Çarşamba günü Razer, oyuncuları açıkça hedef alan Razer Telefonunu duyurdu. Hızlı yenileme oranlarını sunma ve mobil bir akıllı telefonda bulunan en yumuşak grafikler verme potansiyeline sahip olan dünyanın ilk 120 Hz Ultramotion ekranına sahiptir. Razer CEO’su Min-Liang Tan, “Akıllı telefonlarımla takıntılı olduğumun ortak bir bilgisi var, onlarla ilgili çok oyun oynamakla birlikte içeriği aktarmak için harekete geçtik ve yıllardır oyun ile teknoloji düzeyinde bir telefon yapmak istedik ve Razer Telefonu hayal ettiğimiz her yoldan ulaştı” dedi.

Keskin Ekran – Sinematik Ses

Qualcomm’un Snapdragon 835 mobil platformu tarafından desteklenen Razer Telefon 8 GB RAM’a sahiptir. Termal tasarımı, ahizenin gücünü ve performansını en üst düzeye çıkarmak için kısıtlamayı azaltır. Google’ın Android Nugatı ile yüklü geliyor ancak yeni işletim sistemi önümüzdeki yılın baharında ortaya çıktığında Android Oreo’yu destekleyecek. Ayrıca, Google Assistant entegrasyonu ile Nova Launcher Prime ile birlikte 12 MB çift kameralarla selfiye hazır şekilde geliyor

Oyuncular hedef pazar olduklarından, Razer Telefon ayrıca 5.72 inçlik Quad HD IGZO LCD ekranın yanı sıra çift adanmış amplifikatörlü ön ateşleme yapan Dolby Atmos teknolojisi ile çalışan hoparlör sunuyor. Audio -fil dereceli kulaklıklarla kullanılmak üzere 24 bit dijital ses dönüştürücüsüne sahip bir THX onaylı USB-C adaptörü vardır. Şirket, Razer Telefonu 4000 mAh pil ile gün boyunca süren ancak kristal netliğinde grafikler ve sinema düzeyinde sesler çıkardığını söyledi. Ayrıca, Qualcomm Hızlı Şarj 4’ü hızlı şarj için etkinleştirebilir. Şirketin simgesel üçlü yılan logosuna sahip olan Razer Telefonu, ön sipariş vermek için 699,99 USD tutarında bir fiyatla satışa sunuldu.

Oyun ve Daha Fazlası

Razer, donanımın sunduğu özelliklerden yararlanacak içerik geliştirmek için Tencent ve Square Enix gibi birden fazla oyun şirketiyle ortaklık kurdu. Razer Telefonu için ilan edilen başlıkların arasında Square Enix’den Final Fantasy XV Pocket Edition, Eden Games’den Gear.Club, Bandai Namco’dan Tekken ve Wargaming Group Limited’den World OF Tanks Blitz var.

IHS Markit’teki oyun araştırma sorumlusu Piers Harding-Rolls, “Razer, mobil cihazlarda çekirdek oyun deneyiminin trendini incelemeyi hedefliyor ve yüksek yenileme oranlı, daha büyük bir pil içeren bir ekrana sahip bir telefon fikrinden hoşlanan oyuncuların küçük bir bölümüne hitap eden bir ürün geliştirdi ve daha uzun süre kullanılmasına izin veren aktif soğutma” dedi.

Oyun Açık mı?

Piyasanın büyüklüğü göz önüne alındığında çoğu akıllı telefonun çok sayıda popüler rahat oyunlara zaten destek verdiği gerçeğinden bahsetmiyorum ki hardcore oyuncuların Razer Telefon için bir prim yapıp yapmayacağı şüpheli. Razer Telefonunun satış potansiyeli için mantıklı bir oyun tabletlerinin toplam tablet satışlarındaki payı, yani Razer’in kendisinin hazırladığı bir pazar, Harding-Rolls’u önerdi ve “Bu sektördeki diğer oyunculara Shield tableti ile Nvidia da dahil” dedi.

Bu oyun özel ürünlerinden hiçbiri çok sayıda satılmadı ve birçoğu nihayetinde durduruldu. Blum, “Samsung ya da Huawei’nin ya da büyük bir tüketici elektroniği şirketinin oyun sektöründen sonra sıkı çalışmak isteyip istemeyeceğini görmek ilginç olacak. Razer’ı dikkatle izleyecekler” dedi. Bu arada, Razer’in başarılı olması için tüm engelleri aşması gerekecek.

Kategoriler: TEKNOLOJİX

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.