Facebook’un Şubat 2014’te 19 milyar dolar kazandırdığı mobil mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, artık bir hata yazarsanız mesajları “gönderme” kabiliyetini ortaya çıkarıyor. Bu özellik, uygulamanın Android, iOS ve Windows Phone sürümlerine ekleniyor. Mesajlar, bireysel ve grup sohbetlerinde silinebilir, ancak birkaç sınırlama vardır. Bir iletiyi “gönderemezsiniz”, alıcıya “Bu ileti silindi” yazan bir ileti görür. Bu, alıcının bir iletinin silindiğini bildiği anlamına gelir, ancak bunun ne demek olduğunu bilmiyorlar. “Gönderimsiz” özelliği, fotoğraflar, videolar, GIF’ler, sesli mesajlar vb. Ekler içinde çalışır.

WhatsApp’taki bir iletiyi “göndermek” için, ileti dizisinde basılı tutumanız ve üst menüden çöp kutusu simgesini seçmeniz yeterlidir. Sonra mesajı çağırmak için “Herkese sil” üzerine dokunmanız gerekir. Bu seçeneğe dokunduktan sonra, mesajınız cihazınızda ve alıcının telefonunda kaybolur. Artı, alıcının Bildirim Merkezinden de kaldırılacaktır. “Benim için Sil” üzerine dokunulduğunda, iletinin telefonunuzdan kaldırılması, ancak alıcıların sohbetleri üzerinde herhangi bir etkisi yoktur. Ayrıca, birden fazla iletiyi “gönderemez “siniz uyarısından sonra mesajların çalışması için gönderildikten sonra 7 dakika içinde silinmelidir.

Temmuz ayında WhatsApp, günde 1 milyar aktif kullanıcı kilometre taşına ulaştığını ve 55 milyar mesaj, 4,5 milyar fotoğraf ve günde 1 milyar video gönderildiğini söyledi. Bu ayın başlarında, WhatsApp, ekleme düğmesinin içindeki “Konum” menüsünde bulunan konumunuzu aileniz ve arkadaşlarınızla gerçek zamanlı olarak paylaşma özelliğini ekledi. Ve söylentilere göre, WhatsApp yakın gelecekte bir grup sesli arama özelliği ekleyecek. WhatsApp son birkaç aydır “gönderilmemiş” özelliğini test ediyor. Erişim iznim olmadığı için adım adım ilerliyor gibi görünüyor. Ancak, bu makaleye eriştiğimde güncelleneceğim.

WhatsApp’taki mesajları “gönderilmemiş” yapma konusunda düşünceleriniz neler?

Bu özelliğin sizin için faydalı olacağını düşünüyor musunuz?

Kategoriler: Mobil

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.