Samsung Galaxy X Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Samsung Galaxy X, 2018’de piyasaya çıkacak ve akıllı telefon alanında devrim yaratmaya hazırlandı. Samsung’un birkaç yıldır ticaret fuarlarında sergilediği katlanabilir teknolojiyi başlatmaya karar verdiği bildirdi. Samsung Galaxy X’i gerçekten benzersiz bir cihaz yapacak ve mağazalardan çıktığında çok büyük miktarda sesli yankı yapacak bir cihaz olacak. Bununla birlikte, Samsung Galaxy X’in varlığı hala biraz gizemli sayılabilir. Akıllı telefon için kesinlikle kıvrılabilir bir cihaz View full post…

Devamını Oku Yorum Yazın

Hangi Apple Watch’ı satın almanız gerekir?

Orijinal Apple Watch büyük bir sıçrama yaptı. Hemen şüphecilik çekti ancak satıldı. Geçen yıl yapılan açıklamada Apple, dünyanın ikinci en büyük saatçi üreticisi haline geldi. Şimdi en büyüğü. Apple’ın başarısı şaşırtıcı değil ve The Watch muhtemelen yalnızca hücresel işlevselliğin eklenmesiyle (popülerlik değil boyutta değil) büyümeye devam edecek.  Apple’ın büyük iPhone’u Salı günü ortaya çıkan yeni bir 999 dolarlık iPhone X, şirketin en yeni Steve Jobs Tiyatrosu’ndaki havayı emerek bir donanım hediye etti. Ancak, Apple Watch, daha az tanınmış (ve daha az pahalı olan) Apple ürünlerinin hepsinden çok daha fazlasını, yeni LTE özellikli Apple Watch Series 3’ün tanıtımı sayesinde önemli bir zaman kazandı.

Cihazın gelmekte olduğunu neredeyse biliyorduk, tıpkı iPhone X’in neye benzeyeceğini ve maliyetinin ne kadar olacağını iyi biliyorduk. (Apple’ın Watch Series 3’ün bir görüntüsü, geçen hafta sonu iOS 11’in bir yazılım sızıntısında aranabilir.) Yine de şimdi, Apple’ın LTE’yi akıllı saatine nasıl sığdırdığını ve pilini nasıl koruduğunu anlatan tüm ayrıntıları verdik hayatınızı (daha iyi bir kablosuz yonga) ve ayrıca bilekinizde bağımsız bir bilgi işlem aygıtı elde etmenizin maliyeti ne kadardır. Aygıtın iPhone’unuzla aynı telefon numarasını kullanmasıyla, dört büyük Amerikalı taşıyıcının ayda 10 dolarlık bir ücret talep ettiğini biliyoruz. Ayrıca, İzleme’nin her bir kademesindeki tüm yeni özellikler ve yapılandırma ayrıntılarını biliyoruz. Ancak en önemli soru kalır: Şu anda Apple’ın En İyi Gözlemcisi hangisi?

Suya dirençten daha hızlı bir işlemciye ve Wi-Fi yongasına kadar sadece LTE’nin yanı sıra Siri’den doğrudan haber almak ve dinlemek için daha iyi iletişim kurmak ve duymak için birçok faktör var. Ancak, İzleme’nin her sürümü ile paranızın neye dönüştüğünü bol miktarda göstermek için bir başlangıç ​​tablosu ile başlayalım:

Kategoriler Apple Watch Serisi 3 LTE Apple Watch Serisi 3 Apple Watch Serisi 1
Başlangıç fiyatı $399 $329 $249.00
Siri konuşuyor mu? Evet Evet Hayır
Navigasyon Dahili GPS ve barometrik altimetre Dahili GPS ve barometrik altimetre IPhone’dan kablosuz veya Bluetooth navigasyon
Suya dayanıklılık 50 metreye kadar su geçirmez 50 metreye kadar su geçirmez Sıçramaya dayanıklı
Müzik akışı Evet (Apple Müzik ile) Yok Yok
Cam Kalitesi Ion-X cam (alüminyum kılıflar), safir kristal (paslanmaz ve seramik kılıflar) Ion-X cam Ion-X cam
Model seçenekleri Apple Watch (standard), Apple Watch Nike+, Apple Watch Hermès, Apple Watch Edition Apple Watch (standart), Apple Watch Nike+ Apple Watch (standard)
İşlemci S3 çift çekirdekli işlemci, W2 kablosuz çip S3 çift çekirdekli işlemci, W2 kablosuz çip S1P çift çekirdekli işlemci
Bağlantı Wi-Fi, Bluetooth 4.2, LTE Wi-Fi, Bluetooth 4.2 Wi-Fi, Bluetooth 4.2
Ekran Force Touch’lı 2. nesil OLED Retina ekranı Force Touch’lı 2. nesil OLED Retina ekranı Force Touch’lı 1. nesil OLED Retina ekranı
Depolama 16GB 8GB 8GB
Batarya Ömrü 18 saate kadar 18 saate kadar 18 saate kadar
Ağırlık 28.7g (38mm), 34.9g (42mm) 26.7g (38mm), 32.3g (42mm) 25g (38mm), 30g (42mm)
Boyut (mm) 38.6 x 33.33 x 11.4 (38mm), 42.5 x 36.4 x 11.4 (42mm) 38.6 x 33.33 x 11.4 (38mm), 42.5 x 36.4 x 11.4 (42mm) 38.6 x 33.3 x 10.5 (38mm), 42.5 x 36.4 x 10.5 (42mm)
Devamını Oku Yorum Yazın

Katlanabilir Galaxy Note akıllı telefonu yolda

Samsung Electronics Co, Salı günü Galaxy Note markası altında gelecek yıl katlanabilen bir akıllı telefonu başlatmayı hedeflediğini açıkladı. Samsung Electronics’in mobil iş başkanı Koh Dong-jin, şirketin bükülebilir bir ekrana sahip bir akıllı telefonu yayınlaması için 2018’de gözlerini açtığını söyledi. Ancak, üstesinden gelmek zorunda kaldığı birkaç engel olduğunu ve bu sorunlar çözülmezse serbest bırakmayı geri odaya bıraktığını söyledi. “İşin başı olarak, gelecek hedefimiz şu anki hedefimiz” diyerek gazetecilere verdiği demeçte. “Bazı sorunların üstesinden gelebildiğimizde, ürünü başlatacağız.” Sorunların ne olduğunu detaylandırmadı. Analistler, üst teknoloji özelliklerine ve katılı bir katlanabilir telefon üretmenin zaman alacağını söyledi. Samsung, 2013 yılında Youm adlı esnek bir ekran prototipini ilk kez sergilediğinden beri Samsung’un ilk katlanabilir telefonu piyasaya sürdüğü için uzun süredir pazardaki bir soru yöneltti. En azından son iki yılda, Samsung’un ilk tanıtımına yakın olduğu söylentileri var oda katlanabilir akıllı telefonlar.

Samsung’un mobil başkanı, Not 8’e yönelik piyasa tepkisi, fiyatının geçmiş modellerden daha pahalı olmasına ve hatta Not markasının itibarı önceki modele, iki kez hatırlanan ve iki kez geri çağrılan ve daha sonra durdurulan not 7’den bir hit aldığı halde beklentilerini yendiğini belirtti. kendiliğinden aşırı ısınmış veya ateş yakmıştır. Koh, Samsung’un Cuma gününün lansmanından önce Güney Kore’deki 8 nolu Not için, 650.000 adetlik bir ön sipariş aldığını belirtti. Not 8, Samsung’un piyasaya sürdüğü en pahalı akıllı telefon olmuştur. Fiyatı Güney Kore’de 1.1 milyon won (1183 $), Kanada’da 1.299.99 $ ‘dan başlıyor.

Devamını Oku Yorum Yazın

Microsoft’tan NSA’ya: WannaCry senin hatan

Microsoft’un en üst düzey avukatı, hükümetin son günlerde yüz binlerce sistemi vuran dünya çapında fidye yazılımı WannaCry saldırısının sebebinin bir parçası olarak hack araçlarının yığılmasını sorumlu tuttu. Başkan ve baş yasal görevli Brad Smith, WannaCrypt’in Ulusal Güvenlik Ajansı (NSA) tarafından geliştirilen bir istifaya dayandığına ve hükümetlerin güvenlik açıklarını satıcılara rapor ettirmesini gerektiren yeni bir “Dijital Cenevre Sözleşmesi” çağrısını yenilediğine dikkat çekti. Bunları stoklamak, satmak veya istismar etmektir. Smith said: 

“Dünyanın hükümetleri bu saldırıyı uyandırma çağrısı olarak görmelidirler. Farklı bir yaklaşım benimsemek ve siber alanda fiziksel dünyadaki silahlara uygulanan kurallara uymak zorundalar. Hükümetlere, bu açıklardan ve bu istismarlardan yararlanarak sivillerin maruz kalabileceği zararları göz önüne getirmeliyiz. “

Smith, son WannaCry saldırısının devlet kurumlarının zihnini değiştireceğini ve özellikle de WannaCry teknolojisi NSA’dan çalındığından, hack araçlarını gizli olarak durdurmayı ve onları düşmanlara karşı kullanmayı umduğunu söyledi. Smith, savaş çağrısında bulunan Savaşa Karşı Savunma ve Savaşmayı Yöneten Cenevre Sözleşmesi kurallarına benzer şekilde cyberwarfare kullanımına ilişkin uluslararası bir sözleşme imzaladı.  WannaCry, Windows XP ve Windows Server 2003 de dahil olmak üzere uzun süredir terk edilmiş işletim sistemleri için güvenlik düzeltmeleri yayımlamak için olağanüstü bir adım attığını ve bu yüzden dünyanın her köşesinde hala yaygın olarak kullanılmakta olduğunu ve WannaCry’nin dünya çapında sorun olduğu dile getirildi.

Devamını Oku Yorum Yazın

Tarihteki İlk Saç Kurutma Makinesi

Tarihteki İlk Saç Kurutma Makinesi

İşte tarihin ilk saç kurutma makinesi

Saç kurutma makinesinin icadından önce, insanların saçlarını kurutmak ve şekil vermek için elektrik süpürgesi kullandığını biliyor muydunuz?

Eski elektrik süpürgeleri, havayı içine çektiği gibi dışarı da veriyordu ve kadınlar bu kısma bir hortum takarak saçlarını kurutuyorlardı. View full post…

Devamını Oku Yorum Yazın

%d blogcu bunu beğendi: