Hikayelerim

Uzun zamandan beri fırsat buldukça uçuk kaçık hayallerimi kâğıtlara dökmüşümdür.

Bu bölümde sizlere kendimce zaman zaman yazmış olduğum hikâyeleri, fantastik öykülerimi, çocuğum için yazmış olduğum masallarımın bir bölümünü tanıtmaya çalışacağım.

Yazılarım konusunda lütfen hiç kimse alınıp darılmasın. Hiç bir yazımda kendime veya başkalarına ait düşüncelerimi yansıtmadım. Dini, ahlaki veya herhangi bir ideolojiye ters bir düşünce kasıtlı olarak oluşturmadım. Tamamen o anki hikâyenin daha cazip gelmesi amacıyla uydurmuş olduğum yazılardır.

 

1. Yazım

Adı: Ab-ı Zenhar

Açıklama: En uzun süre ile yazmış olduğum ve en değerli yazım olması sebebi ile benim için ayrı bir yeri vardır. İsmini Abı hayat suyundan ve Sonsuz Ateş’ten esinlenerek “Yok Edilemeyen” anlamını taşıyan Ab-ı Zenhar olarak verdim.

Konu: Dünyayı yönlendiren grupların öyküsü

 

2. Yazım

Adı: Kelabazi

Açıklama: Yine uzunca bir sürede ancak tamamlayabilmiş olduğum değerli bir yazım. İsmini Arapçadaki Kef, Lam ve Zı harflerinden birleştirerek oluşturmuş olduğum bir yazı.

Konu: İnsanları İslam’a çağıran bir başka yazım. Burada vizyonum ilimdir. Konu ile ilgili çok fazla araştırma yaparak tamamladım.

 

3. Yazım

Adı: Sessiz Köy

Açıklama: Türkiye’deki gezilerim sırasında uğramış olduğum bir köyün insanlarının neredeyse hiç konuşmadığını görerek esinlenmiş olduğum bir isim.

Konu: Cennet vatanım Türkiye’min güzelliklerini, bu güzelliklerin içinde nice hazinelerin gizli olduğunu zaman içinde gerek gezerek, gerekse okuyarak, gerekse duyarak öğrendikten sonra bu güzellikleri biraz fantastik bir havada kendime anlatma ihtiyacından yazmış olduğum bence muhteşem bir yazı.

 

4. Yazım

Adı: Robotlar

Açıklama: Oğlumu hemen her gece ancak masal anlatarak uyuturum. Yıllarca oğluma anlatmış olduğum masalların tükenmesi sonucu uydurmuş olduğum ve ancak 2 ay anlatarak bitirebildiğim bir masal diyebilirim :=)

Konu: İnsanlığın yok oluşuna kadar süren ve insanlığın tekrar kuruluşunun kaçıncı sefer olduğunun artık bilenemediği bir serüven.

 

5. Yazım

Adı: Torkito, Kortiko ve Poliskorto

Açıklama: Yine oğluma uyku öncesi anlatmış olduğum bir masal.

Konu: Çocuklara virüsler hakkında bilgi verebilmek ve onlardan nasıl kurtulabileceğini anlatmak maksatlı güzel bir masal.

 
6. Yazım

Adı: Goblinler

Açıklama: Yine oğluma uyku öncesi anlatmış olduğum bir masal dizisi diyebilirim. Adını yunan mitolojisindeki yaratıklardan aldım.

Konu: Bir tesadüfler zinciri olarak ortaya çıkan yaratıkların dünyayı istilası anlatılmakta. Sonunu ben yazdığım halde bile çok ilginç bulduğum bir yapıt.

 

7. Yazım

Adı: Savaşçı Aile

Açıklama: Bu da benim güzeller güzeli yavruma anlatmış olduğum ve bir türlü bitiremediğimiz bir serüven. Aile sevgisi ve insanların dayanışmasını işlemeye çalıştığım yazı dizisi.

Konu: İnsanların yok olmaya başladığı, yerini, düşünebilen ve hırs sahibi hayvanların almış olduğu bir dünyada, bu gidişe dur diyen bir ailenin fantastik hikâyesi.

 

8. Yazım

Adı: Dehşetin Gözyaşları

Açıklama: Hikâyelerim genelde aklıma bir anda gelir ve yazma isteği doğar, ama yazarken sürekli konunun gelişimine göre değişim geçirir.

Konu: İlginç bir roman diyebileceğimiz bu hikâye de dünyada ters giden bir şeyler mevcut. Bu tersliklere bir kişi engel olabilir belki de zaten bu tersliklerin sebebi bu kişidir.

 

9. Yazım

Adı: Devlet Terörü

Açıklama: Kitap okumayı çok severim, ama bir gün bir kitapçıda okumadığım ve bana uygun bir kitap bulamadığımda başımı önüme eğerek geri döndüm. Çünkü almak istediğim bazı kitapların satışının yasak olduğunu öğrenmiştim. Bende bu konuda bir yazıya başladım, tabi ki çok farklı yerlere kadar ilerledi.

Konu: Yazar olmak isteyen ama yazarlığın devlet tarafından yasaklanmış olduğu bir dünyada daha birçok şeyde yasaktı. Olayların üzerine kimsenin gitmemesi de başka bir çelişki idi.

 

10. Yazım

Adı: Kezzimera

Açıklama: Eskiden ama çok eskiden başlamış olduğum araya seneler girmiş olduğu halde ara sıra yazarak ancak hala bitiremediğim bir başka gizemli öykü.

Konu:

 
11. Yazım

Adı: Sis

Açıklama: Kendi işyerimde başımın çok ağrıdığı bir günde her şeyi bırakarak rahatlama ihtiyacı ile yazmış olduğum bir yazı.

Konu: Kimin başlattığı bilinemeyen, değişik bir savaş içerisinde insanların kendini kurtarma çabaları.

 

12. Yazım

Adı: Gerçeği Gördüm

Açıklama: Sabah uyandığımda görmüş olduğum bir rüyanın etkisi ile başlamış olduğum bu yazıyı okuyan sayılı insan çok beğendi ve etkisinde kalan bir arkadaşımı bunun tamamen gerçek dışı olduğunu inandırmak için çok uğraştım.

Konu: Rüyalar mı gerçeklerdir yoksa gerçekler mi birer rüyadır sorusunu akla düşürecek bir roman diyebiliriz.

 

Not:  Şimdilik bu kadarının tanıtımını yapıyorum. Yazılarımın bir bölümünü Eserler altında kendi başlıkları altında okuyabilirsiniz.

Zamanla diğer yazılarımın da tanıtımını sizlerden gelen tepkilere göre yayınlamayı düşünüyorum.

 

 3 yorum

ahmet · 07 Ekim 2011 14:40 tarihinde

Ayrıca siten güzel olmuş tebrik ederim

ahmet · 07 Ekim 2011 14:39 tarihinde

tepkim var!

güzel kardeşim seninle altı yıldır birlikte çalışıyoruz.aynı işi yapmasak da aynı çatı altında iş arkadaşlığı yapıyoruz.
eserlerim diye tanıttığın sitende bu şekilde yazıların olduğunu
ilk defa görüyorum sen nasıl bir insansın yaw daha detaylı
bilgi vermeni bekliyorum.

Gülten · 27 Eylül 2011 16:31 tarihinde

Hikayelerinin çok güzel olduklarını biliyorum. Zaman içinde yayınlamayı da düşünürsen burdan okuyamadıklarımızı okuyabiliriz. Başarılar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.