Nokia 3310 Geri Dönüyor!…

IPhone 8’i veya Samsung Galaxy Note 8’i çok pahalı mı buldunuz? Nokia, sizin için iyi haberlere sahip olduğundan emin. Perşembe günü şirket, meşhur 3310 telefonunun aslında çağrı yapabileceğiniz bir versiyonunu açıkladı. Nokia, telefonunuzu yılın başlarında tekrar erteledi, ancak 900 MHz frekans kullanması nedeniyle ABD, İngiltere veya Avustralya’da çalışmadı. Bu sorun düzeltildi, çünkü bu 3G 3310 hepsini yapabilir. Telefon ilk etapta, 89 $ karşılığında perakende satışa çıkacak ve Ekim ortasında inecek. Bu, 69 dolardan 50 dolara dönüşecek. Nokia, yeni ve geliştirilmiş 3310’un ABD veya İngiltere’ye gelip gelmeyeceğini veya ne zaman vuracağını söylemedi ancak uluslararası mevcudiyetinin kısa bir süre içerisinde açıklanacağını söyledi. Nokia, telefonun bekleme modunda 27 gün sürecek ve güncellenmiş, özelleştirilebilir bir kullanıcı arayüzüne sahip olduğunu söylüyor. Nokia, geçen yıl telefon pazarında en üst noktayı geri almak için çalışıyor. Ağustos ayında premium Nokia 8’i piyasaya sunmadan önce bütçede bulunan bir dizi Android telefonu olan Nokia 3, 5 ve 6’yı piyasaya sürdü. Bu ayın başlarında Down Under altında yayınlanan 8, ikili kameralar, çarpıcı bir hızlı Qualcomm Snapdragon 835 işlemci ve 900 $ fiyat etiketi ile donatılmıştır.

Devamını Oku Yorum Yazın

Hey, Google: Cihazlarınız gösteriliyor

4 Ekim’de Google’ın bir ya da iki telefon açacağından eminiz. Ancak şimdi, şirketin sürprizlerle karşı karşıya kalacağını merak ediyoruz. Uzun süredir çalışan bir Android haber sitesinde, iki hafta içinde açıklanacağı iddia edilen bir tane değil, iki tane değil, beş yeni Google donanım ürünü için resimleri ve fiyatları ele aldığını bildiriyor. Bu sızıntılardan hiçbirini bağımsız olarak doğrulamadık, ancak gerçek anlaşmaya benziyorlar. (Google bir yorum talebine derhal yanıt vermedi.)

1. Pixel 2

Diğer ayakkabının düşmesini bekliyorduk. Artık Samsung’un Galaxy Note 8, LG’nin V30 ve Apple’ın iPhone 8 ve iPhone X’leri kendileri ortaya çıkardığı için Google Pixel 2, beklediğimiz son önemli telefon. Birkaç görüntü gördük, bir sürü söylenti duyduk, daha yüksek fiyat ve muhtemelen kulaklık jakı ihmalatı da dahil. 

Ne yazık ki, site donanımın kendisi ile ilgili pek çok ayrıntı onaylamıyor. Ancak Droid Life, HTC’nin ürettiği telefonun 750 $ (kabaca 555 £ ya da 935 $) için 128GB veya 750 $ (64GB) ile 64GB depolama alanı bulacağını söylüyor.

2. Pixel 2 XL

iPhone gibi gelecek Pixel muhtemelen tek bir boyuta gelmeyecek, LG tarafından üretildiği bildirilen Pixel 2 XL, muhtemelen aynı gün başlayacak. Normal ve artı boyutundaki sürümlerin ekran boyutu dışında herhangi bir farklılığa sahip olup olmayacağı görülecek. (Geçen yıl, iki telefon aynıydı, ancak ikisi de HTC tarafından yapıldı.)

Pixel XL 2, 850 $ (yaklaşık 630 £ ya da 1.060 $) ya da 950 $ (yaklaşık 700 £ ya da 1.185 $) ile 64GB ya da 128GB depolama alanı ile güzel bir siyah-beyaz panda varyasyonuna gelecek.

3. Google Home Mini

Google’ın Amazon Echo akıllı hoparlörüne bir yanıtı vardır, ancak daha popüler (ve çok daha ucuz) Yankı Nokta ne olacaktı? Google Home hoparlörünün minyatür bir sürümünün fısıltılarını duyduk ve şimdi Droid Life ilk fotoğrafları ve fiyatı gösteriyor.

Droid Life, Yankı Noktası ile aynı 50 $ ‘a (yaklaşık 40 £ ve 65 $) mal olacağını iddia ediyor. Bu fotoğraflar hakkında açıkçası göremediğiniz başka bir şey bilmiyoruz. Örneğin Üç renk, dört LED üstte, tıpkı tam boyutlu Google Evre’de olduğu gibi muhtemelen takas edilebilir kumaş kapakları var.

4. Google PixelBook

Google’ın başka bir dizüstü bilgisayarı var mı? Kesinlikle benziyor ve Droid Life söylentisi, arka planda dokunmatik bir ekran kapağı ve basınca duyarlı, eğime duyarlı kalemi destekleyerek Microsoft’un Yüzey Kılıfı için düzgün püskürtülmesini öneriyor.

Eski Chromebook Pixel gibi yeni Pixelbook da, çıplak kemikleri Chrome OS’u çalıştıran bir makine için oldukça pahalı geliyor. (Google’ın önceki dizüstü bilgisayarları Windows veya Mac programlarını çalıştırmaz – yalnızca web siteleri ve Android uygulamaları) 128GB sürüm için 1.200 $ ‘dan başlar ve 512GB alan için 1.750 $’ dan başa doğru droid gelir.

5. Yeni Daydream Manzarası

Son olarak ve muhtemelen Google’ın, çeşitli Android telefonlara sanal gerçeklik desteği eklemesi gereken yeni bir Daydream View VR kulaklığı var gibi görünüyor. Resimlerden neyin değiştiğini, kumaş için biraz farklı bir dokunun ötesinde ve bir telefon takılı olmadığında kapak ile başlık arasındaki daha az fark olup olmadığı tam olarak belli değil.

Garip bir şekilde Droid Life, yeni Daydream View’in, kumaş, büyütücü lensler ve NFC ve kauçukun bazı akıllı kullanımları için yardımcı olmak için kulaklık setinden başka bir şey olmamasına rağmen, Google’ın önceden şarj ettiği 80$ ‘dan 100 Dolar’a mal olacak 100 dolara mal olacağını bildiriyor. telefon kendini VR’de yönlendiriyor. Belki de denetleyicinin bazı yeni sensörleri var mı? Sanırım 4 Ekim’de öğreneceğiz!

Devamını Oku 1 Yorum

Samsung Galaxy Note 8 şimdi mağazalarda

Samsung’un Galaxy Note 8 resmi olarak geldi ve şu anda operatörlerin web siteleri ve fiziksel mağazalarında bulunuyor. Bazı müşteriler ön sipariş ile telefonlarını aldılar.

Samsung kilitli olmayan bir sürümü için 929 $ talep ediyor. Bununla birlikte, bir telefonunuzu operatörünüz aracılığıyla finanse etmek istiyorsanız, T-Mobile’ın yeni cihazda en ucuz teklifi var, ama fazla değil. Taşıyıcı aynı zamanda T-Mobile’ın Ekipman Peşin Ödeme Planı ile 210 dolar peşinat ve 30 dolarlık aylık taksitlerle ya da Jump on Demand müşterileri için ayda 0 dolar ve 39 dolar ödemekle birlikte, bu ücret 930 dolar. Bir sonraki en iyi bahis, AT & T sonraki taksit planında 949,99 ABD doları, 30 aylık 31,67 ABD doları karşılığında satılan AT & T’dir. Hem Verizon hem de Sprint 960 $ karşılığında satıyorlar. Note 8, yalnızca ABD’de 64GB’lık siyah veya gri renkte gelir. Note 8 ile Apple’ın yeni iPhone’ları arasında karar vermek için bekliyordunuz, muhtemelen bu kararı verme zamanı geldi. IPhone 8 ve 8 Plus ön siparişleri, 22 Eylül’de piyasaya çıkması beklenen telefonlarla bugün açıldı. Pahalı iPhone X 27 Ekim’e kadar 3 Kasım tarihli bir gemi ile satışa sunulmayacak. Stylus aka, S Pen en belirleyici özellik olduğundan bu telefonların Note 8’in müşteri tabanından uzaklaştığını sanmıyorum ve iPhone’lardan hiçbiri bunlardan birini istemiyor. Yine de, zamanlama Samsung tarafından biraz daha iyi olabilirdi.

Devamını Oku 1 Yorum

İşte en iyi iPhone 8 fiyatları

İşte en iyi iPhone 8 fiyatları

Karar verildi: Bir iPhone 8’i satın alıyorsunuz (Apple’da $ 699.00). Ya da bir iPhone 8 Plus (Apple’da 799,00 $). Şimdi en iyi anlaşmayı nereden bulacağınızı öğrenmek için elbette birçok değişken vardır. Telefonu tamamen satın alabiliyor musun yoksa mevcut iPhone’unuzu satıp satmanız gerekir mi? Peki ya taşıyıcı: kalmalı ya da değişmeli mi? Unutmayın, bunun sadece telefonun fiyatı ile ilgili olduğunu unutmayın. Donanıma ne olursa olsun, yine de bir hizmet planına ihtiyacınız olacak.

AT&T

Anlaşma: Bu AT & T haber bülteninde iPhone 8 fırsatlarıyla ilgili olarak özellikle belirtilmeyen bir durum olsa da, bir AT & T sözcüsü internette çokça rapor edilen bir seçeneği onayladı: Bir iPhone 8 satın alırsanız, ücretsiz bir tane alabilirsiniz.

Yakalama: Bu satın alma tekil (BOGO) anlaşması AT & T DirecTV ve U-Verse aboneleri için sadece AT & T Next üzerinden ikinci bir hizmet hattı eklerken 699 dolara kadar çıkabiliyor. Bir başka deyişle, kira ödemeleri yapmanız ve AT & T hizmetini tam 24 ay boyunca korumanız gerekecektir. Temel olarak eski iki yıllık sözleşmeyi baştan sona tekrarladı.

Karar: Hali hazırda DirecTV veya U-Verse için ödeme yapan herkes için iki iPhone için piyasada, bu sağlam bir anlaşma olabilir. Ancak, yalnızca AT & T ile iki yıldır anlaşmaya razıysanız.

Sprint

Anlaşma: Sprint’in yeni “En İyi Fiyat Garantisi” promosyonu, iyi, bir iPhone 8’deki en iyi fiyatı vaat ediyor. Fakat gerçekten mi? Yeni başlayanlar için, bu bir kira anlaşması. Sprint’in bir iPhone 8 (64GB) için düzenli kiralama fiyatı ayda 29.17 dolar, 0 dolar düşüş ve 18 aylık bir kira süresi var. IPhone 8 Plus (64GB) için düzenli kira bedeli: $ 33.34, yine $ 0 düştü. (256GB modelleri için aynı oranları alabilirsiniz, ancak imzalamada 150 $ ödemeniz gerekecektir.) Bununla birlikte, uygun bir telefonda ticaret yapıyorsanız, iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy 8+, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Galaxy Note 8, Samsung Galaxy Note 5, Moto Z2 Force, LG G6, LG V20 veya Google Pixel / Pixel XL – kiralama fiyatının yüzde 50’sini alacaksınız. Bu, sizi emin olmak için aylık 14.58 dolara veya 18,75 dolara çekici fiyatlara düşürür.

Yakalama: Teklif, yalnızca mevcut müşterilere değil, Sprint’e geçiş yapan müşteriler içindir. Dahası, 18 aylık kira bedeli telefonun sadece yüzde 75’ini karşılıyor, yani eninde sonunda 175 dolar daha ödeneceksiniz. Sprint, başka bir ulusal taşıyıcıdan bulduğunuz daha iyi bir anlaşmayı, ancak kiralamanın başlangıcından itibaren 14 gün içinde gerçekleştirmeyi taahhüt ediyor.

Karar: Özellikle Sprint’in yeni aile planıyla eşleştirebiliyorsanız, bu size bir iPhone 8 için aydan aya en düşük maliyeti verme potansiyeline sahiptir. Ayda 37 dolara kadar yeni bir telefon ve servisle sonuçlanabilirsiniz. Ancak kira gereksiniminizin sonunu gözden kaçırmayın. Dahası, mevcut telefonunuzun değeri burada sakladığınızdan daha yüksek olabilir.

T-Mobile

Anlaşma: iPhone6 veya daha yeni sürümünüzü iyi çalışır durumda kalsın ve T-Mobile yeni iPhone 8’inize (veya bu yılın ilerleyen saatlerinde iPhone X’e “300 $ ‘a kadar indirim”) verecektir.

Yakalama: Çok belirsiz bu ticaret kredisi, T-Mobile’ın taksit planının bir parçası olan 24 aylık fatura ödemenizin her birinde indirimli bir indirim şekli olarak gelir. Ve T-Mobile’ın Git (Apple Upgrade Programına benzer şekilde) şeklindeki servise ihtiyacınız olacak, aşağıya bakın. Sonuçta ayda 12.50 dolar tasarruf ediyorsunuz.

Karar: İki yılın sonunda, Sprint 18 ayın sonunda (ek telefon ücretini düşündüğünüz zaman) aslında donanıma göre ne kadar hoşuna gideceksiniz. Dolayısıyla “Uncarrier” ile birlikte olmaya hevesliyseniz ve ticaret yapabileceğiniz bir iPhoneunuz varsa, bir göz atmaya değer. Aynı uyarı da geçerlidir: Eski iPhone’unuzu kendiniz satmaktan daha iyisini yapamayacağınızdan emin olun.

Verizon

Anlaşma: T-Mobile gibi Verizon, mevcut telefonunuzu ticaretinde 300 dolarlık bir kredi vereceği için iPhone’tan başka modellerde de işlem yapabilir.

Yakalama: T-Mobile gibi, bu kredi 24 ödeme üzerinden yayılıyor ve Sınırsız bir plan satın almayı gerektiriyor. Ayrıca, yalnızca iPhone 6S veya daha iyisi, Galaxy S7 veya sonrası, LG G6 veya Moto Z2 Force gibi bir “premium” telefon için 300 Dolar alırsınız. Yaşa bağlı olarak 200 doları veya 100 doları artıracak eski telefonlar için iki ilave katman vardır.

Karar: Verizon, hala ülkenin en iyi taşıyıcısı olarak görülüyor ve faturanızdan ayda 12,50 ABD Doları tıraş olabiliyorsanız, hiçbir şeyden daha iyi. Aynı uyarı da geçerlidir: Eski telefonunuzu kendiniz satmayı kendiniz yapamayacağınızdan emin olun.

Apple Yükseltme Programı

Anlaşma: Son olarak, iPhone 8 (64GB) için 24 ay boyunca ayda 34.50 dolar (828 dolar), iPhone 8 Plus için 39.50 dolar (948 dolar) ödemeyi planladığınız Apple Güncelleme Programına giriyoruz. Bu fiyata sadece AT & T, Sprint veya Verizon’da değil, aynı zamanda AppleCare + ‘de etkinleştirme de dahildir. İkincisi 129 dolar değerinde, yani gerçekten iki yıl içinde sıfır faizle telefonunuzu finanse ettiniz demek. En az 12 ödemeyi yaptıktan sonra daha yeni bir iPhone’a yükseltebilirsiniz. Belki de en iyisi, telefonunuzu Big Four taşıyıcılarından biriyle etkinleştirdiğinizde onu başka yerlere götürmekten çekinmeyin.

Yakalama: Hiçbir indirim yapmadığınız gerçeğini saymadığınız sürece gerçekten yoktur.

Karar: Kesinlikle en ucuz anlaşma değil, ama en iyisi olabilir.

Devamını Oku Yorum Yazın

Hangisi daha iyi, iPhone veya Android?

Hangisi daha iyi, iPhone veya Android?

Apple, yeni iPhone 8 ve iPhone X’i resmen açıkladı ve yeni aygıtların Android’den daha iyi olup olmadığı ve bunun tersi yönündeki konuşma ısınmaya başladı. Telekomünikasyon ve tasarım şirketi Qualcomm, TechnoBuffalo web sitesine göre, “başkalarının gelmesini sağlayacak” bir avuç Android işlevini özetleyerek Apple’da “bazı önemli tonlar” atan bir blog yazısı yayınladı. Buna, iris kimlik doğrulama ve yüz tanıma, organik ışık (OLED) ekran görüntüsü ve hızlı şarj. Bu teknolojilerin Apple’ın yeni telefonuna dahil edilmesi bekleniyordu.

TechnoBuffalo, Apple’ın yeni teknoloji özelliklerini benimsemekte yavaş olduklarını umursamadıklarını belirtti; ancak bunları doğru yapabildikleri sürece. Web sitesi “Apple, parmak izi tarayıcıları ve ikili kameralarla bekledi ve bu özellikler cihazlarında iyi çalıştı” dedi. “Aynı şey, bu teknolojileri kullanan ilk Android cihazları hakkında söylenemez.”

Apple’ın teknolojiye yaklaşımı olumlu bir sonuç çıkmış gibi görünüyordu. Bağımsız bir teknoloji danışmanı Marcel Brown, mevcut iPhone 7’nin en yeni Samsung Galaxy’den daha güçlü olduğunu belirtti. “Android imalatçılarının işlemelerini nasıl bir satış noktası olarak göstermek istediğini göz önüne alındığında, bana oldukça şaşırtıcı geliyor ve Apple’ın [teknoloji] geliştirmesinde iPhone daha hızlıdır ve en yeni iPhone ilgili Android telefonlardan önemli ölçüde daha hızlı olacaktır.” dedi.

Brown, Android’in piyasaya çıktığında birleşik bir işletim sistemi olmadığını ve bu nedenle Samsung, LG veya HTC olmasına bakılmaksızın uygulamanın bazı cihazlarda farklı olduğuna dikkat çekiyor. Tersine, iPhone’un iOS sistemi “tutarlıdır ve göz ardı edilmemesi gereken büyük bir noktadır” diyor.

Tartışmayı çökertmek amacıyla CNN teknolojisi işletim sistemlerini 15 görevi yerine getirerek karşılaştırdı. Bulgular, oturum açma, çağrılar, müzik ve podcast’ler, arama, ayarlanmış titreşim seçenekleri ve Siri için parmak izi algılayıcısı söz konusu olduğunda iPhone’un daha başarılı olduğunu gösterdi. Öte yandan Android, zaman işleyişi, fotoğraf makinesi ve fotoğraf saklama, klavye, uygulama organizasyonu, etkin bildirimler, posta, haritalar ve iletişim navigasyonunda daha iyi bir iş yaptı.

Ancak özlü smartphone’taki savaş artık bitmedi. Samsung’un 15 Eylül’de piyasaya sürülecek olan Galaxy Note 8’in 6.3 inç ekran ve zarif bir tasarım sergilemesi bekleniyor. Ve önümüzdeki haftalarda Wall Street Journal raporlarında Google’dan yeni bir Pixel telefonu çıkacak. Peki siz hangisini tercih edersiniz?

Devamını Oku Yorum Yazın

%d blogcu bunu beğendi:
Araç çubuğuna atla