Mobil Uygulama geliştirme uzun ve karmaşık bir süreçtir. Bir sürü çabaya, uygun senkronizasyona, iyi kodlayıcıya ve bundan çok daha fazlasına ihtiyaç duyuyor. Süreçte, yanlış yolu seçerseniz zaman çizelgeleri kötü etkilenir. Uygulama geliştirme şirketleri için, özellikle başlangıç aşamasında, son tarihleri kesinlikle takip etmek zordur. Kalite ve hızı mobil uygulama geliştirmenin doğru yollarını kullanmıyorsanız, acı çekmeniz gerekir.

Başlangıç ve Girişimcilerle İlgili Sorun

Girişimciler sürekli mücadeleye ve rekabete kapılmaya çok yatkın olan tek başarılı yöntem, mobil uygulamaların son derece etkili ve dolayısıyla tercih edilen reklamcılıktır. Bu günün mobil uygulamaları, müşterileri hedeflemek ve tanınması için kullanılır. Biraz olumsuz olmaktan dolayı özür diler, ancak uygulamanızın toplanamayacağı kalabalığa ihtiyaç duyarsa, sıkı çalışmanızın çoğu boşuna gitti. Kaybın arkasındaki neden çok olabilir, ancak olumlu sonuç almanın yöntemleri birkaçıdır. Başarılı bir mobil uygulamanın nasıl kurulacağına bir göz atalım.

Neden Süreç Hızlandırımalı?

Günümüzde, geliştirilen uygulamalar ve büyüyen girişimler her yerde görülebilir. Süreci yavaşlatmak, fikrin geç bir uygulayıcı olmasını sağlayabilir yada bazen avantajlar zamanla azalır. Fakat sonra bir sorun var! Ürününüzün mobil uygulamayla sayısallaştırılması iş başarısında hayati bir rol oynayan bir şey olduğundan, uygulamanızın kullanıcıları güvence altına alacak kadar etkili olmasını istiyorsunuz. Açıkçası, ikisi ile baş etmek istiyorsunuz. Uygulamanızın kod veya işlevselliğini etkilemeden, mobil uygulama geliştirme sürecinizi hızlandırmak için bu 7 harika yolu okuyun:

1. Çalıştırmadan önce plan yapın

Önce uygulamanın bir planını hazırlayın. Her müşteri belirlenmiş bir zihinle size yaklaşıyor; onu arzuladıklarına yönlendiren bir uygulama geliştirmelisiniz. Eğer ihtiyaç duyduklarını almazsa, kesinlikle bu uygulamayı bırakacaktır. Dolayısıyla, sağlam bir uygulama için, plan / tasarımın kullanıcıların zihniyetine uygun şekilde alınmasını sağlayın. Buna ek olarak, süreç normal geri bildirim döngüsünü, kullanıcı deneyimini test etmeyi vb. içermelidir. Uygulamanın geliştirme stratejisini titizlikle planlayarak, geliştirme sürecine sadık kalmazsınız. Ayrıca, mobil uygulamayı geliştiren ekip üyeleri arasında hiçbir karışıklık olmayacaktır. Dolayısıyla, daha hızlı dağıtım mümkün olacaktır.

2. MVP ile git

Tam teşekküllü bir uygulama dağıtmak yerine, MVP ile birlikte gidin. Piyasadaki varlığınızı belirlemek için MVP’yi yapın. Kullanıcıların geri bildirimlerini yapın ve buna göre gerekli değişiklikleri yapın. İstenilen sonuç için çalışmak, kullanıcı kabulünü, kullanılabilirliği, beklentilerini ve indirme oranını kontrol etmek için araçları kullanın. Çevik teknikler kullanarak iyileştirme önlemlerini düzeltin ve zamanında güncellemeler yapın. Airbnb’den MailChimp’e kadar her ünlü fikir, gerçek uygulanmadan önce MVP (Minimum Varlı Ürün) tarafından iyi test edildi. Bu girişimciler, devam etmeden önce müşterilerin tepkilerini anlama konusunda taviz vermediği için başarılı olurlar. Fikrinizin kabiliyetini vurgulaması harika bir yöntemdir.

3. Hybrid Uygulama Geliştirmeye İnanın

Android vs. iOS – karşılaştığınız en büyük karışıklık değil mi?

Her iki cihaz sahibini de hedeflemeyi düşünüyorsanız, o zaman bu, her ikisi için de uygulama uygulamasına ihtiyaç duyacağınız anlamına gelir. Fakat ayrı uygulama, gecikmeleri de arttıracaktır, zaten biliyorsunuz. Neden bunun yerine Hybrid uygulamalarına katılmıyorsunuz?

Xamarin ve PhoneGap gibi çözümler bu sorunu çözebilir. Yerli kod sayesinde, iOS ve Android için uygulamanızı aynı anda başlatabilirsiniz.

4. Yetenekli olmadığınız Görevleri dışa aktarın!

Dışarıdan yapılanma konusunda kurum içi gelişimi tercih edersiniz, ancak ekibiniz her teknolojide yeterince bilgi sahibi değil ve bu bir gerçektir. Yalnızca ekibiniz değil, herhangi bir kişi veya ekip tüm teknolojilerin sahibi olamaz. Böyle bir görev gelişim süreci boyunca geldiğinde, aslında bir uzman olan birine dış kaynak yaptırmak daha iyidir.

5. Daha Az Deneyimli / Dışarıdaki Takımlara Yan Görevler Ata

Kullanıcının yalnızca bu konuyla ilgilendiği ana konuları idare edin. Kenar çekimini dış kaynağa ayırın ve çekirdek bağlamı ele alın. Bu size zaman kazandırırak kullanıcılar için ilgi çekici olur ve etkili bir şekilde kullanılabilir. Kodlamaya gerek duymadan çekirdek ürününüze önceden hazırlanmış uygulamalar ekleyin. Aksine, paylaşım araçları, geri bildirim araçları, özel teklif bildirimleri, yeni özellik turları vb. Kullanılarak yapılabilir.

6. Raf Ömrü Bileşen kullanın

Özel ve uygulanmayan bir fikir olsa bile, mobil uygulamanızın her bileşenini sıfırdan oluşturmak gerekli değil. Çok kullanılmış ve dolayısıyla güvenilebilecek çok görevler için pazara hazır çözümler bulabilirsiniz. Onları kullanarak, ürün kalitesinden ödün vermeksizin geliştirme süreci hızlanabilir.

7. Manuel ve Otomatik Testin İyi Birlikte Kullanılması

100% manuel test asla iyi bir fikir değildir. Sonuç olarak ertelemek insan demektir. Ancak, bekleyin, çünkü uygulamanın kalitesini sağlamak için otomatik test araçlarını kullanmak ‘Tamam’ değildir. Bu nedenle, doğruyu kesmek, her ikisinin mükemmel bir karışımını uygulamaktır. Bunu yaparak, uygulamanın kalitesi ve zamanında tamamlanması, her ikisi de sağlanabilir. Fikri daha hızlı uygulayarak, başarılı olma şansınızı artırabilir, böylece daha hızlı büyürsünüz. Günümüzün hızlı dünyasında yavaş stratejiler genellikle atılır veya fon sağlayıcılardan olumsuz geri bildirimler alır. Başvurunuzda yukarıdaki 7 fikrin uygulanmasıyla, tartışılan konuların herhangi birinde bulunmak zorunda kalmazsınız.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.