IOS 11.2’de ne var?

Hepimiz beklemekte olduğumuz büyük şeyler iCloud ve Apple Pay Cash ile senkronize edilen iletiler henüz iOS 11.2 betalarında görünmüyor. Fakat serbest bırakılmadan önce hâlâ zaman var. Şu ana kadar yalnızca ilk genel beta sürümüne sahibiz ve değişiklikler çoğunlukla küçük çaplı hata düzeltmeleri ve biraz fazla gibi görünüyor.

Dikkat çeken bir nokta da, Apple, bu hatayı, hesaplamalarında, uzun animasyonların oynatılmasını beklediği hatayı düzeltti (eğer 1 + 2 + 3’ü vurursanız 4’ü alırsınız, ikinci artı işaretini kaybetmediyse). Birkaç küçük görsel değişiklik var. Komuta Merkezi’n de Albüm resmi kareli bir simgede, birkaç emoji yeni, Canlı Fotoğraf efektleri (döngü, sıçrama ve uzun pozlama) yeni ve aynı duvar kağıtlarına erişebiliyorsunuz diğer iPhone modellerinde iPhone 8 ve X olduğu gibi.

Yeni özellikler açısından en belirgin olanı AirPlay 2 cihazlarını Kontrol Merkezi’nde kontrol etme olanağı. Birden çok farklı oynatma hedeflerini bağımsız olarak bağımsız olarak kontrol etme arasında geçiş yapabilirsiniz. Bu, gelen HomePod sürümü için önemli bir zemin oluşturuyor ancak şu an bu aygıtı tvOS 11.2 beta sürümüne güncellerseniz Apple TV (4. nesil veya 4K) ‘de de çalışır.

 

11.2 genel beta sürümüne nasıl katılabilirim?

Değişiklikleri kendiniz denemek isterseniz, Apple’ın en son iOS güncellemesini test etmesine yardımcı olabilir. Geliştiriciler için ilk iOS 11.2 beta 30 Ekim’de ve 1 Kasım’da ilk halka açık beta sürümüyle çıktı.

Beta Yazılım Programı sayfasına giriş yaptığınızda, iOS cihazınızı kaydetme bağlantısını görürsünüz. Apple size bir yedekleme yapmanız gerektiğini hatırlatır (kesinlikle iTunes’a yedek almalısınız ve Apple, yedeklemenin kaydedildiğinden emin olmak için “arşivlemenizi önerir”) ve sonra beta.apple.com/profile on adresine gitmeniz önerilir. bir yapılandırma profilini indirmek ve yüklemek için beta’yı yerleştirmek istediğiniz iOS cihazını seçin. Bu, beta uygulamalarını Aygıt uygulamasında kablosuz bir yazılım güncellemesi olarak kullanıma açıyor.

Kategoriler: Mobil

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.