DİNİ HİKAYELER

Allah’ım az daha dinimi, İslamı 20 kuruşa satıyordum!

Allah'ım az daha dinimi, İslamı 20 kuruşa satıyordum!

Londra'daki camii'ye yeni bir imam gönderilmiş. Adam şehire gitmek için hep aynı otobüse biniyor ve çoğu zaman aynı şöföre rastlıyormuş.Bir gün, bilet alırken şöför yanlışlıkla 20 cent(kuruş) fazla vermiş. İmam yanlışlığı oturunca, parasını sayınca fark etmiş. Kendi kendine düşünüyormus "20 centi(kuruşu) geri versem mi şöföre?"... ama içinden bir ses diyormuş ki "çok gülünç bir para, ve şöförün umrunda değil. Otobüs şirketi çok para kazanıyor zaten... sadece 20 centi(kuruş) onlara zarara sokmaz." Ve bu parayı saklayabilir ve bana Allahtan gelen bir hediye gibi düşünebilirim... (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
DÜŞÜNDÜREN HİKAYELER

Kınalı Ali

Kınalı Ali

Üst teğmen Faruk cepheye yeni gelen askerleri kontrol ediyor bir taraftan da onlarla laflıyordu nerelisin gibi sorular soruyordu. Bir ara saçının ortası sararmış bir çocuk gördü.

"Adın ne senin evladım?...""Ali...""Nerelisin?...""Tokat Zilede'nim...""Peki evladım bu kafanın hali ne?...""Anam cepheye gelirken kına yaktı komutanım...""Neden?...""Bilmiyorum komutanım...""Peki gidebilirsin Kınalı Ali..." (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından