Square Enix, Sony’nin Tokyo Game Show basın toplantısında bugün PlayStation 4 için Final Fantasy IX’i dijital olarak yayınladığını açıkladı. Bu sürüm, 2016 PC ve mobil sürümleriyle gelen karakter modelleri ve cutscen’lerdeki HD geliştirmelerini ve ayrıca PlayStation 4 özelliklerini, Trophies Capture desteği ve Uzaktan Kumandayı içeriyor.

Final Fantasy IX ilk olarak 2000 yılında orijinal PlayStation için çıktı ve 5 milyondan fazla sattı. Her ne kadar bu sistemin hayatında ortaya çıksa da (ve birçok kişi Final Fantasy IX ile aynı gün ilan edilen PlayStation 2 için Final Fantasy X’i beklesede) unutulmaz karakterlerine, öyküsü ve müziğine Japon rol yapma oyunu büyük bir hayran kitlesi geliştirdi.

PlayStation 4 sürümü ayrıca Square Enix’in PC’ye ve mobil sürümlere eklediği artırıcıları da içeriyor. Bunlara, rasgele savaşları kapatma veya oyunu yüksek hızlı moda alma seçeneği gibi şeyler dahildir. PS4 sürümü konsol için bir Final Fantasy IX teması ve oyunun karakterlerine dayalı sekiz profil avatar ile birlikte geliyor.


1 yorum

Cemil · 22 Eylül 2017 12:23 tarihinde

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.