1. Uygulamaya göre pil kullanımını kontrol edin

IPhone’unuz pilinin en kötü kullanım alanlarından birinin listesini tutar. Ayarlar > Pil‘e gidin ve son 24 saat ve son 7 gün içinde en fazla güç kullanan uygulamaların bir listesini görürsünüz. Seçilen zaman aralığında her bir uygulamanın ekranda veya arka planda ne kadar süre çalıştığını görmek için sağ kenardaki küçük saat simgesine dokunun. Bu bilgiyle, güç gerektiren uygulamaların kullanımını sınırlayabilirsiniz.

2. Düşük ekran parlaklığı

Ekranı çalıştırmak pilinizdeki en büyük boşaltma kaynağıdır. Ekranınızın parlaklığını azaltmak için Kontrol Merkezi’ndeki kaydırıcıyı kullanın. Ayrıca ortam ışığına bağlı olarak ekran seviyesini ayarlayan Otomatik Parlaklık özelliğini de etkinleştirebilirsiniz, ancak yalnızca gece boyunca iPhone’unuzu daha fazla kullanıyorsanız veya en azından gün boyunca dışarıdakinden daha fazla bunu yaparım. Parlak ışıklı ortamlarda otomatik parlaklık, ekranınızı maksimum parlaklıkta veya yakınında tutar ve pilinizi daha hızlı boşaltır. Otomatik parlaklık ayarı iOS 11’de taşınır. Artık Ayarlar’ın Ekran ve Parlaklık sayfası altında bulunmaz; ancak Erişilebilirlik ayarlarına gömülür. İşte yol: Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Ekran Konaklama.

3. Fenerinizi alçaktan çevirin

Ekran gibi, fener büyük bir pil boşalması olabilir. IOS 11 ile flaşın dört parlaklık düzeyi vardır. Sık kullanılan bir el feneri kullanıcısıysanız, en düşük ayarı deneyin; Hala çok parlaktır ve size biraz pil kazandırabilir. Kontrol Merkezi ve 3D Dokunmatik ekran için yukarı doğru hızlıca kaydırın veya el fenerinin düğmesini uzun süre basılı tutun ve iOS’un sonraki el feneri kullanımları için hatırlayacağı parlaklık tercihinizi ayarlayın.

4. Düşük Güç Modunu kullanın

Düşük Güç Modu yeni değil, ancak son derece kullanışlı. E-posta getirme, “Hey Siri”, arka plan uygulaması yenileme, otomatik indirmeler ve bazı görsel efektler artı otomatik kapatmayı 30 saniyeye ayarlar; aşağıdaki özellikleri azaltır veya devre dışı bırakır. Piliniz yüzde 20’ye ulaştığında, iOS sizin için açmayı teklif eder, ancak Ayarlar> Pil’e giderek Siri’ye “Düşük Güç Modu’nu açma” isteyip istemediğinizi sorup yeni Kontrol’e bir düğme ekleyerek açabilirsiniz. Merkezi.

5. İtme, daha az getir

Acil mesajlar muhtemelen bu günlerde metinle gelir; bu, e-postalarınıza sürekli olarak telefonunuza itilmediğiniz veya sıklıkla getirmediğiniz anlamına gelir. Posta ayarlarınızın itme özelliğinin kapalı olduğundan emin olun ve el ile ayarlayın ya da gerekirse Saatlik olarak getirin. Push ve Getir ayarlarını, şu yol izleyerek ayarlayabilirsiniz: Ayarlar > Hesaplar ve Parola > Yeni Verileri Getir ve Elle Olarak Değiştir. Bu, Mail uygulamasını başlatmadığınız sürece ve yeni kontrol etmediğiniz sürece yeni e-postalar avına girmeyeceğiniz anlamına gelir.

6. Hey Siri

“Hey Siri” nin ne kadar çok dinlediğini tartışan bir tartışma var. Birçok kişi bunu gizlilik kaygılarından etkisiz hale getirir, çünkü açıkken bu ayarla iPhone’unuz, yardımcının harekete geçmesi için sihirli kelimeleri sürekli olarak dinlediğini dinlemektedir. Alt Güç Modu kapattığından bazılarını kullanmanız gerekir. Kapatmak için Ayarlar> Siri & Search’e gidin ve “Hey Siri” dinleyin.

7. Arka plan uygulaması yenilemeyi ve otomatik indirmeleri sınırla

Bazı uygulamalar, onlara izin verirseniz, onları kullanmadığınızda içeriğini yenileyin; böylece onlara geri döndüğünüzde yenilenen içeriğe sahip olursunuz; böylece yenilemek için sizi aşağı çekmenizden alıkoyursunuz. Arkaplanda yenileme kesinlikle elverişlidir, ancak pil ömrü de boşa çıkmaktadır. Ayarlar> Genel> Arka Plan Uygulaması Yenile’ye gidin ve Arka Planda Uygulama Yenileme’yi tamamen kapatabilir veya arka planda yenilemek istediğiniz uygulamaları seçebilirsiniz. Arka planda yenilenmek gibi arka planda kendini güncelleyen bir uygulama da pil kaynakları kullanıyor. Bu özelliği devre dışı bırakabilir ve uygulamalarınızı App Store uygulaması aracılığıyla manuel olarak güncelleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, Ayarlar> iTunes & App Store’a gidin ve Otomatik İndirme bölümünde Güncellemeleri kapatmak için değiştirme düğmesine dokunun.

8. Bazı görsel efektleri devre dışı bırakma

Sanırım Düşük Güç Modu’nu azaltan veya devre dışı bırakan görsel efektler, telefonunuzu eğmeniz veya uygulamaları açıp kapamanız gibi derinlik hissi veren hareket ve şeffaflık animasyon efektleridir. Öncelikle, Ayarlar > Genel > Erişilebilirlik > Hareket Azalt seçeneğine gidin ve Azaltın Hareket’i etkinleştirmek için açma / kapatma anahtarına dokunun. Ardından, Erişilebilirlik ekranına geri dönün, Şeffaflığı Azaltmak için Kontrastı Artır’ı başlıklı Tıklama Hareketi altındaki çizgiye dokunun ve geçiş anahtarı’na dokunun.

9. Otomatik Kilidini sıkıştırın

Ekran büyük bir enerji tasarrufuysa ve boşta oturduğunuzda kalacağı süreyi kısaltmak iyi bir fikirdir. Auto-Lock, belirli bir süre etkin olmadığında iPhone’unuzu kapatır. Bunu 30 saniye gibi kısa bir sürede ayarlayabilirsiniz. Otomatik Kilit için bir süre ayarlamak için Ayarlar > Ekran ve Parlaklık > Otomatik Kilit

10. Bulunduğunuz yeri izleyenleri görün

Konumunuzu sürekli isteyen uygulamalar doğal olarak pil tüketir. Neyse ki, iOS 11, uygulamanın bulunduğunuz yere nasıl ve ne zaman erişebileceğini daha fazla kontrol etmenizi sağlar. Artık bir geliştirici, konumlandırma hizmetleri için izleme seçenekleri için yalnızca “Her Zaman” veya “Hiçbir zaman” sunamaz. Artık, “Uygulamayı Kullanırken” seçeneğini geliştiricinin sevip beğenmediğini seçebilirsiniz. Konum servislerini kullanan tüm uygulamalarınızın ayarlarını yapmak için Ayarlar > Gizlilik > Yer Hizmetleri bölümüne gidin.

11. Bildirimleri kısıtla

Çok fazla bildirim can sıkıcıdır ve boş bir iPhone’u uyandırıp ekranı açabileceğinden pilinizde bir boşaltma vardır. Ayarlar > Bildirimler bölümüne gidin ve hangi uygulamaların bildirimlerinizi yol kenarına çekebileceğini seçin. Kilit ekranında bildirimleri de kapatabilirsiniz. En Üstteki Önizlemeleri Göster İçin, Kilitli Değilken seçeneğini belirleyin.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.