Her Android için temel Google uygulamaları

Bir Android akıllı telefonu satın aldığınızda, Android ekosisteminin geliştiricisi Google’ın sunduğu zengin uygulamalar, hizmetler ve ürünler grubuna katılırsınız. Navigasyon, bulut depolaması ve e-postayla ihtiyaçlarınızın çoğunda kapsadığınız arama motoru ve işletim sistemine kıyasla Google’da daha fazlası var. Google’ın uygulamaları Android’de daha iyi çalışıyor. Bunun nedeni, Google’ın ve Android işletim sisteminin birbirine sıkı sıkıya bağlı olmasıdır. Ayrıca, MAC veya Windows View full post…

Devamını Oku Yorum Yazın

Bir webmaster olmak için ücretsiz araçlar

Bugün, webmaster’ın uluslararası gününü kutluyoruz ancak farklı özel siteler ve şirketlerin kendi tanımlarına sahip olduklarından, bir webmaster’ın neyle ilgili bazı şüpheleri veya endişelerimiz olduğu çok yaygındır. Bununla birlikte, bir webmaster, bir web sitesinin mimar, geliştirici, yazar, yönetici ve / veya koordinatörü olan veya o siteyi kimin kullandığı herkes olarak kabul edilebilir. Günümüzde birçok web sörfçüsü kendi web sitesini oluşturmaya başlamış ve bu nedenle hepsi bir webmaster olarak kabul edilebilir ve bugün webmaster’ın uluslararası günde size yardımcı olabilecek bazı ücretsiz araçlar göstereceğiz.

Platformunuzu seçin

Seçmeniz gereken ilk şeylerden biri, içeriğinizi yükleyeceğiniz platformdur. Bu nedenle, bu 3 popüler seçeneğin herhangi birini seçerek başlayabilirsiniz:

  • Blogger: Bu, Google’ın bloglama platformudur, buluta dayalıdır ve tamamen ücretsizdir. Kullanımı basittir ve Android ve iOS için bir uygulama vardır, böylece istediğiniz yere içerik yükleyebilirsiniz. Kullanmak için, yalnızca içerik oluşturmaya başlamak için etkin bir Google hesabına sahip olmanız gerekir ve zamanla blogunuzda reklam yayınlayarak gelir elde etmeye başlayabilirsiniz.
  • WordPress: Bu şirkete göre dünyanın en popüler blog platformu, gezegendeki tüm web sitelerinin% 25’i platformu kullanıyor. İçinde içeriğinizin İnternet aramalarında daha iyi konumlandırılmış görünebilmesi için birçok düzenleme ve SEO araçları bulacaksınız. WordPress’in ücretsiz bir sürümü var, ancak içeriğinizi zenginleştirebilecek ödeme yöntemleri var.
  • Wix: Bilinen diğer bir seçenek de kullanım kolaylığı ve minimalist ve iyi tasarlanmış tasarımlar için öne çıkan Wix’tir ancak ücretsiz seçenek biraz sınırlıdır ve ödeme seçeneği WordPress ile karşılaştırılamaz, fikrinizi konumlandırmak ve siteniz için yukarıdaki seçeneği tavsiye ederim.

Domain ve Web Hosting

Burada bir istisna yapmak zorundayız, çünkü ne özel alanlar ne de “Web Hosting” ücretsizdir, ancak ciddi bir proje başlatmak istiyorsanız, mutlaka bu iki hizmeti işe almayı düşünmelisiniz. Bazı şirketler size bir paket halinde, diğer zamanlarda bir tarafta alan adınızı, diğer tarafında da “Hosting” i satın almanız gerekir.

Ücretsiz Resim Bankaları

Her web sitesinin resimlenmesi gerekiyor ancak Internet’teki görüntüleri kullanırken bazı telif haklarını ihlal edebileceğinden, sitenizde sorunsuz bir şekilde kullanabilmek için bazı resim bankalarını kullanmanızı öneririz. Bazı seçenekler şunlardır:

  • Bucketlistly: Amatör ve profesyonel fotoğrafçıların görüntüleri iyi, kötü bir şey bu materyallerin çoğunun yalnızca gezilerdeki bloglar için yardımcı olacağı.
  • Pixabay: Bu, en büyük ve en popüler ücretsiz fotoğraf bankası, çünkü şirkete göre, yüksek kalitede yarım milyon görüntü çoğu konuyu kapsıyor.

Şimdi, Shutterstock‘a bahse girebileceğiniz daha eksiksiz bir görüntü kümesi arıyorsanız, bu görüntü dizisi ücretsiz değildir, ancak bu profesyonel bloglar için büyük bir yardımcıdır.

Zaten görüntüleriniz var, şimdi düzenleyin ve rötuş yapın

Çoğu kez bir bankanın imajına ihtiyacınız olmaz, ancak web sitenizin tasarımına göre bunları çimdik veya ayarlamanız gerekir. En popüler görüntü düzenleme aracı Photoshop’tır, ancak yazılımın kullanımı için para ödemeden bu işi yapabilen birkaç web yayıncısı olsa da program ücretsiz değildir.

Pixlr en iyi seçimdir ve düzenleme ve tasarım araçları Photoshop’a çok benzemektedir; bu nedenle Adobe programını biliyorsanız bulabileceğiniz en iyi ücretsiz araçtır.

Başlıkları, afişleri ve posterleri hazırlamak için bir editör arıyorsanız Canva, bir web sitesinde çok gerekli olan tüm bu materyallerin çalışmasını kolaylaştırmak için ideal bir araçtır.

Sitenizi iyi SEO araçları ile konumlandırın

İçeriği yayınlamak her zaman kolay değildir, özellikle materyalinizi ne, ne zaman ve nasıl yayınlayacağınızı bilmeniz gerektiği için Internet aramalarında çok daha iyi konumlandırılmış olabilmeniz için kullanabileceğiniz birkaç araç bulunmaktadır:

  • Google Trendleri: Bu Google aracı, şu anda insanların aradıklarını bilmek için çok yararlıdır ve içeriğin, internaut’ların ilgisini gerçek zamanlı olarak ülkeye göre çizdiğini bildiğinizden, temalar halinde bölümlere ayrılmıştır. dolayısıyla ilgili içeriği ayıklamak ve aramalarda görünmek için bilgiden yararlanabilirsiniz.
  • Google Analytics: Sitenizin istatistiklerini ve içeriğini öğrenmek isterseniz, bu web sitesi bu bilgilerin tüm detaylarını bilmenize yardımcı olacaktır; bu bilgilerden nasıl yararlanacağınızı bilerek, sitenizi rekabette daha iyi konumlandırmaya başlayabilirsiniz.
  • MozBar: Google Chrome ve Firefox için bu uzantı, sayfaların ve alan adlarının gücünü analiz etme yeteneğine sahiptir. Bu nedenle, sitenizin sizinle benzer içeriği yükleyen diğer web siteleriyle nasıl karşılaştırıldığını görmek çok yararlı olacaktır.

Bunlar bir webmaster olmanıza yardımcı olabilecek bazı ücretsiz araçlardır, ancak bununla adamak istiyorsanız sitenizi konumlandırmak ve güçlü tutmak için sitenize yatırım yapmanız gerekeceğini unutmayın.

Devamını Oku Yorum Yazın

Hey, Google: Cihazlarınız gösteriliyor

4 Ekim’de Google’ın bir ya da iki telefon açacağından eminiz. Ancak şimdi, şirketin sürprizlerle karşı karşıya kalacağını merak ediyoruz. Uzun süredir çalışan bir Android haber sitesinde, iki hafta içinde açıklanacağı iddia edilen bir tane değil, iki tane değil, beş yeni Google donanım ürünü için resimleri ve fiyatları ele aldığını bildiriyor. Bu sızıntılardan hiçbirini bağımsız olarak doğrulamadık, ancak gerçek anlaşmaya benziyorlar. (Google bir yorum talebine derhal yanıt vermedi.)

1. Pixel 2

Diğer ayakkabının düşmesini bekliyorduk. Artık Samsung’un Galaxy Note 8, LG’nin V30 ve Apple’ın iPhone 8 ve iPhone X’leri kendileri ortaya çıkardığı için Google Pixel 2, beklediğimiz son önemli telefon. Birkaç görüntü gördük, bir sürü söylenti duyduk, daha yüksek fiyat ve muhtemelen kulaklık jakı ihmalatı da dahil. 

Ne yazık ki, site donanımın kendisi ile ilgili pek çok ayrıntı onaylamıyor. Ancak Droid Life, HTC’nin ürettiği telefonun 750 $ (kabaca 555 £ ya da 935 $) için 128GB veya 750 $ (64GB) ile 64GB depolama alanı bulacağını söylüyor.

2. Pixel 2 XL

iPhone gibi gelecek Pixel muhtemelen tek bir boyuta gelmeyecek, LG tarafından üretildiği bildirilen Pixel 2 XL, muhtemelen aynı gün başlayacak. Normal ve artı boyutundaki sürümlerin ekran boyutu dışında herhangi bir farklılığa sahip olup olmayacağı görülecek. (Geçen yıl, iki telefon aynıydı, ancak ikisi de HTC tarafından yapıldı.)

Pixel XL 2, 850 $ (yaklaşık 630 £ ya da 1.060 $) ya da 950 $ (yaklaşık 700 £ ya da 1.185 $) ile 64GB ya da 128GB depolama alanı ile güzel bir siyah-beyaz panda varyasyonuna gelecek.

3. Google Home Mini

Google’ın Amazon Echo akıllı hoparlörüne bir yanıtı vardır, ancak daha popüler (ve çok daha ucuz) Yankı Nokta ne olacaktı? Google Home hoparlörünün minyatür bir sürümünün fısıltılarını duyduk ve şimdi Droid Life ilk fotoğrafları ve fiyatı gösteriyor.

Droid Life, Yankı Noktası ile aynı 50 $ ‘a (yaklaşık 40 £ ve 65 $) mal olacağını iddia ediyor. Bu fotoğraflar hakkında açıkçası göremediğiniz başka bir şey bilmiyoruz. Örneğin Üç renk, dört LED üstte, tıpkı tam boyutlu Google Evre’de olduğu gibi muhtemelen takas edilebilir kumaş kapakları var.

4. Google PixelBook

Google’ın başka bir dizüstü bilgisayarı var mı? Kesinlikle benziyor ve Droid Life söylentisi, arka planda dokunmatik bir ekran kapağı ve basınca duyarlı, eğime duyarlı kalemi destekleyerek Microsoft’un Yüzey Kılıfı için düzgün püskürtülmesini öneriyor.

Eski Chromebook Pixel gibi yeni Pixelbook da, çıplak kemikleri Chrome OS’u çalıştıran bir makine için oldukça pahalı geliyor. (Google’ın önceki dizüstü bilgisayarları Windows veya Mac programlarını çalıştırmaz – yalnızca web siteleri ve Android uygulamaları) 128GB sürüm için 1.200 $ ‘dan başlar ve 512GB alan için 1.750 $’ dan başa doğru droid gelir.

5. Yeni Daydream Manzarası

Son olarak ve muhtemelen Google’ın, çeşitli Android telefonlara sanal gerçeklik desteği eklemesi gereken yeni bir Daydream View VR kulaklığı var gibi görünüyor. Resimlerden neyin değiştiğini, kumaş için biraz farklı bir dokunun ötesinde ve bir telefon takılı olmadığında kapak ile başlık arasındaki daha az fark olup olmadığı tam olarak belli değil.

Garip bir şekilde Droid Life, yeni Daydream View’in, kumaş, büyütücü lensler ve NFC ve kauçukun bazı akıllı kullanımları için yardımcı olmak için kulaklık setinden başka bir şey olmamasına rağmen, Google’ın önceden şarj ettiği 80$ ‘dan 100 Dolar’a mal olacak 100 dolara mal olacağını bildiriyor. telefon kendini VR’de yönlendiriyor. Belki de denetleyicinin bazı yeni sensörleri var mı? Sanırım 4 Ekim’de öğreneceğiz!

Devamını Oku 1 Yorum

Google Pixel 2 Hakkında Neleri Biliyoruz

Google’ın Pixel 2 telefonları 4 Ekim’de San Francisco’da düzenlenecek 9:00 etkinlikte duyurulacak. Her ne kadar her zamanki gibi “Snapdragon 836” işlemcisinin kullanımı gibi en önde gelen söylentilerin bazıları muhtemelen yanlış. İşte bildiğimizi düşündüğümüz şey bu.

Kaç tane telefon olacak?

Kısa süre önce FCC’den iki Google telefonu geçti. Daha küçük Pixel HTC tarafından yapılacak ve daha büyük pixel LG tarafından yapılacaktır.

Fiyatı Ne olacak?

Yeni telefonların fiyatı ile ilgili iyi bir söylenti yok, ancak muhtemelen geçen yılın Pixel fiyatına benzer: 649 $ ve 749 $.

Hangi taşıyıcı üzerinde çalışacaklar?

Telefonlar tüm ABD taşıyıcıları üzerinde çalışacak, ancak Android Polis editörü David Ruddock’a göre Verizon tarafından satılacak.

Özellikleri nelerdir?

Küçük telefonun tek bir ana kameraya, arkaya monte edilmiş bir parmak izi sensörüne ve önemli ön çerçevelere sahip olması bekleniyor. 64GB depolama alanı bulmak için FCC listesine girdi ve telefonun 5 inç, 1080p ekran, 4GB RAM, önden bakan stereo hoparlörler ve kulaklık girişi olmayacağını iddia etti. Google ayrıca bir 128GB sürümünün olacağını söylüyor. Büyük telefon muhtemelen kavisli, 6 inç OLED ekrana, arka parmak izi sensörüne ve ikisi de geniş açılı çift kameralara sahip LG V30’a dayanıyor. Büyük telefon için LTE şebeke bandı listesine baktığımızda, Droid Life, V30’ın aksine, telefonun T-Mobile’ın yeni kırsal Band 71’i desteklemediğini belirtti. Bu şebeke, şirket için kırsal kapsama alanını genişletmeye çalışan bir başka darbe.

“Taimen” kod adlı büyük telefonun Geekbench test sonucu, Qualcomm Snapdragon 835 işlemcisi ile Samsung Galaxy S8 modeline çok benzer sonuçlar veriyor. Sonuç ayrıca 4GB RAM gösteriyor. Birkaç yorumcu, her iki telefonun HTC’nin U11 telefonundaki “Edge Sense” e benzeyen sıkıştırılabilir bir çerçeveye sahip olacağını söylüyor. Ruddock, yeni Pixels’in neredeyse kesinlikle kablosuz şarj olmayacağını söylüyor ancak Google’a göre her iki telefon da su geçirmez olacak. Her iki telefonda da Android Oreo 8.1 çalışacak.

 

Devamını Oku Yorum Yazın

Google hakkında bilmediğiniz 20 sınır

1. Google Search Console’da 1.000 mülk

Google’ın Search Console Yardım dökümanlarında “Search Console hesabınıza 1.000’e kadar mülk (web sitesi veya mobil uygulama ekleyebilirsiniz”).

2. Google Search Console’da 1.000 satır

Google Search Console’daki veri raporlarının birçoğu, arayüzde 1.000 satırla sınırlıdır, ama daha fazlasını indirebilirsiniz. Ancak, tüm raporlar için geçerli değildir (HTML iyileştirme bölümünde olduğu gibi, bu sınırın olmadığı görülmektedir).

3. Google Search Console, 200’e kadar site haritası gösterecektir

Gönderilen sayı sınırı daha yüksek, ancak yalnızca 200 gösterilecek. Her biri, her biri 400 site haritası görüntüleme sınırına sahip gibi görünen bir dizin dosyası olabilir. Teknik olarak bir web sitesinin her sayfasını kendi site haritası dosyasına ekleyebilir ve bunları site haritası dizini dosyalarına paketleyebilir ve her mülkte 80.000 sayfanın ayrı dizinlemesini görebilirsiniz…

4. Dosya boyutunu iptal et, 2MB ve 100.000 URL sınırına sahiptir.

Arama Motoru Yuvarlak Masasına göre, bu, reddedilen dosya gönderirken alabileceğiniz hatalardır.

5. Google Arama Konsolu’nda oluşturma, 10.000 piksel kesintiye uğrar

Google Web Yöneticisi Eğilimleri Analisti John Mueller, “Google Getir” özelliği için bir kesinti olduğunu belirtti ve bu kesilme teste dayalı 10.000 piksel gibi görünüyor.

6. Google My Business, bir işletme adında 100 karaktere izin verir

7. GA’daki mülk başına aylık 10 milyon (Google Analytics)

Bu sınıra ulaştığınızda, örnek alınır veya yeni sürüme geçirmeniz gerekir.

8. Robots.txt maksimum Boyutu 500KB’dir.

Google’ın Robots.txt Spesifikasyon sayfasında belirtildiği üzere, “Tarayıcı başına maksimum dosya boyutu uygulanabilir. Maksimum dosya boyutundan sonraki içerik yok sayılabilir. Google şu anda 500 kilobayt (KB) boyut sınırını zorladı. ”

9. Site haritaları 50MB (sıkıştırılmamış) ve 50.000 URL ile sınırlandırılmıştır

Google’ın Search Console Yardım dokümantasyonuna göre:

Tüm biçimler tek bir site haritasını 50MB (sıkıştırılmamış) ve 50.000 URL ile sınırlar. Daha büyük bir dosyanız veya daha fazla URL’niz varsa, birden çok site haritasına bölmeniz gerekir. İsteğe bağlı olarak bir site haritası dizini dosyası (bir site haritası listesini gösteren bir dosya) oluşturabilir ve bu tek dizin dosyasını Google’a gönderebilirsiniz. Google’a birden çok site haritası ve / veya site haritası dizini dosyası gönderebilirsiniz.

10. URL’leri 2,083 veya daha az karaktere tutun

Google’da bir sınırlama bulunmamakla birlikte, URL’de muhtemelen Internet Explorer’ın 2,083 karakter sınırını aşmamalısınız.

11. Google’ın sayfa başına tarama limiti birkaç yüz MB’dir

Bu, Google’ın John Mueller’e göre ve 2015 yılında 10 MB sınırından önemli bir sıçrama oluşturuyor.

12. Bir sayfadaki bağlantı sayısını en fazla birkaç bin olarak tutun

Google sayfa başına bağlantı sayısıyla ilgili zor bir sınırlamaya sahip değilken, bu sayının “en az birkaç bin” olduğunu açıkça “makul bir sayıya” getirmesini önerirler.

13. Bir seferde 5 kez yönlendirme

Google’ın John Mueller, Googlebot’un aynı anda beş yönlendirmeyi takip edeceğini söyledi. Google Search Console’da biraz araştırma yaptım ve bir sayfanın hala “bağlantılar üzerinden ara” olduğunu gördüm.

14. Bir sayfadaki kelime sayısında sınır yoktur.

Genellikle 250 kelimeyle korunması önerilir, ancak sınır yoktur.

15. Google’ın arama sınırları 32 kelime

Eğlenceli gerçek: Her kelime 128 karakterle sınırlıdır.

16. alt metinle ilgili 16 kelime

Her ne kadar gerçekten bir sınır mevcut değilse de, bu test halen yaşıyor ve yalnızca ilk 16 sayılıyor gibi görünüyor.

17. Bir sitenin ilk sayfada ne kadar gösterebileceğine dair sınır yoktur.

Doğru, bir etki alanı, yeterince alakalıysa, sayfanın tamamını alabilir. Sadece aşağıdaki örneğe göz atın:

18. YouTube maksimum yükleme boyutu 128 GB veya 12 saattir.

YouTube Yardım dokümanlarına göre:

Yükleyebileceğiniz maksimum dosya boyutu 128 GB veya 12 saattir, hangisi daha azsa o zaman. Geçmişte yüklemelerdeki sınırları değiştirdik, bu nedenle 12 saatten uzun eski videoları görebilirsiniz.

19. Google Anahtar Kelime Planlayıcı sizi 700’le sınırlar

Anahtar Kelime Fikirlerinde 700 anahtar kelime ile sınırlıdır. Arama hacmi ve trendlerini almak için bir dosya yüklerken bu aynı zamanda sınırdır, ancak aynı anda 3.000 anahtar kelime yükleyebilirsiniz.

20. YouTube’un sayaç limiti

YouTube’un sayacı 32 bitlik bir tam sayıydı ve olası video görüntülemelerini 2 milyar’ın biraz üzerinde (2,147,483,647) sınırlamıştı. YouTube artık ~ 9.22 kuantrilyon görüntüleme (9,223,372,036,854,775,808) gösterebilen 64 bitlik bir tam sayı kullanıyor.

Devamını Oku Yorum Yazın

%d blogcu bunu beğendi: