Fıkralar

Bizim Temel’i Dünya Tanır

Fabrikanın tezgâhları arasında dolaşırken Temel'e rastlamış. Herkesin gözü önünde ''Vay Temel...'' diye sarılıp kucaklaşmış. Orada ayaküstü sohbet etmişler.Tüm protokol bu dostluktan şaşkın...Konuk gittikten sonra patron Temel'i çağırıp, Krusçev'i nereden tanıdığını sormuş. Temel 'Hiiç' demiş. ''Ben eskiden komünisttim... 1 Mayıs kutlamaları için parti beni Moskova'ya göndermişti. Orada tanışmıştım.'' (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
Fıkralar

Sadece biraz gülün diye, kimse kendine pay çıkarmasın

Kırkıncı evlilik yıldönümleriydi...Güzel bir akşam yemegi ve ardından güzel ve romantik bir film ve gece olmuştu. Beraber yine aynı yastığa başlarını koyarak uyudular... ,Gece sabaha karşı uyanan kadın eşini yanında göremedi. Mutfaktan hafif bir ışık geldiğini farketti. eşi mutfakta masada oturuyor ; yanıbaşında içinde çok az kalmış bir şişe viski, bir elinde bardak diğerinde sönmek üzere bir sigara, gözleri küllüğün içindeki küllere ve izmaritlere dalmış derin derin düşünüyor. (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
PRATİK BİLGİLER

Düşünce gücü

Sizde denemelisiniz!.."Aynı musluğa ya da aynı damacanaya ait bir litrelik suyu iki bardağa boşaltıyorlar. Bu iki bardaktan birisini bir odaya diğerini de başka bir odaya koyuyorlar. İki odanın da sıcaklığı, güneş alma açısı, nem oranı falan filan her şey aynı. Yani iki su da eşit şartlar altında bulunuyorlar. Bir adam 4 gün boyunca iki su ile de konuşuyor. Birisine sürekli hakaret ediyor, onu yerden yere vuruyor ve diğer suya ise övgü dolu sözler söylüyor. (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
DÜŞÜNDÜREN HİKAYELER

Algılama, keyif alma ve öncelikler üzerine yapılan bir sosyal deney

KemanMetrodaki kemancı...Soğuk bir Ocak sabahı, bir adam Washington DC'de bir metro istasyonunda, kemanla 45 dakika boyunca altı Bach eseri çalar. Bu süre içinde, çoğu işe yetişme telaşındaki yaklaşık bin kişi kemancının önünden geçip, gider.Kemancı çalmaya başladıktan ancak üç dakika kadar sonra, ilk kez orta yaşlı bir adam kemancıyı fark edip, yavaşlar ve birkaç saniye sonra da gitmek zorunda olduğu yere yetişmek üzere yine hızla yoluna devam eder. (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
DÜŞÜNDÜREN HİKAYELER

Bozuk Simit Paraları ile Cenneti Satın Almak

Biz bu çocuktan daha mı fakiriz?Bozuk Simit paraları ile cenneti satın almak!Günün son dersinin sonuna gelinmişti. Öğrenciler çıkmak için sabırsızlanıyordu. Defter ve kitaplarını çantalarına koydular. Zil çalar çalmaz, dışarı çıkmak için hazırdılar. Yalnız, Ali hazırlanmamıştı. Gecikmek için de elinden geleni yapıyordu. Nihayet zil çaldı.Öğrenciler bir anda kapıya yöneldi. Ali, yerinden kalkmadı. Ağır ağır eşyasını topladı. Bir yandan göz ucuyla öğretmenine bakıyor, bir yandan da arkadaşlarının gitmesini bekliyordu.Öğretmeni, onun bu halini fark etti:- Hayrola Ali, dedi.- Eve gitmeyecek misin?Ali, son arkadaşının da çıktığını görünce cevap verdi: (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
DÜŞÜNDÜREN HİKAYELER

O eski günler, hatıralar

Benim çocukluğumda annelerimiz çalışmazdı. Okuldan eve geldiğimde boynumdaki anahtarla kapıyı hiç açmadım.Hatta babanım bile anahtarı yoktu. Annem evimizin bir parçası gibiydi, hep evdeydi. Heryere birlikte giderdik, zaten öyle çok da gidilecek bir yer yoktu ki.En büyük eğlencemiz sokaklarda oynamaktı. Sokakta oynamak diye bir kavram vardı yani. Cafelerde, alış veriş merkezlerinde buluşmazdık. Okula arkadaşlarımızla gider, birlikte çıkar, oynaya, zıplaya yürüyerek gelirdik. Servis falan yoktu. Ayakkabılarımız eskirdi. Hatta öyle olurdu ki; çantalarımızı kaldırımlara koyar oyuna bile dalardık.Annelerimiz bu durumu bildiklerinden kardeşlerimizle bizlere ekmek arası bir şeyler hazırlar gönderirdi.Mahallemizdeki teyzeler annemiz gibiydi. Susayınca girer evlerine su içerdik. Ya da pencereden bir sürahi bir bardak uzatır, hepimiz aynı bardaktan kana kana içerdik. (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
Eğlence

itiraf.com’dan

 itiraf.com'dan ilginç itiraflar
Kaşındım"Seni çok seviyorum aşkım." dedim."Sırtımı kaşısana." dedi. Kaşıdım, biliyorum kendim kaşındım.
Aklını seveyim Lokum
Ablam kedisi Lokum'dan masa örtüsünü isteyince kedi koşup ağzında sürüyerek getirdi ya, ben bunu gördüm ya, iki tane faksı getirmeye üşenen o stajyerler ve ofisboylar, yandınız söyleyeyim!
Şüphe
Kayınvalidem benim iyi ve becerikli bir ev hanımı olacağıma eminmiş. Çünkü ben annemin kızıymışım. Bir şüphe içimi kemiriyor; ya ev işlerini ve yemek yapmayı sevmeyen, beceremeyen babaanemin torunuysam?

önce , Dilaver AJDER tarafından
Fıkralar

İnsan Kaynakları “Bitmemiş Senfoni”

Büyük şirketlerden birisinin genel müdürü, gerçek bir klasik müzik aşığıymış.Günlerden bir gün, şehre ünlü bir orkestra gelmiş. Vereceği konserin en önemli parçası da Schubert'in ünlü 'Bitmeyen Senfoni' siymis'. Genel müdür bu eseri dinlemek icin çok hevesli olmasına rağmen, işi nedeni ile, konsere gidemeyeceğinden, gelen davetiyeyi şirketin insan kaynakları müdürüne vermis ve; (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
DÜŞÜNDÜREN HİKAYELER

Sütten çıkmış ak kaşık!

Sütten çıkmış ak kaşık!Hep biz haklı, hep biz masumuzdur!Tüm dünya aleyhimize anlaşmış, üstümüze üstümüze geliyordur hep..Ayağımıza taş dokunsa, elimize diken batsa, suçlu gayrımızdır!Sınavdan başarısız mı olduk? Sorular zordu!Sınıfı mı geçemedin? Ya da kötü not mu aldın? Kabahat hocanındır!Bir tartışma, kavga mı var? Suçlu hep karşı taraftır! (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
PRATİK BİLGİLER

Bunları biliyor musunuz?

Sünnete uymak aynı zamanda vücudumuza da fayda vermektedir.Örneğin;Bunları biliyor muydunuz?

  • Yemeğe tuz ile başlanırsa beyin tarafından gönderilen bir uyarı sayesinde, midede mukus denilen sindirimi kolaylaştırıcı bir tabaka oluşturduğunu ve midenin sindirime hazırlıksız yakalanmasını önlediğini…...
  • Yemek yerken yerde oturarak sol ayağı katlayıp sağ ayağı karna çekerek oturulup yenildiğinde, su ile doldurulmuş balon şeklinde olan midenin çıkış kısmını kapatarak yenilen gıdanın tam sindirilmeden bağırsaklara kaçmasını önleyeceğini ve mide dolunca da doygunluk hissi vererek çok fazla yemeden kalkılacağını…
  • (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından