itiraf.com’da en ilginç itiraflar 2. bölüm

İş hayatı (Erkek 25)

Yeni işe başlayan arkadaşıma “Nasıl gidiyor, çok çalıştırıyorlar mı seni?” diye soruyorum. Cevap: “Saat 11’de çişm geliyor saat 5 ‘te yapıyorum; artık sen anla.”

Pratik çözüm (Erkek 34)

Bilgisayarı bir türlü kapatamayınca kardeşimi uyandırdım; bilgisayarın fişini çekip yatağına gitti.

Vali dayı (Kadın 22)

Valilikte işe başladığı ilk gün kendisinden yol vermesini isteyen kişinin vali olduğunu bilmediği için: “Ne oluyor dayı?” diye çemkiren arkadaşımı alnından öpmek gerek!

O bir profesyonel  (Kadın 36)

Poliklinikteyken telefonumu genelde masamın üzerine koyarım. O gün de öyle yaptım. Vakit öğleye yaklaşıyordu. İçerideki hastamı muayene ettiğim sırada birden kapıyı araladı, nefes nefeseydi, telaşlı bir ses ve biraz da mahçup bir ifadeyle “Telefonumu burada unutmuşum da” dedi. Böldüğü için kızgınlığımı belli ederek “Geçin bakın” dedim. Hızla masaya ilerledi, “Hah, buradaymış” dedi ve aldı telefonunu, çıkarken ezile büzüle “Kusura bakmayın” dedi, ben de “Güle güle” dedim. Öğlen oldu, çıkmaya hazırlanıyorum, telefonumu aradım, bulamadım. Çöktüm koltuğuma. Aklıma geldikçe sinirimden gülüyorum, bir de arkasından el salladım yaa…

Nasıl buldun (Erkek 29)

Gelin adayı ile tanışmasına müteakip anneme soruyorum “Anne nasıl buldun gelin adayını?” diye. Gelen cevap susup telefonu kapatmama yetiyor: “Bana değil, gidip ona sor. Bu kadar güzel, sevimli bir kız sende ne bulmuş?”

Fırfır (Kadın 31)

Babasıyla ladesine giren balböceğim ne istediğini soruyor. Babası da “Çorap olsun” diyor. Ve kızım soruyor: “Külotlu mu olsun, fırfırlı mı?”

Altın günü (Kadın 30)

Hep şehir içinde olmasından sıkıldıkları için, altın gününü otobüs tutarak şehirler arasına taşıyan annem ve arkadaşlarını ayakta alkışlıyorum. Lakin bu durumun yurt dışına taşınmasından korkuyorum…

Kardeşim benim (Erkek 26)

Sevgilisi yanında olduğu halde karşı masadaki kızı kesen, sevgilisine yakalanıp fırçayı yeyince ”Ben kendim için değil abim için kesiyorum ne kızıyorsun?” diye üste çıkmaya çalışan yüzsüz ama zeka küpü bir kardeşim var.

Hani (Kadım 32)

Çarşamba akşamı gittiğimiz askeri gazinoda hiç asker göremeyince, “Sakarya- Fırat’ı açında bari birkaç asker görelim” diyen biri vardı yanımızda, yanıbaşımızda…

Ekmeğin içi (Erkek 42)

Şişmanlatmasın diye ekmek yerken içini çıkarıyorum. Çıkarırken içi elimde bir lokma halinde ufalıyor, onu da ağzıma atıyorum. Sonra gönül rahatlığıyla içi alınmış ekmeği yiyorum.

Ümitliyim (Kadın 33)

Kocam 12.12.12’de “Seni seviyorum” diye mail gönderdi. Ümitliyim; 11.12.13’de güzel olduğumu da söyleyecek…

Saklambaç (Erkek 41)

Küçük kızıma saklambaç oynayalım dedim. ”Sen say, ben saymam, kimseyi bulamıyorum” dedi. Tamam dedim. ”Yavaş yavaş say, ben hemen saklanamıyorum” dedi. Tamam dedim. ”Hemen bulma ama” dedi. Tamam dedim. ”Ben sobeliycem tamam mı?” dedi. Tamam dedim. 4.5 yaşındaki bir kız, tüm planlarını yapmış, adım adım uyguluyordu. Kadın milletinden korkulması gerektiğinin dersini veriyordu…

Labirent metro (Kadın 46)

Metronun çıkışı için merdivenlere yöneldim. Çıktım. Tekrar indim. Yürüdüm yürüdüm diğer çıkışa yöneldim. Çıktım. Tekrar indim. Yürüdüm yürüdüm. Üçüncü çıkışa yöneldim. Buldum. Sadece 3 çıkış vardı. Akşam eve döneceğim merdivenlerden indim. Hayır burası değil ters yöne girmişim. Çıktım tekrar indim. Sadece 2 yön olduğu için çok yorulmadım. Ertesi gün yine çıkışı arıyorum çıktım, indim, yürüdüm tekrar çıktım, indim… Biri bana yönümü göstersin!

Çakma polis (Erkek 30)

Geçen gün topkapı sur içinde yürürken yanıma 2 kişi yanaştı. “Polis, kimlik kontrol” dedi ama tipler ofsayt. “Hayırdır devrem, hangi bölgedensiniz?” dedemle topukları g.tlerine vura vura kaçmalarını izlemem bir oldu. Hazır cevaplık bazen çok işe yarıyor.

Üşengeç kelebeğim (Kadın 23)

Yeterince üşengeç olduğu tombikliğinden de anlaşılabilen bir öğrencim sınıf içinde yakalamacılık(!) oynarken gözüne kestirdiği arkadaşını yakalayamayacağını anlayıp yorulmaya değmeyeceğini düşünmüş olmalı ki başka arkadaşına sesleniyor: ”Aslı, bana Mustafa’yı yakalıyıvesene!”

Doğal ortam (Kadın 26)

Biriyle tanışırsın, hoşlanırsın her şey çok güzel gider. Onun da aynı şeyleri hissettiğini düşünürsün. Herkese onu anlatırsın, için içine sığmaz, hatta evlilik hayallerine dalarsınız. Heeh işte yapmayın! Bir hayvanı doğal ortamından koparmamak gerekmiş!

Zahmetsiz aşure tarifi (Kadın 26)

16 dairelik apartmanımızda 10 daire aynı gün aşure yapıp dağıttı. 1 kiloya yakın da kayınvalidem göndermis. 1 tabak daha gelsin, hepsini birbirine karıştırıp kase kase apartmana dağıtmazsam mysteryks değilim!

Ben deli o manyak (Kadın 30)

“Gıcık, uyuz, deli…” dedi. “Sensin, sensin, sensin…” dedim. “Canım!” dedi. “Aşkım, hayatım, ömrüm…” dedim. “Sensin, sensin, sensin…” dedi. Bir daha sevdim…

Diziler (Erkek 29)

Bir televizyon kanalında yayınlanan “Huzur Sokağı” adı diziyi izlerken, o malum sokağa bakınca cumaya gidesim, zenginlerin evine bakınca içip sevişesim geliyor. Düzgün dizi yapın lan!

Biri güvenlik mi dedi (Kadın 32)

Bir akşam önceki aldıkları iş güvenliği eğitiminden sonra iş sahasında kafalarında baretle çalıştıklarını görünce, eğitimin işe yaradığını düşünmüştüm. Elindeki küreği arkadaşının kafasına vurarak baretin sağlamlığını test eden işçimiz ve arkadaşına vurduğu için işçimizi kovalayan ekip şefimizi görene kadar.

Deterjan (Kadın 32)

Her market alışverişinde deterjan almaktan bıkan babam beddua da son noktayı koydu. ”Yeseniz bile bu deterjan bu kadar çabuk bitmez. Deterjanla gömülün!”

Temiz (Kadın 44)

Bir sinir harbi sonrası başlayan büro temizliği, hızımı alamayınca sırasıyla camları silme, apartman merdivenlerini de süpürme, apartman kapısının önünü süpürme, hatta daha da ileri gidip komşunun kapısını süpürme olarak devam ederken, üst kattaki yaşlı teyzenin camdan “Kızım çöpleri de alıver” demesiyle son bulmuştur. Arz ederim.

Anılar (Erkek 29)

Kilerde küçüklüğümde bayram paramla aldığım kaykayımı buldum, çok sevindim. Hey gidi günler binemediğim için ucuna ip bağlayıp su damacanalarını ne de güzel taşırdım eve. Anılarım canlandı valla.

Genel kültür tam (Kadın 26)

Tayfı bilmeyen bir fizikçi, “www” açılımını bilmeyen bir bilgisayar öğretmeni, varisi bilmeyen bir hemşire hep beraber oturduk genel kültür oyunu oynuyoruz. Buyrun sizi de bekleriz.

Dırdır kraliçesi (Kadın 22)

Oldukça büyük ve oldukça gereksiz söylenmiş bir yalanını yakaladım, karşıma alıp sakin bir şekilde neden böyle yaptığını açıklamasını istedim. Bir anda ağzından çıkmışmış, sonra geri adım da atamamış, yeterince vicdan azabı çekmiş zaten, bir de böyle insanın yüzüne vurulur muymuş, ne kadar düşüncesiz biriymişim, onu bu yalanı söylemeye de ben itmişim hem de, ben ne öküz ruhluymuşum hatta ve hatta ne ruhsuz bir öküzmüşüm… En son kendimi özür dilerken yakaladım. Zeytinyağının hası, kadının dibisin arkadaşım ya, hayranınım.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.