ios özellikleri

iOS 11.2 Özellikleri, Tarihi ve Beta Sürümü

IOS 11.2’de ne var?

Hepimiz beklemekte olduğumuz büyük şeyler iCloud ve Apple Pay Cash ile senkronize edilen iletiler henüz iOS 11.2 betalarında görünmüyor. Fakat serbest bırakılmadan önce hâlâ zaman var. Şu ana kadar yalnızca ilk genel beta sürümüne sahibiz ve değişiklikler çoğunlukla küçük çaplı hata düzeltmeleri ve biraz fazla gibi görünüyor.

Dikkat çeken bir nokta da, Apple, bu hatayı, hesaplamalarında, uzun animasyonların oynatılmasını beklediği hatayı düzeltti (eğer 1 + 2 + 3’ü vurursanız 4’ü alırsınız, ikinci artı işaretini kaybetmediyse). Birkaç küçük görsel değişiklik var. Komuta Merkezi’n de Albüm resmi kareli bir simgede, birkaç emoji yeni, Canlı Fotoğraf efektleri (döngü, sıçrama ve uzun pozlama) yeni ve aynı duvar kağıtlarına erişebiliyorsunuz diğer iPhone modellerinde iPhone 8 ve X olduğu gibi.

Yeni özellikler açısından en belirgin olanı (daha&helliip;)

Whatsapp Gönderilmemiş Mesaj Yetkisini Ekliyor!

Facebook’un Şubat 2014’te 19 milyar dolar kazandırdığı mobil mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp, artık bir hata yazarsanız mesajları “gönderme” kabiliyetini ortaya çıkarıyor. Bu özellik, uygulamanın Android, iOS ve Windows Phone sürümlerine ekleniyor. Mesajlar, bireysel ve grup sohbetlerinde silinebilir, ancak birkaç sınırlama vardır. Bir iletiyi “gönderemezsiniz”, alıcıya “Bu ileti silindi” yazan bir ileti görür. Bu, alıcının bir iletinin silindiğini bildiği anlamına gelir, ancak bunun ne demek olduğunu bilmiyorlar. “Gönderimsiz” özelliği, fotoğraflar, videolar, GIF’ler, sesli mesajlar vb. Ekler içinde çalışır.

WhatsApp’taki bir iletiyi “göndermek” için, (daha&helliip;)

Uygulama geliştirmeyi hızlandırmanın 7 Yolu

Mobil Uygulama geliştirme uzun ve karmaşık bir süreçtir. Bir sürü çabaya, uygun senkronizasyona, iyi kodlayıcıya ve bundan çok daha fazlasına ihtiyaç duyuyor. Süreçte, yanlış yolu seçerseniz zaman çizelgeleri kötü etkilenir. Uygulama geliştirme şirketleri için, özellikle başlangıç aşamasında, son tarihleri kesinlikle takip etmek zordur. Kalite ve hızı mobil uygulama geliştirmenin doğru yollarını kullanmıyorsanız, acı çekmeniz gerekir.

Başlangıç ve Girişimcilerle İlgili Sorun

Girişimciler sürekli mücadeleye (daha&helliip;)

Mobil cihazlar özel güvenlik açıkları sunuyor

Sahtekarlık, her platformda çevrimiçi yayıncılara ve reklam verenlere vuruyor ancak mobil cihazlar bazı özel fırsatlar sunuyor. Mobil cihaz türleri arttıkça özel güvenlik açıklarının türleri de artacaktır. Birkaç mobil cihaza özel sahtekarlık zayıflığının farkına varmak için son zamanlarda birkaç uzmanla görüştük. Mobil uygulama platformu AppLift’in genel müdürü ve CRO’su Maor Sadra için, uygulama yüklemeleri için son dokunuşla ilişkilendirilen zayıf bir noktadır. (daha&helliip;)

YouTube’da Videolar Artık Otomatik Oynayacak

Google’ın, ana ekrandaki özellikli videoları kullanıcının izni olmadan çalmaya başlamasıyla YouTube uygulaması için yeni bir özellik test ettiği bildiriliyor. Bazı kullanıcılar, Home bölümünde yer alan ilk videonun YouTube uygulamasını açar açmaz otomatik olarak oynatılmakta olduğunu ve alçak seslerin altyazılarla değiştirildiğini görüyorlar. Video baştan başlayıp kullanıcı izin verirse oynatır; Home bölümüne ilerleyince sonraki videolar ekranda göründükleri gibi otomatik olarak oynatılır. Kullanıcılara özellikli videoların içeriğinin bir önizlemesini sunmak için tasarlanmış olsa da, deneysel (daha&helliip;)

Her Android için temel Google uygulamaları

Bir Android akıllı telefonu satın aldığınızda, Android ekosisteminin geliştiricisi Google’ın sunduğu zengin uygulamalar, hizmetler ve ürünler grubuna katılırsınız. Navigasyon, bulut depolaması ve e-postayla ihtiyaçlarınızın çoğunda kapsadığınız arama motoru ve işletim sistemine kıyasla Google’da daha fazlası var. Google’ın uygulamaları Android’de daha iyi çalışıyor. Bunun nedeni, Google’ın ve Android işletim sisteminin birbirine sıkı sıkıya bağlı olmasıdır. Ayrıca, MAC veya Windows (daha&helliip;)

Blizzard mobil uygulamasını piyasaya sürdü

Valve, 2012’de Steam’in taşınabilir bir sürümünü piyasaya çıkardı ve “Steam’in hizmet işlevini herkes için daha zengin ve daha erişilebilir hale getirmek için genişletecek” dedi. Şimdi Blizzard, Android ve iOS cihazları için Battle.net yazılımının mobil bir sürümünün piyasaya sürülmesi ile taşınabilir hesap yönetim dünyasına kendi hareketini yapıyor. Blizzard, “Otobüste arkadaşlarınızın oynadığı oyunları Devamı…