Fıkralar

Beyaz Ayı

Beyaz Ayı8 - 9 yaşlarında bir çocuk var, bu çocuğun en sevdigi şey yatak odasındaki dolaba girip oyuncak beyaz ayısı ile oynamakmış.Yalnız bu duruma annesi çok kızıyormuş çünkü kocası yokken sevgilisini eve getiriyormus.Yine bir gün annesi sevgilisi ile dışarıda iş üzerindeyken çocuk dolapta beyaz ayısı ile oynuyormuş...Bu sırada kadının kocası gelmiş kapı çalınmış, kadın panik ile adamı dolaba sokmuş...Bu sırada içerde çocuk ve adam karşı karşıya oturuyorlar.. (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
Fıkralar

Tren Kaçtı

Tren Kaçtı (=Temel ve arkadaşları tren istasyonuna gitmişler. İçlerinden biri gişeye yaklaşıp bilet almış ve trenin kalkmasına ne kadar zaman olduğunu sormuş.-Bir saat on beş dakika...Arkadaşlarına dönmüş:-Daha çok var, hadi gidip şu karşıki kafede çay içelim..Oradan buradan derken lâf lâfı açmış... Birden tren düdüğüyle kendilerine gelmişler. Koşarak dışarı fırlamışlar ama, nafile... Tren kaçmış..Sormuşlar: (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
Fıkralar

Mafyadaki yolsuzluk

Mafya babası haraçlarını toplaması için yeni bir tetikçi buldu.Seçtiği adam sağır ve dilsizdi.Çünkü baba, bu tetikçi yakalanırsa polise fazla bir şey anlatması mümkün olamaz, diye düşünüyordu.Baba, bir gün ödemelerin geciktiğini fark etti ve tetikçiyi odasına aldırttı, Bir de işaret dilini bilen tercüman buldular.Tercüman işaretle sordu:'Para nerede?' Sağır dilsiz işaretle yanıt verdi:- 'Ne parası? (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
Fıkralar

Bizim Temel’i Dünya Tanır

Fabrikanın tezgâhları arasında dolaşırken Temel'e rastlamış. Herkesin gözü önünde ''Vay Temel...'' diye sarılıp kucaklaşmış. Orada ayaküstü sohbet etmişler.Tüm protokol bu dostluktan şaşkın...Konuk gittikten sonra patron Temel'i çağırıp, Krusçev'i nereden tanıdığını sormuş. Temel 'Hiiç' demiş. ''Ben eskiden komünisttim... 1 Mayıs kutlamaları için parti beni Moskova'ya göndermişti. Orada tanışmıştım.'' (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından