Son birkaç yılda, bit yangın kullanan biriyle ya da şirkette rastlamış olma ihtimaliniz var. Ama bu ne? Bitcoin, yükselen ve dijital olarak değer kazanan, dijital paranın şifrelenmiş bir formudur. Bitcoin, 2009’da başlatılmış olup, acemi, gözetim ve anonimlik eksikliği nedeniyle kullanıcılar ve yatırımcılar için caziptir. Bir bit eşofman hesabının tek tanımlayıcısı m-cüzdan kimliğidir – isimler, e-postalar, posta kodları ve hatta IP adresleri yoktur. Dijital olarak ya da dünyanın dört bir yanındaki boğaz alışverişlerinde ABD doları cinsinden çevrilebilir. Bitcoin’in denetleyici bir organı yok, bu nedenle işlemlerin gözden geçirilecek kimse yok, kılavuz yok. Şifreli olduğu için birçok kişi uluslararası pazarda dijital para ile etkileşime girme imkânı yaratıyor. Bunun tersi ise derhal transferler, bekleme süresi ve ücrettir. Bu, uluslararası işletmeler için büyük bir satış noktası ancak, bu aşağı taraf, bu da uyuşturucu ve silah satıcıları gibi daha az meşru operasyonlar için bir çizim. Bitcoin dünya genelinde popülerlik kazandığından, yatırımcılar, Bitcoin yorgunluğunda faaliyet gösteren şirketler ile fonlama ve ticaret yapmaya başladı ve bundan böyle borsa gibi bir Bitcoin son nokta yarattı. Bitcoin değerleri dakikalar yükselir ve düşer ve katılımcılar kazançlarını en üst düzeye çıkarmak için sürekli olarak değerler alırlar.

Yönetmelikte eksiklik, aynı zamanda, Güney Kore’deki dünyanın en büyük bitkisel değişim merkezlerinden birinin saldırıya uğradığı ve 1 milyar dolardan fazla ödün verildiğinde maruz kaldığı koruma da içeriyor. Bir finans uzmanından çok uzaktayım ancak tarih bize kabarcıkların patladığını gösteriyor. Kabarcıklar patlamadan önce, bir avuç insan para kazanabilir, ancak sonunda hepsi patladı. Bitkisel kabarcık farklı değildir. Çevresindeki bir sürü şey, kabarcıkların sonunda patlayacağını kabul eden insanlardır, ancak bunun gerçekleşmesinden önce onu kullanmaya çalışmaktadır. Ben şahsen daha muhafazakâr bir şekilde mali olarak destek olsam da, bit yorgunluğunda çalışma potansiyelini görüyorum. Kişisel hislerim ne olursa olsun, bugünkü piyasa değeri 137 milyar dolar ve 1 Bitcoin 4000 dolardan fazla olduğu önemli bir eşiği geçti. Bitcoin madalyonun geleceği söz konusudur. Her geçen gün el değiştiren çok para ile hükümetin elini çekmesi yalnızca bir zaman meselesidir. Çin, bitkinin bazı kullanımlarını yasaklamış ve bugün BBC’ye göre Şanghay ve Pekin’deki tüm bitkisel mübadelelerin 20 Eylül’e kadar kapılarını kapatmaya başlamaları planlanıyor. Hükümet denetimi, muhtemelen Bitcoini popüler hale getiren özelliklerin çoğunu etkileyecektir.

Bitcoin’in diğer tarafı, düzenlenmekte ve topluluğumuzun yeni bir parçası haline geldiği için kolaylıkla erişilebiliyor olması. Bankaların halihazırda transfer tutarı, ücretleri ve hesap sahibindeki kişisel verilere sahip olmaları, ortalama kişi için ortalama bankacılık deneyiminden farklı olmayacaktır. Bir çok şey, bitkinin ne kadarının gözetim altında bulunup bulunmadığına bağlıdır. Bitcoin’e katılmak, çoğu finansal karar gibi, risk toleransınızın bir önem taşımaktadır. Zengin olabilmenin bir yolu olarak bit yorgunluğuna girmenizi tavsiye etmiyorum, zira şimdiden finansal alanda rahatsanız, bitcoin kesinlikle ayrıntılı bir göze çarpıyor gibi görünür. Menlo House, Five Four’un ve bağlı markalarının editör yayınıdır. Burada üyeler sahne arkasına gidebilir, stil önerileri edinebilir ve önemli olan konular hakkında kolay, hızlı içerik elde edebilir. Teknik, gıda, stil, araba ve daha pek çok konuda uzman ve katkıda bulunanlar her zaman sizi bilgilendirir.

Kategoriler: Diğer

5 yorum

Bengisan · 24 Eylül 2017 06:43 tarihinde

Muhteşem makale.

Cebbar · 24 Eylül 2017 06:42 tarihinde

Çok güzel makale.

Ağahan · 23 Eylül 2017 06:35 tarihinde

Çok güzel makale.

Başkut · 23 Eylül 2017 06:26 tarihinde

Muhteşem makale.

Bekil · 22 Eylül 2017 18:51 tarihinde

Muhteşem makale.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.