Bir Android akıllı telefonu satın aldığınızda, Android ekosisteminin geliştiricisi Google’ın sunduğu zengin uygulamalar, hizmetler ve ürünler grubuna katılırsınız. Navigasyon, bulut depolaması ve e-postayla ihtiyaçlarınızın çoğunda kapsadığınız arama motoru ve işletim sistemine kıyasla Google’da daha fazlası var. Google’ın uygulamaları Android’de daha iyi çalışıyor. Bunun nedeni, Google’ın ve Android işletim sisteminin birbirine sıkı sıkıya bağlı olmasıdır. Ayrıca, MAC veya Windows kullanıcısı olmanıza bakılmaksızın bilgisayarınıza kolayca erişilebilir. İşte her Android kullanıcısı için olması gereken Google uygulamaları listesi:

Google

Hızlı cevaplar bulun, ilgi alanlarınızı keşfedin ve sizin için önemli olan konular hakkında bir güncelleme yayınlayın. Hemen hemen her soru için arama motorunu kullanabilirsiniz – Google sesle bile yanıt verir.

Buradan indirin: Google

Google Play Music

Google Play Müzik her zevke ve havaya göre milyonlarca şarkıya sahiptir. Radyo istasyonlarını şarkılara, sanatçılara veya albümlere göre anında başlatabilir veya türe, ruh hali, aktivite, on yıl ve daha fazlasına göre göz atabilirsiniz.

Buraya indirin: Google Play Müzik

Google Docs

Google Dokümanlar, Android telefonunuzdan veya tabletinizden gelen dokümanlar üzerinde başkalarıyla birlikte düzenleme, ortak çalışma ve düzenleme yapmanıza olanak tanır. Asla işinizi kaybetme konusunda endişelenmeyin; yazdığınız her şey otomatik olarak kaydedilir.

Buraya indirin: Google Dokümanlar

Google Maps

Bir yere mi gidiyorsun? Resmi harita uygulaması olan Haritalar’a gidin; size gerçek zamanlı GPS gezintisi, trafik ve incelemeler ve popüler zamanlar da dahil olmak üzere milyonlarca işletmeyle ilgili ayrıntılar verir.

Buradan indirin: Google Maps

Google Drive

Dosyalarınızı Google Drive’da depolayın ve bunları herhangi bir akıllı telefondan, tabletten veya bilgisayardan erişin. Drive’daki dosyalarınız, videolarınız, fotoğraflarınız ve belgeleriniz güvenle yedeklenir. İnsanları dosyalarınızı veya klasörlerinizi incelemenize, düzenlemenize veya bırakmasına izin verebilirsiniz.

Buradan indirin: Google Drive

Find My Device

Android cihazınızı bulamıyor musunuz? Find My Device yardımcı olabilir. Cihazınız ararken, uygulama bilgilerinizi güvende tutar. Cihazımı Bul özelliğiyle, cihazınızı uzaktan temin edebilir ve birilerinin iletişim kurmasına yardımcı olabilirsiniz. Bul Cihazım, yakınınızda olduğunuzda ses çalarken cihazınızı bulmanıza yardımcı olur.

Buradan indirin: Find My Device

Waze

Waze trafik, inşaat, polis, kazalar ve daha gerçek zamanlı olarak anlatıyor. Rotanız rotanız üzerinde kötüyse, Waze size zaman kazandıracak şekilde rotanızı değiştirecektir. Waze, diğer kullanıcıların girdilerine dayanan gerçek zamanlı güncellemeleri sağlar.

Buradan indirin: Waze

Gmail

Gmail, size zaman kazandıracak ve iletilerinizi güvende tutan kullanımı kolay bir e-posta uygulamasıdır. İletilerinizi anında push bildirimleri yoluyla alın, çevrimiçi veya çevrimdışı olarak okuyun ve yanıtlayın ve herhangi bir iletiyi hızlı bir şekilde bulun.

Buradan indirin: Gmail

Clock

Saat, ihtiyacınız olan işlevselliği basit, güzel bir pakette birleştirir.

  • Alarmlar ayarlayın, zamanlayıcı ekleyin ve bir kronometre çalıştırın
  • Dünya Saati’ni kullanarak dünya saatlerini takip edin
  • Alarmlarınızı ve zamanlayıcılarınızı bileğinizde Android Wear cihazlarıyla eşleştirin.

Buradan indir: Clock

Google Keep

Google Keep, kendiniz için bir düşünce veya liste yakalamayı kolaylaştırır ve arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmanıza izin verir. Hareket halindeyken bir sesli not kaydedin ve otomatik olarak kopyalayın. Poster, makbuz veya belgenin fotoğrafını çekin ve daha sonra düzenlemek veya bulmak için arayın.

Buradan indir: Google Keep

GBoard

Gboard’da Google Klavye hakkında sevdiğiniz herşey var. Hız, güvenilirlik, Glide Typing, sesli yazım ve artı olarak Google Araması dahil. Klavyenizi açtığınızda Google’da araması uygulamalar arasında geçiş yapmanız gerekmediği anlamına geliyor.

Buradan indir: GBoard


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.