Fıkralar

Nasrettin Hoca

Nasrettin Hoca

nasrettinNasrettin Hoca pazarda zeytin satıyormuş...İki üç sokak ileride oturan yarıbuçuk tanıdığı bir kadın gelmiş.Kadın: - Zeytinin iyi mi?Hoca: - Tadına bak.Kadın: - Ben orucum.Hoca: - Madem oruçlusun zeytini al git parasını sonra ver.Hocanın birdenbire aklına düşmüş; Ramazanlık değilmiş çünkü...Hoca: - Tuttuğun oruç ne orucu ki? (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
Fıkralar

Tren Kaçtı

Tren Kaçtı (=Temel ve arkadaşları tren istasyonuna gitmişler. İçlerinden biri gişeye yaklaşıp bilet almış ve trenin kalkmasına ne kadar zaman olduğunu sormuş.-Bir saat on beş dakika...Arkadaşlarına dönmüş:-Daha çok var, hadi gidip şu karşıki kafede çay içelim..Oradan buradan derken lâf lâfı açmış... Birden tren düdüğüyle kendilerine gelmişler. Koşarak dışarı fırlamışlar ama, nafile... Tren kaçmış..Sormuşlar: (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
Fıkralar

Sadece biraz gülün diye, kimse kendine pay çıkarmasın

Kırkıncı evlilik yıldönümleriydi...Güzel bir akşam yemegi ve ardından güzel ve romantik bir film ve gece olmuştu. Beraber yine aynı yastığa başlarını koyarak uyudular... ,Gece sabaha karşı uyanan kadın eşini yanında göremedi. Mutfaktan hafif bir ışık geldiğini farketti. eşi mutfakta masada oturuyor ; yanıbaşında içinde çok az kalmış bir şişe viski, bir elinde bardak diğerinde sönmek üzere bir sigara, gözleri küllüğün içindeki küllere ve izmaritlere dalmış derin derin düşünüyor. (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
Eğlence

Kıyamet koptuktan Sonra Gazetelerdeki Haberler… Gazete isimlerine dikkat

Kıyamet koptuktan Sonra Gazetelerdeki Haberler... Gazete isimlerine dikkatSabah Gazetesi : Biz Öldük!Anadolu Ajansı : Kıyamet koptu ( A.A)Zaman Gazetesi : Biz demiştik, böyle olacagı belliydi!Dünya Gazetesi : IMKB' de endeks bir daha yükselmeyecek.Hafta Sonu : Ayhan Işık ile Hülya Avşar gizlice buluştularErkekçe : Ayın hurisiFanatik Gazetesi : Bu maçın galibi yok! (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
Fıkralar

Karışık birkaç fıkra

[caption id="attachment_228" align="alignleft" width="150" caption="Temel"]Temel ile Dursun[/caption]Güler yüzlü TemelSavcı morgdaki üç ceseti incelemek üzere gelmişti.Birinci ceset sırıtıyordu. Savcı nedenini sordu:- "Milli piyangoda büyük ikramiyeyi kazandı sevincine dayanamadı kalp krizi geçirdi ve öldü" dediler.İkinci ceset de sırıtıyordu. Savcı sordu:- "Bu neden sırıtıyor?"- "Bunun da oğlu doğmuştu. Sevinçten kalbine yenik düştü" diye açıkladılar. (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından