itiraf.com’dan seçmeler ilginç itiraflar

Kaşındım
“Seni çok seviyorum aşkım.” dedim.”Sırtımı kaşısana.” dedi. Kaşıdım, biliyorum kendim kaşındım.

Aklını seveyim Lokum
Ablam kedisi Lokum’dan masa örtüsünü isteyince kedi koşup ağzında sürüyerek getirdi ya, ben bunu gördüm ya, iki tane faksı getirmeye üşenen o stajyerler ve ofisboylar, yandınız söyleyeyim!
Şüphe
Kayınvalidem benim iyi ve becerikli bir ev hanımı olacağıma eminmiş. Çünkü ben annemin kızıymışım. Bir şüphe içimi kemiriyor; ya ev işlerini ve yemek yapmayı sevmeyen, beceremeyen babaanemin torunuysam?
 
Aman kimse anlamasın
Otobüste ayakta giderken, bayılacağını fark edip, kimse anlamasın diye güneş gözlüğünü takan ama düşeceğini hesapa katamayan dünyalar güzeli bir arkadaşa sahibim.
Kesmece bunlar
Yoğun bir günün ardından akşam eve gidilir. Giderken marketten de çok güzel bir karpuz alınır. Kapı çalınır ve makyajını yapmış, güzel bir kıyafetle karınız karşılar. Yemek masası tüm ihtişamıyla, mumlarıyla salonda kuruludur. Aranızda evlilik yıldönümünde karısına karpuz alan benden başka bir genetik facia varsa, bir adım öne çıksın lütfen.
Her Kabusum Bir Komedi,
Rüyasında zombilerle dolu kabus gören ve zombilere yakalayıp kulaklarına ezan okumak suretiyle normale döndüren başka biri var mı? Ya bu rüyayı hayra yoracak ya da en azından yorumlayacak biri var mı?
Zorla güzellik olur
Babam annemin peşine takılmış ve “Benimle bir kere oturup konuşmazsan, abinin dükkanına kadar peşinden yürürüm.” demiş. Annem korkmuş, oturup konuşmuşlar; 1 ay sonra nişan, 2 ay sonra da düğün olmuş. Ablama lisede aynı okulda okuduğu çocuk gelip, “Benimle çıkmazsan çok kötü olur!” demiş, şimdi evliler ve 2 çocukları var. Bir ben gümbürtüye gelip evlenemedim...
Gönlümüz zengin
7. sınıfa giden kızım karne hediyesi olarak Avrupa tatili, 1.sınıfa giden oğlum da havuzlu villa istiyor. Bu durumda ben de soyadımı Sabancı ya da Koç yapmak istiyorum. Aşağısı kurtarmaz bizi!
Çin malı
Devamlı ufak tefek rahatsızlıklar geçiren mızmız kocam hakkındaki annemin teşhisi: “Aman Çin malı o, çabuk bozuluyor!”
Ekolojik Sistem
Hamamböceklerini evinin ekolojik dengesini bozmamak adına besleyen bir arkadaşa sahibim.
Teyzem çok dertli
Evlilik programlarının birinde yaşlı teyzemiz aradığı koca adayında olması gereken özelliklerin ilkini şöyle açıklıyor: ”Eski kocam kuş gribinde beni balkona koyardı hep. Bir kere öyle koca istemiyorum ben!”
Bir kamyon gül
Sevgilime bir kamyon gül sözüm vardı. Gülmüştü söz verdiğim zaman. “İnatlaşma” dedim. Dün bir oyuncak kamyonun içini gül doldurup yolladım. Gelen mesaj da teşekkür ettiğini söyledi. Hani ince zekamın ürününün takdir edilmesi? Hani feraset? Hani asil bir davranışın ödülü? Hepsi bu mu?
Yok
Kilolu bir kadınım, e haliyle sık sık diyete, rejime başlıyorum. Yine böyle rejim kararı aldığım bir gece, yatak odamdaki tuvalet aynama sabah uyanınca göreyim ve uygulayayım diye rujla “Yağ, tuz, şeker yok!” yazdım. Sabah uyandığımda benim notumun altında kocamın bıraktığı notu gördüm ve gülmekten rejimi bile unuttum. “E daha dün aldım ya!”
Los Angeles
Gittim, gördüm, gezdim ve izlenimlerim... 1) Kesinlikle gidilmesi gereken bir yer. 2) Kızları hakikaten çok güzel. 3 ) Sahil şeridi mükemmel. 4) Hemen hemen her köşe başında, sokak arasında film ya da dizi çekimleri karşınıza çıkıyor ve her an bir ünlü ile karşılaşabilirsiniz. 5) Kızları güzel. 6) Yabancı olduğunuzu kesinlikle anlıyorlar. 7) Kızları çok güzel. 8) Sokaklar birbirinden güzel ve modifiyeli arabalarla dolu. 9) Kızlar mükemmel. 10) Tek sorunlu yönü, çok çok uzun süren uçak yolculuğu. 11) Kızları söylemişmiydim
Osuruktan teyyare
Daha önce büyük hevesle gitmeye hazırlandığım yoga kursu için ”Ya osurursan?” deyip beni strese sokup yoga hayatımı başlamadan bitiren kardeşimden intikamımı bu gün gitmeye hazırlandığı masaj seansı sırasında ”Ya fazla rahatlayıp osurursan?” deyip bu sefer de onu strese sokarak almış bulunmaktayım. Yaşasın kötülük
Avizelere yazarım adını
Yıllar boyu; evde askeri temizlik disipliniyle beni hayattan bezdiren eski karımdan boşandığım gün, ilk yaptığım şey; evime gidip çoraplarımı avizeye fırlatmak olmuştu. Bir hafta boyunca, özgürlük abidesi olarak sallanmışlardı orada!

1 yorum

gulten · 25 Mayıs 2012 16:28 tarihinde

Dilaver Bey … Dilaver Bey hayırdırrrr ? Kendim kaşındım falannn. kızlar mızlar, kilolu eşler falan. yani zamanımız yok nasılsa siteye bakamıyoruz dimi. en sonunda da adam eşini boşamış…..olmuyor böleeeee.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.