Video paylaşım sitesine göre, her ay YouTube’da 1,5 milyarda oturum açmış kullanıcı var. Duyuru, Perşembe günü Anaheim, California’da düzenlenen çevrimiçi video konferansı VidCon’daki sunumu sırasında her yaz Baş İcra Sorumlusu Susan Wojcicki tarafından yapıldı. San Bruno, California merkezli YouTube, oturum açan kullanıcıların sitelerinde mobil cihazlarında günde ortalama bir saatten fazla harcadıklarını söyledi. 2005 yılında kurulan YouTube, 2013 yılında aylık 1 milyar aktif kullanıcıya ulaştığını söyledi.
Üç yıl YouTube’un CEO’su olan Wojcicki, TV ekranının en hızlı büyüyen tüketim ortamı olduğunu belirtti ve kategorinin% 90 oranında mobil video kullanımı ve servislerin TV’lerde ne kadar hızlı izleyicilere ulaştığını söyledi. YouTube Perşembe günü ilk 37 orijinal serisinin ve filmlerinin yaklaşık 250 milyon görüntü oluşturduğunu söyledi.
Şirket ayrıca, canlı TV paketi, YouTube TV’nin daha fazla piyasada bulunabileceğini söyledi. Hizmet, Nisan ayında New York ve Los Angeles dahil pazarlarda başladı ve yakında 10 ilde daha sunulacak. YouTube, içeriği daha kolay görüntüleyebilecek bir sanal gerçeklik teknolojisi olan VR180’i de tanıttı. YouTube, şimdi Alphabet Inc. (NASDAQ: GOOGLE) tarafından Kasım 2006’da 1.65 milyar dolar Google tarafından satın alındı.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.