Nintendo Switch, son zamanlarda endüstri alanıyla biraz sıkışan hevesli bir oyuncunun saf hava nefes alıp vermediğini gösteriyor. Android’deki mobil oyun böyle olabilir. Sonuçta Switch, mobil teknolojiyi kullanıyor. Belki de Doom’u göremeyiz, ancak amiral gemisi bir Android telefonun etkileyici bazı etkileyici 3D başlıkları işleyememesinin bir sebebi yoktur.

Thumper

Gerçekten Thumper’a benzeyen hiçbir şey yok.Bu nedenle tek başına büyük bir kitleyi hak ediyor!

Oddworld: New ‘n’ Tasty

Bu niş bir seçim ama çok mantıklı. Açıkçası Oddworld Sakinleri, Android’e oyunlar getirmek için iniyor (bkz. Munch’un Odyssey ve Stranger’s Wrath), ancak mobil oyun için en uygun olan en büyük iki kitabı da atlıyor. Abe’nin Odyssey ve Abe’nin Exodus’u, Flashback gibi bir şeyle aynı tempoda yavaş tempolu, stealth tabanlı platformcular. Bu oyunların bu kadar başarılı olmasını sağlayan karakter ve çevresel tasarımlar. Yeni ‘n’ Lezzetli yeniden yayınlandığında, cebinizde oturan bu AMOLED ekranında harika görünüyorlardı.

Endless Space

Endless Space, iyi kabul edilmiş ve son derece karmaşık bir strateji oyunudur. Oyun ve bunun neticesinde mobil cihazları batırmak için gerçekten derin bir şeyler sağlarken, ekrandaki kontroller için de uygun olurdu. Grafikler çarpıcı ama çok yönü ve çok yönlü itme için olduğu gibi güzel efektler var. Bunu söylemek yeterliyse, bu, olasılıkların alanları dışında olmayan büyük bir katkı olacaktır.

Sonic Mania

Sonic Mania, bu yıl konsol ve PC genelinde büyük bir darbe aldı ve Android’e getirilemeyen sıfır nedeni var. Sonuçta oyun, Sonic 1, 2 ve CD’nin mobil cihazlara özel portlarına güç veren aynı motorda çalışır. Aynı kontrollerin de iyi işleyebileceğini kanıtlıyor. Grafikler biraz daha etkileyiciydi, ancak birçok şeyi bozmadan geçirecekti.

Shovel Knight

MHO, daha fazla platform oyunları genel olarak Android’de yer almaktadır. Buradaki dokunmatik girdi iyi işliyor (bkz. Sonic, VVVVVV, Limbo) ve bu oyunlar grafiksel olarak talep etmiyor. Bu, aküyü çok hızlı boşaltmayacakları anlamına gelir. Android’e başka bir platform sağlayacak iseniz, Shovel Knight da olabilir. Bu, hassas kontrolleri ve renkli dünyasıyla retro-esin kaynağı olan en iyi kitaplardan biridir. Bizi saatlerce oynamaya devam etmek için bol miktarda DLC var. Axiom Verge, Owlboy, Fez ve Inside gibi Android’de de harika bir şekilde çalışan birkaç tane daha indie başlık bulunmaktadır. Android’in indie-geliştirici dostu olması sayesinde, burada daha fazla şey bulunmadığı benim için anlam ifade etmiyor!

Rocket League

İnsanlar Rocket Ligi’ne bayılıyorlar. Konseptinde (otomobil + futbol) parlak ve yürütülmesi daha da iyi. Alışmak kolaydır, ancak fizik tabanlı oyunlara hakim olmak son derece eğlencelidir, bu da bazı gülünç maçlar ve deli hareketlerle sonuçlanır. Yine de kontrolleri mantıklı bir şekilde getirmek zor olabilir. Ancak yarış oyunları Android’te de çalışabilir ve denetleyiciler her zaman bir seçenektir. Motor ölçeklenebilir fakat oldukça düşük-güçlü dizüstü bilgisayarlarda iyi çalıştığını gördüm ve multiplayer maçları avuç içi oyun sporları için iyi bir uyum gibi görünüyor.

Stardew Valley

Stardew Vadisi, bir RPG ile karıştırılmış bir çiftçilik similasyonudur. Pokemon’u anımsatan yukarıdan aşağı, pikselli bir grafik stili vardır ve mobil oyun için mükemmel olur. Mobil oyuncuların sevdiği bir şey varsa, bu tarım ve Minecraft’dır. Mobil cihazlarda böyle çarpıcı bir performans sergilediğinden sandbox oyunları için de bir talep var gibi görünüyor. Stardew Valley büyüleyici, bağımlılık yapıcı, ödüllendirici ve hareket halindeyken ideal. Play Store’a büyük katkı sağlayacak ve sadece bir Android portu için çığlık atan bir indie oyununa bir başka örnek.

Kategoriler: Oyun

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.