışında öncü bilgi toplamak için yeteneği içerir.

5. Kapalı içeriği YouTube videolarıyla tanıtın

YouTube her ay yaklaşık 2 milyar kişi tarafından kullanılır ve Google’ın bir parçası oldukları için gelişmiş reklamcılık paketi sunar. Girişimciler, markalı bir web sitesinde barındırılan kapılı içeriği tanıtmak için ilgi çekici YouTube videoları kullanan bir iş kurmayı düşünmelidir. Neil Patel ve Brian Dean gibi etkilenenler, düşünce liderliğini yaymak için YouTube videolarını kullandılar; bu da, gelir elde etmiş kapılı içeriği teşvik etmeye yardımcı oluyor.

6. Facebook gruplarıyla bir hareket oluşturun

İnsanlar topluluğu istiyor. Hayatımızın çoğunun birbirleriyle dijital olarak etkileşime girmesine rağmen hala bu doğrudur. GORUCK gibi milyonlarca dolarlık markalar, marka sadakatini geliştirirken satışları artırmaya yardımcı olan gelişen Facebook Grupları yarattı. Harekete geçirici bir fikir etrafında inşa edilmiş bir işe başlamayı düşünün. GORUCK için bu fikir vatanseverlik, beraberlik ve kendisini geliştirme isteği ile ilgilidir. Sonuç olarak, GORUCK, açık hava meraklıları ve macera arayanları arasında iyi biliniyor. Şirketin başarısı, marka meraklıları Facebook’ta bir araya geldiğinde çok başarılı oldu.

7. Bir sonraki büyük sosyal medya entegrasyonunu oluşturarak viral büyüme yaratın

Airbnb, Uber ve Periskop, müşteri tabanını hızla genişletmek için sosyal medyanın viral doğasını kullanan milyonlarca dolarlık bir organizasyondur. Her organizasyon viraliteyi farklı şekilde kullanırken, ürünün benimsenmesinin hızını artırmak için bir takım sosyal medya entegrasyonlarını kullanabildiler. Airbnb’in ilk günlerinde, kullanıcıların mevcut daireleri çabucak bulmalarına yardımcı olmak için Craigslist ile entegre olan platform. Uber, kullanıcıların indirimli promosyon kodlarını arkadaşlarınızla paylaşmasını kolaylaştırmak için uygulamalarını sosyal medya platformlarıyla entegre etti. Periskop, bir kişi Twitter’da “canlı” olduğunda yayın yapacak şekilde tasarlandı. Kuruluşunuz düşünceli bir şekilde sosyal platformlarla bütünleşmenin bir yolunu bulabilirse, viral büyüme milyonlarca dolar gelir elde etmeye neden olabilir.

8. Rakiplerinizin iyi kullanmadığı bir sosyal medya platformuna hakim olun

Sosyal medyayı gelir yaratmak için kullanmayı düşünmenin bir başka yolu, rekabet avantajı bulmaktır. Rakiplerinizin çeşitli sosyal medya platformlarının tümünü iyi kullanmadığını ve önemli sayıda potansiyel müşterinin bu platformu kullandığını varsaymalısınız. Etkili bir strateji oluşturabiliyorsanız, rakiplerinize karşı yarışmadan bu müşterileri kazanabilirsiniz.

9. AR veya VR’yi sosyal medyada nasıl kullanacağınızı öğrenen ilk kişi olun

Artırılmış ve sanal gerçeklik, yaşamın birçok farklı yönünü etkilemek için hazırlanıyor. Apple artmış gerçekliğe yatırım yapıyor ve Facebook ve Google sanal gerçekliğe yatırım yapıyor. Potansiyel müşterilere bağlanmak için bu yeni teknolojileri en iyi şekilde nasıl kullanacaklarını anlayabilenler büyük markalarla değerli danışmanlık sözleşmeleri kazanabilecek.

10. Markaların sosyal medyadaki izleyicilerine erişmelerine yardımcı olun

Üyeler basitçe sosyal medya ile takıntılılar. Bir çalışma, ortalama üniversite öğrencisinin Instagram ve Snapchat’ı her gün yaklaşık 11 kez kontrol ettiğini buldu. Yine de birçok marka bu yeni nesil tüketiciyle anlamlı bağlantılar kurmak için mücadele etmektedir. Üyeleriyle bağlantı kurmalarında markalara yardımcı olan kişiler, büyük kuruluşlarla kârlı sözleşmeler yapacak. Sosyal medya girişimciliği birçok milyoner yaratma potansiyeline sahiptir. Aralarında olmak istiyorsanız, öncelikle önde gelen markaların hedefleriyle uyumlu sosyal medya pazarlamacılığının bir alanına hakim olmalısınız. Buradan, markaları potansiyel müşterilere bağlayan çekici bir sosyal medya varlığı yaratmak isteyen şirketler ile ilişkileri oluşturmak nispeten kolay olacak.

Devamını Oku 11 Adet Yorum

Sosyal Medyada gerçek ile sahte hesap arasındaki fark

Sahte profiller bugünlerde hatırı sayılır derecede şöhret kazanmış durumda. Gazeteciler, aktivistler, akademisyenler, politikacılar, sosyal hizmet uzmanları, güçlü fikirlerle kamuya açık bir kişi olan herkes ve sosyal medyada sahte profillerden ateş altına girer. Sosyal medyada aktif olan kadınlar, rastlantısal olarak bir randevu talep eden zararsız profillerden şiddet içeren fahişe saçma ve tecavüz tehditlerine kadar sahte profillerle karşılaşırlar. Tabii ki, orijinal profilleri olan insanlar da bu tür faaliyetlerde bulunurlar ancak sahte profil, temel ahlakın engellerini kaldırarak süper bir güç verir; ancak, birçok orijinal profil transgresifleşmeye karşı dikkatlidir.

Sahte profili gizleyen kişinin genel profili nedir? Siyasi cephede, ABD Başkanı Donald Trump, Başbakan Narendra Modi, Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve ISIS’in sosyal medyayı dikkat çekici biçimde eleştiren eleştiri çekmek için değil, aynı zamanda diğer erkekleri harekete geçirmek için destek verenler gibi olması da, kadınlar ve sanal toplum duygusu sunar. İslamcı grup üyelerinin sahte profilleri, Korkuluk ve özet infaz gibi gerçek kullanımlarını yayınlamak için Twitter ve Facebook’u en iyi şekilde kullanır. RSS sempatizanları Kerala’daki Müslüman zulümleri ve Batı Bengal’le ilgili yanlış haberleri sosyal medyada yarattı. Sahte profiller siyasi amaçlar için kullanan tek kişi sağcılar ve köktenciler değil, onlara karşı olanlar maskeli mesajlar göndermek için kullanıyorlar. Örneğin, Vendetta için V filmi tarafından popüler hale getirilen Guy Fawkes maskesini takmakla tanınan hacker grubu ‘Anonymous”u düşünün. Sosyal adalete küfreden bireyler bile, sahte kimlikleri kullanmaktan ziyade karşı karşıya oldukları kişilere saldırı yapmaktan başka bir şey değildir. Sahte profil, orijinal profilinizin arzuladığı konuşmalara (örneğin rasgele caydıcı mesajlar) veya yüzleşmelere (bir halk figürüne, etnik gruba ve benzeri kişilere karşı nefret dolu mesajlar) yer vermenizi sağlayan bir kapak sağlar.

Medya teorisyeni Geert Lovink, “sosyal medya platformlarının ideoloji olarak hegemonik çağında “yeni bir çağa” girdiğimizi söylüyor. Lovink’in de belirttiği gibi sosyal medya alanı, konularını profiller olarak yaratmaktadır. Profilsiz sosyal medya konusu olamaz. Ancak işaretlenmedikçe, sosyal medya sahte ve gerçek bir profil arasında ayrım yapmaz. Öznenin koyu renk fantezilerine tam bir etki eden sahte profilin aksine, gerçekte sahte olan gerçek profil. Güzelliğini abartan fotoğrafları veya bir kişilik olarak sunan yayınları paylaşıyor. Gerçek profili, emotikleriyle, tweet’leriyle, makaleleri paylaşılan vb. göstermektedir. Gerçek profil tamamen kendine özgü bir varlık olan “Ben” olarak rol oynamaya çalışır. Gerçek profil sosyal medya ideolojisine giriyor ve onun tarafından biçimlendiriliyor. Fakat sosyal medya ideolojisi kendine güvenir ve özgürlük sağlama konusunu güvence altına aldığından, örtük olan şey, konunun çevrimiçi yaptığı şey için tam sorumluluk üstlenmesidir. Dolayısıyla sosyal medyada bir kişinin mesajı, mesajı, paylaşımı ya da benzerini kendisine karşı açıp tutabilir. Sosyal medya alanı, sonsuz kimlik gruplamalarını teşvik ettiğinden, bu tür bilgiler, bazı grupları rahatsız etmesi durumunda böyle bir kişiye rasgele veya koordine edilmiş saldırıları motive edebilir. Çok hassas olan bir zamanda, dini bir figürün veya saç dökülmesine uğrayan bir tanrıçanın dünyanın bazı bölgelerinde ayaklanmalara neden olabileceği bir karikatürün sahte profili, gerçek olmayan birkaç konfor sunar.

Sahte profil, konunun istediği şeyle ilgilidir. Kadınlara saplanıp marjinalize olmuş grupları desteklemek, azınlıkların etnik temizlik çağrısı yapmak veya diktatörlerin öldürülmesini haklı kılmak gibi sahte profil, gerçek profilin yerine konunun kimliğine çok daha yakın. Elbette, yasal kısıtlamalar mevcut ve sahte profilleri sahte ve sedimanat davaları için kullananlar suçlanıyor. Fakat genel olarak, sahte faaliyetlerini izlemek, özellikle de tek bir erkek ya da kadın yüzlerce kişiyi çalıştırabildiğinde, zaman alıcı bir görevdir. Sahte profili yaratan kişi için arzusu, kimliğinin önemli bir bileşenidir ve sosyal medya fantezisinin ve sanal gerçekliğinin buluştuğu yerdir. Gerçek bir profilin işlevini yerine getirme biçiminde çok daha fazla performans olduğundan, bu sadece bir performans olarak atılamaz. Sosyal medyadaki aptal, taklit profili olan kişi değil, asıl profilinin doğrudan kimliği olduğuna inanan biri değil.  Aksine, giydiğiniz maskesiniz. Sahte profiliniz gerçek profilinizdir. Batman, Bruce Wayne, philadelphia bir milyarder, Batman’a çekicilik katmıyor. Wayne, çürüyen bir kapitalist topluma düzeni geri yüklediğini düşünen bir savunma oyuncusu olan Batman olur; zengin playboy anlamını verir. Maske özgün kimlik için bir kapak değildir. Maske orijinal kimliğidir.

Devamını Oku 3 Adet Yorum

Sosyal Medyadan Satışlar Gerçeğe Nasıl Dönüştürülür?

Etkilenenleri akıllıca seçin

Kerbel, ortak çalışan programının başarısını, ebeveyn blogcuların ve etkileyenler tarafından markasına borç verme özelligine bağlar. “Instagram’da iyi çalışan şey, insanlar postalarımızdaki arkadaşlarını etiketlediğinde ve “Bunu kontrol et derse, diyor. Gerçekten çok ve aynı şeyi başka bir ortamda yaratamazsınız.” Kerbel ve sosyal medya yöneticisi Instagram kaynaklarını tararken yaklaşık altı saat harcıyor. Kullandıkları ölçütler çoğunlukla öznel: etkileyen kişi doğru estetiğe sahip mi? Yayınlarında çok fazla sevdikleri ve yorumları var mı? Markaları etiketliyorlar mı?” Harici bir veri kullanmıyoruz. Etkileri, kendileriyle ilgili duygularımıza ve markamıza uyup uymadıklarına göre seçiyoruz” dedi.

Deneme yanılma yoluyla, 10.000’den 50.000’e kadar takipçileri olan daha küçük etkileşimcilerin hedef demografiyle en fazla çekiş gücü kazandığını keşfetti. ABD’li satışlarıyla yaptığı gibi, işinin belli bir alanını genişletmek istediğinde, doğrudan erişmesi gereken kitleyle konuşan etkileyici kişilerle bağlantı kuruyor. St John’s’daki Memorial Üniversitesi’ndeki pazarlama profesörü Lyle Wetsch, etkili bir yaklaşım olduğunu söylüyor. “Elektronik sözler çok güçlüdür. İnsanlar zorlu reklamlara inanma eğiliminde değil ama başkalarına inanacaklar “diyor.

Segment ve hedef

Her platformda sürekli olarak yayınlanmaya devam eden bitmeyen eziyetlerinde süpürülmek kolaydır. “Birçok işletme, her sosyal platforma çaba sarf ettiğini görüyoruz, çünkü oralarda olmaya ihtiyaç duyduklarını düşünüyorlar, ancak analitiği izlemekten ve kaynakları en iyi çalışmakta olan stratejilere ve platformlara tahsis etmediklerini masaya bırakıyorlar.” diyor Wetsch. Platformların kendileri veya üçüncü taraf araçları aracılığıyla izlenmek üzere toplanan ayrıntılı ölçümler, işletmelerin satış dönüşümlerine hangi etkileşimlerin, platformların ve cihazların katkıda bulunduğu tam olarak ne olduğunu görmelerine olanak tanır; böylece zamandan ve paradan daha akıllıca tasarruf edebilirsiniz.

Oakville Ont., Üyelik yazılım şirketi ClubRunner (No. 463) pazarlama hedeflerini gerçekleştirmek için kullandığı bir stratejidir. Yazılımı bir hizmet olarak sunan bir şirket olan CEO Sarah Asterbadi ve ekibi, satışları artırmak için olumlu çevrimiçi değerlendirmelere güveniyor. Bu nedenle şirket, çabalarını müşterilerinin olumlu eleştirilerini almak için bir sosyal medya kampanyasına odaklamaya karar vermişti. En çok ilgi gösteren LinkedIn ve Facebook kullanıcılarını, üyelik yönetimi yazılımında aranacak en iyi 10 şey hakkında tanıtılan bir parça ile hedeflemek için müşteri ilişkileri yönetim yazılımını kullanarak başladılar. Sonra görevle uğraşan kullanıcılara, Capterra yazılım derecelendirme sitesinde markayı gözden geçirmelerini istediler. Ödeme iki kat oldu. İlk olarak, şirket Capterra’nın beş en popüler üyelik yönetimi yazılımı programında yer aldı ve bu da gelen kablolarda% 40’lık bir artışa neden oldu. İkincisi, ClubRunner, hem ürünlerine karşı tutkulu olan hem de büyük üyelik yazılımının nelerin yarattığı hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen müşterilerin bir listesini sağladı.

Çekici ol

Sahip olduğunuz birçok izleyiciyi takip etmek iyidir ancak Wetsch, makyaj metriğidir diyor. Gerçekten istediğin şey, beğenilere, paylaşımlara ve belki de en önemlisi izlemeye harcanan zamana özen gösteren içerikle müşterilerin dikkatini çekmektir. Tribünler ve ağlar gibi spor ekipmanlarını kuran Almonte, Ont.’de bulunan Sport Systems (319) genel müdürü Jeff Hurrle, markanın içeriğinin yeterince ilgi çekici olup olmadığını değerlendirmek için uzman yardıma ihtiyacı olduğunu biliyordu. özellikle de B2B pazarını hedef aldıklarından, sosyal medyayla meşgul olmak için cesurca zorlayıcı bir izleyici kitlesi seçildi. Wetsch’ten istifa eden Wetsch’ü kiraladı ve videonun özellikle insanlarla video izlemeye ya da canlı akışlarla etkileşime girmesine neden olan markalara ödüle layık görülen Facebook özellikle de tüm kanallarda çok önemli hale geldiğini öğrendi. Geçtiğimiz Şubat ayında Mark Zuckerberg, sosyal videoyu mobil cihazlarla eşit düzeyde bir mega trend olarak tanımladı. Video çalışır, çünkü genç nesiller “video yerlileri” diyor Wetsch. Sosyal medya kullanıcılarının çoğunluğu görsel hikaye anlatımı izlemek için büyüdüler, bu yüzden kullanıcıların çevrimiçi aradıkları şey mantıklı.

Buna karşılık Hurrle, profesyonelce çekilmiş bazı videoları çalışanların telefonlarında veya ucuz kameralarında çekilen videolara birleştiren, uygun maliyetli bir video stratejisi geliştirdi. “Ottawa’daki Carleton Üniversitesi’nde bir tribün kurduğumuzda, 150 dakikalık bir kamerayla sürecin iki dakikalık zaman aşımı videosunu yaptık” diyor. “Facebook ve YouTube’da bizim için çok başarılı bir performans sergiledi ve izleyiciler web sitesini tırnak istemek için ziyaret etti.” Bu, fantezi değil, işe yarıyor: şirketin satış yollarının büyük bir kısmı video ağırlıklı sosyal platformlardan kaynaklanıyor.

Satışını yumuşat

Etkileyici içerikler yaratmanın bir parçası, mallarınızı tutturmaya gelince hafif bir dokunuş kullanıyor. Spor beslenme desteği perakende satış mağazalarının ulusal bir bayisi olan Supplement King Canada’nın (85 sayılı) başkanı Roger King, “Sosyal ortamda satışa olan önemi azalttık” diyor. “İzleyicilerimizin hedeflerini paylaştıkları ve onlara bu hedeflere ulaşmalarına yardımcı olmak için içeriği verebilecekleri bir atmosfer yaratıyoruz” diyor. NS merkezli Dartmouth markası, müşteri güvenini ve sadakati elde etmek için yemek tarifleri, egzersiz videoları ve ilham verici teklifler, yumuşak bir satış Zinciri müşteri odaklı zihinlerine ince ama etkili bir şekilde yerleştiren. King, “Markamızı, kişilik ve değerlerimizi sergileyen iyi bir iş yaparsak, müşterilerimiz alışverişle ilgili kendi kararlarını verir” diyor. Wetsch, özellikle kullanıcıların doğrudan satın almak istemediği platformlarda stratejinin akıllıca olduğunu söylüyor. “Sosyal alanda sert satışlar, biriyle ilk buluşma aşamasında olabilir ve onlarla hemen evlenmenizi ister” diyor. “İşletmeler, bu içeriğin satışları artırmasa bile satışa katkıda bulunduğunu görmelidirler.” Kerbel’e gelince, gerçekte eskisinden daha az sıklıkta yayınlıyor; takipçileri çok fazla Mini Mioche mesajlaşmasına maruz kalmamak için birlikte çalışıyor. “Bütün yayınlarımın maksatlı olduğundan eminim ve sadece bunu yapmak uğruna mesaj yayınlamıyorum” diye açıklıyor “Sosyal amaçlı niceliğin tamamı kalite ile ilgili.”

Devamını Oku Yorum Yazın

%d blogcu bunu beğendi: