Ben Hiç Böyle Namaz Kılmadım

Namazı güzel bir şekilde kılmak ile ilgili kısa bir yazı gördüm ve beğendiğim için sizlerle paylaşmak istedim. HiÇ BÖYLE NAMAZ KILDINIZ MI ? Hatem-i Zahid (k.s.) hazretleri Asım Ibn-i Yusuf hazretlerinin yanına geldiğinde Asım (kuddise sirruh) ona sordu: “Ey Hatem namaz kılmayı güzel becerebiliyor musun?” 

Suskun Deniz

Suskun Deniz Anladım ki, susmak bir cüsse işi. Derin denizlerin işi. Sığ suları en hafif rüzgârlar bile coşturabiliyor. Derin denizleri ise ancak derin sevdalar… Derin denizlerin sükûtu büyüler beni. İçimi bir heybet hissi kaplar. Benliğimi haşyet duyguları istilâ eder. Kalbim ürpermelerle dolar. Dalgalı denizler, durgun mavi denizler kadar heybetli gelmez bana. Göklerin suskunluğu da öyle.

İNSANLARA KARŞI BAŞLICA GÖREVLERİMİZ

İNSANLARA KARŞI BAŞLICA GÖREVLERİMİZ 01) Hiç kimseye zarar vermemek: İnsanların canına, malına, konutuna, hürriyetine, namus ve şerefine tecavüz etmek dinimizce yasaktır. Bunlar insanların dokunulmaz haklarıdır. Müslüman, başkalarının hakkına saygı göstermek, insanlara zarar verici her türlü fiil ve davranıştan sakınmakla görevlidir. Gerçek Müslüman olabilmenin bir şartı da budur. Peygamberimiz şöyle buyurmuştur: “Müslüman, diğer Müslümanların dilinden ve elinden zarar görmediği

ALLAH’A, PEYGAMBERE VE KUR-AN’A KARŞI GÖREVLERİMİZ

ALLAH’A, PEYGAMBERE VE KUR-AN’A KARŞI GÖREVLERİMİZ A- Allah’a Karşı Görevlerimiz: Bizi yoktan var eden ve mükemmel organlarla donatan, yeryüzünde ne varsa hepsini bizim faydalanmamız için yaratan Allahtır. İnsana tanınan bu üstün özellikler hiçbir canlıya verilmemiştir. Bu iyiliklere karşı yapmamız gereken görevler vardır. Bu görevler: Allah’ın varlığına ve birliğine inanmak, Hiç bir şeyi Ona ortak koşmamak, İbadet

İSLAM DİNİNDE AHLAKİ GÖREVLER

İSLAM DİNİNDE AHLAKİ GÖREVLER Dinimiz aileye büyük önem vermiştir, aileyi meydana getiren kimselerin karşılıklı görevleri üzerinde titizlikle durmuştur. Aileler mutlu ve huzurlu olursa millet de güçlü ve kuvvetli olur. Ahlaki Görevlerimiz: İslam Dininde Ahlaki Görevler Başlıca Beş Kısımdır: Allah’a, Peygambere ve Kur-an’a karşı görevlerimiz. Kendi şahsımıza karşı görevlerimiz. Ailemize karşı görevlerimiz. Vatan ve milletimize karşı görevlerimiz.