Tercüme Çeviri

Tercüme Nedir?

Tercüme Nedir? Küreselleşme kaçınılmayacak bir gerçek konumundadır. Uluslararası iletişim artık saniyeler içerisinde gerçekleşmekte, telefonlar ve bilgisayarlar hayatımızın bir parçası olmuş durumdadır. Bu iletişim olanakları ile birlikte diller arası iletişim olanaklarının artması şaşırtıcı değil. Dünya üzerindeki iletişimin sağlıklı olması alanında tercümanlar devreye girmektedir. Tercümanlar, diller arasında anlamları kaybolmadan, doğru bir biçimde, Devamı…

Bitcoin-TR.Org Hizmetinizde

Bitcoin ve diğer altcoinler ilk zamanlarda ilgi görmezken günümüzde çok fazla ilgi görmeye ve değerlenmeye başladı. Bitcoin ve altcoinler hakkında bir çok yabancı kaynağın yani sıra birden fazla da Türk kaynak bulmak mümkün.

Fakat forum sitesi tarzında bir site bulmak pek mümkün değil. Bitcoin ve altcoinler konusunda görüş alabileceğiniz, (daha&helliip;)

Samsung rekor kâr topladı

Geçtiğimiz yıl Samsung’un karları, Galaxy Note 7s patlaması nedeniyle darbe aldı ancak bu yıl, üç ana bölüme yeni başkan atadığından yürütme kargaşasına rağmen ürün serisi beklendiği gibi performans gösteriyor. Tesadüfen değil, Samsung, üçüncü çeyrekte (çizgiyi sürdürecek şekilde) rekor bir seviyede 12,91 milyar dolar işletme karı kaydettiğini açıkladı ve aynı dönemde geçen sene yaptığı çeyrekten üç kat fazla çıktı.

Bununla birlikte, (daha&helliip;)

Microsoft Office 365’in 120 milyon iş kullanıcısı var

Microsoft’un yetkilileri 26 Ekim’de kazanç raporunda Office 365’in ticari aylık aktif kullanıcı sayısı, Nisan 2017’de 100 milyondan 120 milyona çıktığını belirtti. Microsoft yetkilileri, son çeyrek itibariyle Microsoft’un Office 365 Ticari aboneliklerinden, abonelik dışı lisanslama yoluyla sattığı Office’den daha fazla gelir elde ettiğini belirtti. Microsoft yetkilileri, bu çeyrek itibariyle hala geçerli. Microsoft yetkilileri, geçtiğimiz günlerde, şirketin Office ticari müşterilerinin üçte ikisini 2019 mali yılında (bir kere daha 1 Temmuz 2018’de başlayıp) bulutta bulmayı umduğunu belirtti.

Office 365’in, Office 365 ile birlikte (daha&helliip;)

Apple Deri Kılıfları Sessizce Piyasaya Sürdü

Tüm sesler iPhone X’in piyasaya çıkmasını çevreliyor ancak Apple 12 inç MacBook için yeni bir deri kılıf aksesuarı başlattı. IPad Pro’nun Deri Kılıfına çok benzer görünen 12 inçlik MacBook’un Deri Kılıfı, Eyer Kahverengi veya Midnight Blue renklerinde mevcuttur.
IPad Pro Deri Kılıfın aksine, MacBook sürümünde deri yatay kenarı boyunca bir yarık bulunur. Bu, daha az seyahat olması nedeniyle, 12 inç MacBook’u takmak veya çıkarmak için daha kolay olmalı.

Ayakların MacBook’un alt kısmına yerleştirilmesi (daha&helliip;)

NASA’nın Ay İçin Büyük Planları Var

Başkan Yardımcısı Mike Pence, canlanan Ulusal Uzay Konseyi geçen hafta yapılan açılış toplantısında, bilimsel, ticari ve ulusal güvenlik çıkarlarının öne çıkardığı “NASA astronotlarını aya geri getireceğiz” sözü verdi. Açıklamaları, NASA yöneticisinin yeni adayı olan ABD Temsilcisi Jim Bridenstine tarafından ortaya atılan ay ilk gündemi tasdik etti. Geçen sonbaharda yayınlanan bir demeçte “Bizim yaşantımız artık uzaya bağlı ve Amerika, sonsuza kadar uzay aracına sahip (daha&helliip;)

shutup

Tayvan’daki yüksek performanslı pc oteli

Tayvan Taoyuan’daki iHotel’in her odası, parlak, çevreci, büyük monitör ve oyun etrafında tasarlanmış pahalı sandalyelerle tamamlanmış değil, sadece iki tane yüksek performanslı oyun bilgisayarı içermektedir. Ziyaret etmek ve birkaç saat oynamak isterseniz otel lobisi bile birkaç oyun bilgisayarı ile doludur. Oyun oynayacak şekilde tasarlanmış iHotel’i kontrol edin:

IHotel lobisinin kendisi bir oyun cenneti

(daha&helliip;)

Ben öldüğümde Bitcoin’e ne olacak?

Emeklilik fonlarından ve hatta tasarruf hesaplarından farklı olarak, kimsenin sizin sahip olduğunuzu veya onlara ne kadar sahip olduğunuzu ya da sensiz onlara nasıl erişeceğini bilmesine gerek yoktur. Bitcoin, herkesten gizlenebilen zenginlik depolaması için güvenli bir alan sağlar. Bazıları için Bitcoin’in cazip özelliklerinden biridir, ancak aynı zamanda mezara dijital para bir servet Devamı…

Deloitte Hacklendi!…

Pazartesi günü düzenlenen bir raporda Deloitte’nin e-posta sistemini ve belirli istemci kayıtlarını tehlikeye atan büyük bir siber saldırıya maruz kaldığı ortaya çıktı. Haber, özellikle dünyanın önde gelen “dört büyük” muhasebe ve danışmanlık firmalarının büyük bir kara gözü, çünkü özellikle Deloitte işinin büyük bir bölümü siber güvenlik satıyor. Saldırı bölümünün tam kapsamı Devamı…

Yeni Başlayanlar için Bitcoin Kılavuzu

Son birkaç yılda, bit yangın kullanan biriyle ya da şirkette rastlamış olma ihtimaliniz var. Ama bu ne? Bitcoin, yükselen ve dijital olarak değer kazanan, dijital paranın şifrelenmiş bir formudur. Bitcoin, 2009’da başlatılmış olup, acemi, gözetim ve anonimlik eksikliği nedeniyle kullanıcılar ve yatırımcılar için caziptir. Bir bit eşofman hesabının tek tanımlayıcısı m-cüzdan Devamı…