Nintendo, şirketi konsol ticaretine dayandığı bir kurumdur. Seride Super Metroid ve Metroid Prime gibi olağanüstü oyunlar yer alıyor; bu iki oyun çoğunlukla “en iyi” listelerde görünüyor. Ancak hayranlar Metroid Prime gibi deneysel parçalara ayrılmayı istemiyorlar: Federasyon Gücü; Uzaylı dünyalarını keşfetmek, yüksek teknoloji donanımları bulmak için avlamak ve daha bilinmeyene gitmek için kullanmak istiyorlar. Son olarak, Metroid: Samus Returns ile bu çağrı cevaplandı.

1991 tekokromik klasikinde olduğu gibi, biyolojik silah türlerini yok etmek ve onları kötü niyetli kişilerin elinden uzak tutmak için SR 388 gezegeninde düzinelerce güçlü Metroid’leri avlamaktasınız. Bununla birlikte, iki önemli değişiklik meydana geldi: Harita büyük ölçüde genişletildi ve Super Metroid’de bulabileceğiniz şeye daha çok benzer şekilde yeniden şekillendi ve muharebe her zamankinden daha fazla önceliğe sahip. İkincisi, oyunu geliştirmek için Nintendo’nun Castlevania üzerinde çalışmak için en son geliştiriciyi Mercury Steam’i getirdiği bir etkidir. Neyse ki (ve en önemlisi) Samus Returns, Nintendo yapımı bir Metroid gibi hissediyor ancak Mercury Steam’in etkisini daha iyi elde etmek için hala kolaydır.

Ayrıca 3DS’nin analog çubuğu sayesinde herhangi bir yönde de ateş edebilirsiniz. Aynı giriş hareketi için kullanılır; bu da ileriye doğru yalnızca birkaç açıda ateş edebileceğiniz anlamına gelir, ancak düşmanlarla çevrili halde yapmanız gereken tek şey yerinize ayak uydurmak ve serbestçe hedeflemek için başka bir düğme tutun. Samus’un yeni keşfedilen esneklik ve fiziksellik onu daha yetenekli bir kahraman gibi hissettiriyor ve anı-anı araştırması her zamankinden daha canlı bir hale getiriyor.

Metroid, masif ortamlarda dolaşırken, gizli odaları ve öğeleri açığa çıkartmak için duvar ve tavan sallayan ve çarpıtan oyunlar olarak adlandırılan “Metroidvanias” oyunlarının temelini göz önüne alındığında, Samus’un “Scan Pulse” özelliğinin kilidini açtığınızda hem merak hem de heyecan vericidir . Bir darbeyi tetiklemek harita düzenlerini ve bilgileri (gizli pasajlar dahil) ortaya çıkarır ve geçici olarak ortamınızdaki kırılabilen nesneleri vurgular. Bir yandan bu özellik, sizi bir duvardaki bir sahte tuğlayı izole etmekten kaynaklanan eşsiz keyifin sizi sunuyor ancak aynı zamanda, bulunmayan sırları aramak için vakit harcamanıza artık gerek kalmadığı anlamına geliyor.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.