Bing Web Yöneticisi Araçları entegrasyonunu ekliyor

Oradaki dijital pazarlamacılar için, popüler bir anahtar kelime sıralama, web sitesi denetimi ve pazarlama raporlama aracı olan AgencyAnalytics, Microsoft’un Bing Web Yöneticisi Araçları için yeni bir entegrasyon ekledi. Artık, bir web sitesinin istatistiklerini denetleyen kullanıcılar, Google’ın Search Console’u ve Bing’in Web Yöneticisi Araçları’nı birleştirerek hem Google hem de Bing için bilgi toplayabilirler. AgencyAnalytics’in Bing Web Yöneticisi Araçları, Google Search Console’un entegrasyonunda olduğu gibi, aşağıdaki istatistikleri, kullanımı kolay, özelleştirilebilir grafikler ve grafikler haline getiriyor:

  • En çok arama sorguları
  • En iyi sayfalar
  • Tarama hataları
  • Tıklamalar, gösterimler ve tıklama oranı
Devamını Oku Yorum Yazın

Windows 10 Kaynak Kodu Sızdırıldı

Microsoft, Windows 10 kaynak kodunun bir bölümünün çevrimiçi sızdırıldığını doğrulamıştır. Normal olarak halka görünmeyen yazılım öğelerini içeren sızıntı, bilgisayar korsanlarının güvenlik zayıflıklarını ortaya çıkarma ve kullanma fırsatını temsil edebilir. Sızıntı, orijinal olarak UK tech site The Register tarafından rapor edildi ve sızdırılan dosyaları USB ve Wi-Fi modülleri için hem de Windows 10’un ve Windows Server 2016’nın eksiksiz yapıtlarını içeren “kapsamlı bir kaynak” olarak niteledi.
Bununla birlikte, sızıntının “göreceli olarak küçük” olduğunu iddia ederek, bu değerlendirmenin bir bölümüyle çelişiyor. Sızdırılan malzemelerin çoğu, düzenli olarak geliştirme ortakları ve diğer müşterilerle paylaşılan kod paketlerinin bir parçası olarak Microsoft’un dışında dolaşıma girmiş durumda.
Bununla birlikte, Microsoft’un ağına yapılan saldırılardan kaynaklandığına dair endişe verici kanıtlar var. Verge, İngiltere’de iki kişinin Microsoft’a saldırmakla suçlanan tutuklamalara işaret ediyor ve Ars Technica, Mart ayında Microsoft’a kesilen ve doğrulanmamış bir rapor aldı. Dosyalar o tarihten bu yana terk edilmiş veya tamamlanmamış bir yazılım koleksiyonundan Beta Archive’den kaldırıldı.

Devamını Oku Yorum Yazın

Microsoft’tan NSA’ya: WannaCry senin hatan

Microsoft’un en üst düzey avukatı, hükümetin son günlerde yüz binlerce sistemi vuran dünya çapında fidye yazılımı WannaCry saldırısının sebebinin bir parçası olarak hack araçlarının yığılmasını sorumlu tuttu. Başkan ve baş yasal görevli Brad Smith, WannaCrypt’in Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) tarafından geliştirilen bir istifaya dayandığına ve hükümetlerin güvenlik açıklarını satıcılara rapor ettirmesini gerektiren yeni bir “Dijital Cenevre Sözleşmesi” çağrısını yenilediğine dikkat çekti. Bunları stoklamak, satmak veya istismar etmektir. Smith said: 

“Dünyanın hükümetleri bu saldırıyı uyandırma çağrısı olarak görmelidirler. Farklı bir yaklaşım benimsemek ve siber alanda fiziksel dünyadaki silahlara uygulanan kurallara uymak zorundalar. Hükümetlere, bu açıklardan ve bu istismarlardan yararlanarak sivillerin maruz kalabileceği zararları göz önüne getirmeliyiz. “

Smith, son WannaCry saldırısının devlet kurumlarının zihnini değiştireceğini ve özellikle de WannaCry teknolojisi NSA’dan çalındığından, hack araçlarını gizli olarak durdurmayı ve onları düşmanlara karşı kullanmayı umduğunu söyledi. Smith, savaş çağrısında bulunan Savaşa Karşı Savunma ve Savaşmayı Yöneten Cenevre Sözleşmesi kurallarına benzer şekilde cyberwarfare kullanımına ilişkin uluslararası bir sözleşme imzaladı.  WannaCry, Windows XP ve Windows Server 2003 de dahil olmak üzere uzun süredir terk edilmiş işletim sistemleri için güvenlik düzeltmeleri yayımlamak için olağanüstü bir adım attığını ve bu yüzden dünyanın her köşesinde hala yaygın olarak kullanılmakta olduğunu ve WannaCry’nin dünya çapında sorun olduğu dile getirildi.

Devamını Oku Yorum Yazın

Windows 10’u korsan kullanacaklara Çin işkencesi uygulanacak!

Windows 10’u korsan kullanacaklara Çin işkencesi uygulanacak!

Microsoft’un yaz aylarında yayınlamayı planladığı yeni sürümü Windows 10’u milyonlarca kullanıcı dört gözle bekliyor.  Şirketin ücretsiz sunacağı sürümü lisanslı olarak kullananların yanında korsan olarak kullanacaklarında sayısı oldukça yüksek. Ancak, Windows 10’a ücretsiz sahip olacağım ve dilediğimce kullanacağım diye düşünenlere kötü haber geldi. View full post…

Devamını Oku Yorum Yazın

Bir de E-mail’iniz Olsaydı…

Bir de E-mail’iniz Olsaydı…

 Personel şefi kısa bir iş görüşmesini takiben ve test (yer temizletme) yaptıktan sonra şunu söyler:

   ” – İşe kabul edildin, bana e-mail adresini ver, sana başlama tarihini ve getireceğin evrakları bildireceğim.”

   Adam boynu bükük bir şekilde bilgisayarının ve tabii ki e-mailinin olmadığını söyler.

   Personel şefi bu durumda yaşayan birisi olarak düşünülemeyeceğini ve yaşamayan birisini de işe alamayacağını yüzüne vurur. Adam ne yapacağını bilmez ve kırgın View full post…

Devamını Oku 9 Adet Yorum

%d blogcu bunu beğendi: