Allah’ım az daha dinimi, İslamı 20 kuruşa satıyordum!

Londra’daki camii’ye yeni bir imam gönderilmiş. Adam şehire gitmek için hep aynı otobüse biniyor ve çoğu zaman aynı şöföre rastlıyormuş.

Bir gün, bilet alırken şöför yanlışlıkla 20 cent(kuruş) fazla vermiş. İmam yanlışlığı oturunca, parasını sayınca fark etmiş. Kendi kendine düşünüyormus “20 centi(kuruşu) geri versem mi şöföre?”… ama içinden bir ses diyormuş ki “çok gülünç bir para, ve şöförün umrunda değil. Otobüs şirketi çok para kazanıyor zaten… sadece 20 centi(kuruş) onlara zarara sokmaz.” Ve bu parayı saklayabilir ve bana Allahtan gelen bir hediye gibi düşünebilirim…

İnecegi durağa gelince, imam kalkmış ve fikrini değiştirmiş, inmeden önce şöförün yanına gitmiş, 20 centi(kuruşu) geri vermiş ve demiş ki : “paranın üstünü fazla verdiniz.”

Şöför gülümsemiş ve demiş ki : “Siz cami’nin yeni imamısınız değil mi? Aslında uzun zamandır sizi caminizde ziyaret etmek istiyordum, islamı öğrenmek için, ve bilerek size fazla para verdim nasıl tepki vereceğinizi gömek istedim.”

İnerken imam artık bacaklarını hissetmiyormuş, yere yığılacakmış, bir direğe tutunmuş ve kendine gelmeye çalışmış, gözlerinden yaşlar dökülerek gökyüzüne ellerini açarak bakmış ve demiş ki:
“Allah’ım az daha dinimi, İslamı 20 kuruşa satıyordum!. ..”


1 yorum

isim ... · 04 Ocak 2016 12:11 tarihinde

Çok beğendim mükemmel olmuş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.