PRATİK BİLGİLER

Sabıka Kaydı Nasıl Çıkartılır

Yeni ve güzel bir hizmet başarıyla hayata geçti. Artık sabıka kaydı çıkartmak için yollarda vakit harcamak yok. Bir çok kişinin zaman zaman ihtiyaç duyduğu ama iş yoğunluğu ve vs. problemler nedeni ile ertelediği sabıka kaydı çıkartma işlemi çok kolaylaştı. İnternet üzerinden kolayca sabıka kaydı çıkartılabiliyor.  (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
Şeker Hastalığı

Şeker Hastalığı Dediğimiz Diyabet Nedir Ne Değildir ?

DiyabetTürkiye’de daha çok kullanılan ismi ile “şeker hastalığı”, tıp dilinde kısaca isimlendirilirken ise “diyabet”, konulmuş tam adı ise “Diabetes mellitus” nedir denildiğinde, anlaşılır ve kısaca verilebilecek cevap şöyledir;

Her insanda bulunan Pankreas adlı organımızın üretmiş olduğu insülin hormonunu üretememesi veya ürettiği bu hormonu vücudun tam olarak yetkin bir biçimde kullanamaması sonucu oluşan bu hastalığa diyabet denir.

Pankreas salgı bezlerinin üretmiş olduğu bu hormon, yiyip, içmiş olduğumuz veya (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
TEKNOLOJİ

Asus Müthiş Ekran Kartı GTX 670 Direct CU Mini Canavarı testte!

Asus'un küçük kasa tutkunlarına özel ürettiği müthiş kart GTX 670 Direct CU Mini'yi inceledik!Yeni Xbox, Microsoft tarafından küçük bir Windows 8'li cihaz olarak anılıyor. Bilişim dünyasında bilgisayar bileşenlerinin giderek küçülme trendi, PC'lerin en önemli parçalarından grafik kartlarını da etkisi altına almak üzere. (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
TEKNOLOJİ

Türkiye’de Bir Günde Ne Kadar Tweet Atılıyor ?

LENOVO Türkiye Genel Müdürü Gülfem Çakmakçı, sosyal paylaşım sitesi Twitter’a olan ilgilinin Türkiye’de her geçen gün arttığını söyledi.Günde 8 milyon, saniyede ise 92 tweet atıldığını belirten Çakmakçı, en çok takipçisi olan ismin komedyen Cem Yılmaz olduğunu, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün de ikinci sırada yer aldığını kaydetti.Kayseri Hilton Otel’de gerçekleştirilen toplantıda ’Lenovo ile KOBİ’lerde Dijital Dönüşüm Projesi’ hakkında bilgiler veren Lenovo Türkiye Genel Müdürü Gülfem Çakmakçı, bu proje ile illerde ticaret ve sanayi odaları ile işbirliği yaptıklarını bu yolla da dijital dünyadaki iş fırsatları konusunda uzman kişiler aracılığıyla KOBİ’lere bilgi verdiklerini kaydetti. (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
TEKNOLOJİ

Zynga’dan ölüm kararı!

Yakın zamanın sosyal oyun devi Zynga, bir aralar çok popüler olan dört oyunu kapama kararı aldığını açıkladı. Kararın "The Ville", "Empires and Allies", "Dream Zoo" ve "Zynga City" oyunlarını kapayacağını açıklayan Zynga, sebep olarak artık bu oyunların çok az oynanmasını gösterdi. (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
TEKNOLOJİ

Apple’a bir darbe daha!

Uzun süredir sürekli olarak "düşen hisse değerleri", "iade edilen milyonlarca telefon", "gerileyen satışlar" ve "kaybedilen patent davaları" gibi konularla gündeme gelen Apple'a bir darbe de Çin'den geldi. Çin'de mahkeme, telif hakkı saklı içeriği yasa dışı olarak sattığına hükmettiği firmaya 118.000 dolar tazminat ödeme cezası verdi. (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
TEKNOLOJİ

HTC ve Samsung Arasındaki Twitter Atışması!

Android'in önde gelen üreticilerinden HTC ve Samsung arasındaki rekabet, Cuma günü Twitter'a taştı. HTC, kazandığı ödüllerle övünürken buna Samsung'dan cevap gecikmedi. Bunun ardından HTC'den gelen cevap biraz sert oldu.Twitter'daki çekişme, HTC'nin Mobile Awards'da "2013'ün en çekici cebi" ödülünü kazanmasıyla başladı. HTC İngiltere, One'ın kazandığı bu ödülü Twitter'da şu sözlerle kutladı: "Geçtiğimiz gece Mobile Awards'da '2013'ün en çekici cebi' ödülünü kazandık. #HTCOne, Ouch @SamsungMobileUK" (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından