Snapchat’ın Dünya Objektifli özelliği, genişletilmiş gerçekliği ve akıllı telefonunuzun kamerasını kullanarak çevrenizdeki dünyaya akıllıca filtreler uyguluyor ve şimdi uygulama Bitmoji’ye bu özelliğe destek ekliyor. Bu, o animasyonlu avatarları kendiniz alıp çevrenizde bırakabileceğiniz anlamına gelir. Hem Bitmoji hem de Dünya Lens teknolojisinin akıllıca kullanılması avatarınızın tahta üzerinde biraz yoga yapmasını, bazı kaykay püf noktalarını izlemesini izlemeyi ya da en sevdiğiniz yerde asılı kaldığını göstermek gibi şeyleri yapabilirsiniz. Bitmoji animasyonları, onları yerleştirdiğiniz yere demirleyerek farklı bir açı elde etmek için animasyonlu sahnenin etrafında dolaşmanıza izin verir ve boyutları büyütülebilir veya küçülebilir. Gerçekten de harika bir teknik başarı olan gerçek dünyayla etkileşime girdiklerini düşünüyorlar.

3D Bitmoji, uygulamayı ve bağlantılı Snapchat hesabınızı kullanarak yaptığınız Bitmoji temel alınarak oluşturulur ve arka kamerada yeni bir seçenek olarak görünürler. Snapchat içindeki Mercek seçenekleri hem iOS hem de Android’de otomatik olarak bulunur. Animasyonlar tek bir Snap’ın maksimum uzunluğu olan 10 saniyeden daha uzun süre çalışabilir ancak her şeyi elde etmek için bunları birbirine zincirlemek için yeni çoklu Snap özelliğini (şu anda iOS’ta Android’e gelecek şekilde) kullanabilirsiniz. Başlangıçta Bitmoji’nin çekişmesine, özellikle de Bitstrips gibi Facebook’un her yerinde olduklarında on yıl kadar önce çekilmeye başladım.

Ancak, Snap kapsamında, Snap içinde veya iOS’taki Mesajlar veya Android’deki G Panosu’ndaki Bitmoji klavye kullanarak iletişim kurmak oldukça eğlenceli bir yol haline geldi. Apple’ın ARkit’in piyasaya sürülmesiyle, bu gibi deneyimler çok daha yaygın hale gelecek, ancak Snap’ın gizli sosu, yalnızca kullanıcılarına sunabileceği Bitmoji olabilir. Kişiselleştirilmiş karikatürcü avatarlar aslında kendilerini insanlara sevdirmekle büyük bir iş başardı; sessizce Snap’ın kullanıcılarının her biri için kişiselleştirilmiş Mickey Mouse veya Hello Kitty’nin şefkatli değeri ile bir karaktere sahip olduğu bir durum haline geliyor.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.