Eğlence

İlginç Optik İlüzyonlar

İlginç Optik İlüzyonlar
Japon psikiyatrist A. Kitaoka tarafından hazırlanan bu göz yanılsamaları, psikolojik durumunuz hakkında ipuçları veriyor. Örneğin sakin ve rahatlamış bir durumdayken, resimleri hareketli görmüyorsunuz.
Eğer resimler hareket ediyorsa, biraz sakinleşmeye ihtiyacınız var demek...

Yok eğer resimleri her durumda hareketli görüyorsanız, o zaman bu, psikolojik bir yardıma ihtiyacınız var demek olabilir.

5

önce , Dilaver AJDER tarafından
Eğlence

itiraf.com’da en ilginç itiraflar 2

İş hayatı (Erkek 25)Yeni işe başlayan arkadaşıma "Nasıl gidiyor, çok çalıştırıyorlar mı seni?" diye soruyorum. Cevap: "Saat 11'de çişm geliyor saat 5 'te yapıyorum; artık sen anla."Pratik çözüm (Erkek 34)Bilgisayarı bir türlü kapatamayınca kardeşimi uyandırdım; bilgisayarın fişini çekip yatağına gitti.Vali dayı (Kadın 22)Valilikte işe başladığı ilk gün kendisinden yol vermesini isteyen kişinin vali olduğunu bilmediği için: "Ne oluyor dayı?" diye çemkiren arkadaşımı alnından öpmek gerek!O bir profesyonel  (Kadın 36)Poliklinikteyken telefonumu genelde masamın üzerine koyarım. O gün de öyle yaptım. Vakit öğleye yaklaşıyordu. İçerideki hastamı muayene ettiğim sırada birden kapıyı araladı, nefes nefeseydi, telaşlı bir ses ve biraz da mahçup bir ifadeyle “Telefonumu burada unutmuşum da” dedi. Böldüğü için kızgınlığımı belli ederek “Geçin bakın” dedim. Hızla masaya ilerledi, “Hah, buradaymış” dedi ve aldı telefonunu, çıkarken ezile büzüle “Kusura bakmayın” dedi, ben de “Güle güle” dedim. Öğlen oldu, çıkmaya hazırlanıyorum, telefonumu aradım, bulamadım. Çöktüm koltuğuma. Aklıma geldikçe sinirimden gülüyorum, bir de arkasından el salladım yaa... (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
Fıkralar

Beyaz Ayı

Beyaz Ayı8 - 9 yaşlarında bir çocuk var, bu çocuğun en sevdigi şey yatak odasındaki dolaba girip oyuncak beyaz ayısı ile oynamakmış.Yalnız bu duruma annesi çok kızıyormuş çünkü kocası yokken sevgilisini eve getiriyormus.Yine bir gün annesi sevgilisi ile dışarıda iş üzerindeyken çocuk dolapta beyaz ayısı ile oynuyormuş...Bu sırada kadının kocası gelmiş kapı çalınmış, kadın panik ile adamı dolaba sokmuş...Bu sırada içerde çocuk ve adam karşı karşıya oturuyorlar.. (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
Fıkralar

Tren Kaçtı

Tren Kaçtı (=Temel ve arkadaşları tren istasyonuna gitmişler. İçlerinden biri gişeye yaklaşıp bilet almış ve trenin kalkmasına ne kadar zaman olduğunu sormuş.-Bir saat on beş dakika...Arkadaşlarına dönmüş:-Daha çok var, hadi gidip şu karşıki kafede çay içelim..Oradan buradan derken lâf lâfı açmış... Birden tren düdüğüyle kendilerine gelmişler. Koşarak dışarı fırlamışlar ama, nafile... Tren kaçmış..Sormuşlar: (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
Fıkralar

Mafyadaki yolsuzluk

Mafya babası haraçlarını toplaması için yeni bir tetikçi buldu.Seçtiği adam sağır ve dilsizdi.Çünkü baba, bu tetikçi yakalanırsa polise fazla bir şey anlatması mümkün olamaz, diye düşünüyordu.Baba, bir gün ödemelerin geciktiğini fark etti ve tetikçiyi odasına aldırttı, Bir de işaret dilini bilen tercüman buldular.Tercüman işaretle sordu:'Para nerede?' Sağır dilsiz işaretle yanıt verdi:- 'Ne parası? (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
Fıkralar

Bizim Temel’i Dünya Tanır

Fabrikanın tezgâhları arasında dolaşırken Temel'e rastlamış. Herkesin gözü önünde ''Vay Temel...'' diye sarılıp kucaklaşmış. Orada ayaküstü sohbet etmişler.Tüm protokol bu dostluktan şaşkın...Konuk gittikten sonra patron Temel'i çağırıp, Krusçev'i nereden tanıdığını sormuş. Temel 'Hiiç' demiş. ''Ben eskiden komünisttim... 1 Mayıs kutlamaları için parti beni Moskova'ya göndermişti. Orada tanışmıştım.'' (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
Fıkralar

Sadece biraz gülün diye, kimse kendine pay çıkarmasın

Kırkıncı evlilik yıldönümleriydi...Güzel bir akşam yemegi ve ardından güzel ve romantik bir film ve gece olmuştu. Beraber yine aynı yastığa başlarını koyarak uyudular... ,Gece sabaha karşı uyanan kadın eşini yanında göremedi. Mutfaktan hafif bir ışık geldiğini farketti. eşi mutfakta masada oturuyor ; yanıbaşında içinde çok az kalmış bir şişe viski, bir elinde bardak diğerinde sönmek üzere bir sigara, gözleri küllüğün içindeki küllere ve izmaritlere dalmış derin derin düşünüyor. (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
Eğlence

itiraf.com’dan

 itiraf.com'dan ilginç itiraflar
Kaşındım"Seni çok seviyorum aşkım." dedim."Sırtımı kaşısana." dedi. Kaşıdım, biliyorum kendim kaşındım.
Aklını seveyim Lokum
Ablam kedisi Lokum'dan masa örtüsünü isteyince kedi koşup ağzında sürüyerek getirdi ya, ben bunu gördüm ya, iki tane faksı getirmeye üşenen o stajyerler ve ofisboylar, yandınız söyleyeyim!
Şüphe
Kayınvalidem benim iyi ve becerikli bir ev hanımı olacağıma eminmiş. Çünkü ben annemin kızıymışım. Bir şüphe içimi kemiriyor; ya ev işlerini ve yemek yapmayı sevmeyen, beceremeyen babaanemin torunuysam?

önce , Dilaver AJDER tarafından
Eğlence

Annelerimizden öğrendiklerimiz..

Annelerimizden öğrendiklerimiz..Anneler neden ıspanaktan yanadır ve neden ıspanak bitirilmeden masadan kalkmak yasaktır hala bilmiyoruz ama; sanki anne olmanın şartıymış gibi söyledikleri öyle şeyler var ki çoğumuz aynı şeyleri duymuşuzdur...Belki komik ve manasız ama bakın aslında annelerimizden neler öğrenmişiz :)1) İYİ YAPILMIŞ BIR İŞİ TAKDİR ETMEYİBana bakın, gidin birbirinizi dışarda gebertin, evi daha yeni temizledim..! (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından