Sahtekarlık, her platformda çevrimiçi yayıncılara ve reklam verenlere vuruyor ancak mobil cihazlar bazı özel fırsatlar sunuyor. Mobil cihaz türleri arttıkça özel güvenlik açıklarının türleri de artacaktır. Birkaç mobil cihaza özel sahtekarlık zayıflığının farkına varmak için son zamanlarda birkaç uzmanla görüştük. Mobil uygulama platformu AppLift’in genel müdürü ve CRO’su Maor Sadra için, uygulama yüklemeleri için son dokunuşla ilişkilendirilen zayıf bir noktadır. İlk reklam izlenimi en büyük etkiye sahiptir. Çoklu doküman, birçok satış ya da işlem için daha yaygın hale gelmesine karşın, son dokunma noktasının uygulama yükleme ücretleri için hala yaygın olduğunu söyledi. Sahte yayıncıların, hiçbir reklam gösterilmediği ve hiçbir kullanıcı tıklamasa da bir kullanıcının tıklamalarını taklit etmesine olanak tanıyan bir kusur olduğunu belirtti. Sahte tıklama, daha sonra yayıncıya bir ödeme başlatır, çünkü birisi mağazadan uygulamayı rastgele indirmeden önceki son dokunuştur.

Bir kullanıcı adı / şifre girip mobil satın alımlar için kimliği doğrulanmış olması o küçük bir dilim içinde, bir e-ticaret sitesi ile kullanıcının geçmişine hızlı bir şekilde bakabildiğinde ve yanlış görülen bazı modellerin olup olmadığını belirler, bu şirketinin sunduğu bir hizmettir. Örneğin kullanıcı, Florida’daki bir cihazdan siteye giriş yapmış olabilir ancak dolandırıcılık tespit için edilebilir, çünkü bir saat sonra aynı kullanıcı siteyi İngiltere’deki bir cihazdan vurur. E-ticaret sitesinin masaüstü sürümünde, kullanıcının tarayıcısının dijital parmak izi işlemi, kullanıcıyı tanımlamak için birden fazla benzersiz nitelik kullanabilir. Ancak Hugg, “bir tarayıcıyı mobil cihazlar için parmak izi kullanmak çok farklı” dedi. Örneğin bir masaüstü sitesi, kullanılan çeşitli cihazları tanımlamaya yardımcı olan çeşitli tarayıcı özelliklerine, sürümüne, ayarlarına, cihaz türlerine vb. Bakabilir. Ancak, mobil cihazlarda çok az tarayıcı sürümü ve diğer ipucu var, ve daha az mobil site, talep ve kimlik doğrulama arasında sahte kalıp aramaya yönelik makine öğrenimini kullanıyor dedi.

Mobil cihazlar artık bilgi işlem ve iletişim için en dinamik alanlardır. Ancak, akıllı telefonlar, tabletler, saatler, akıllı arabalar, gözlükler ve diğer yeni mobil teknolojiler ile birleştirildiğinde, sahtekarlıkla ilgili cihaza özgü güvenlik açıklarının da artması muhtemel.

Kategoriler: Mobil

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.