KUR’AN VE UZAYLILARIN ŞİFRESİ..!

uzayKur’an incelendiğinde “göklerde” yani uzayda yaşayan akıllı canlılardan bahsedildiği, birçok ayette görülebilir. Dolayısıyla İslam âlimleri arasında, göklerdeki yaratıkların varlığı konusunda hiçbir ihtilaf yoktur. Üzerinde ittifak edilememiş tek konu, bu yaratıkların kim olduğudur. Ancak ilgili ayetler, bu varlıklar hakkında bizlere çok önemli bilgiler vermektedir. Örnek olarak Rad suresinin 15. Ayetini ele alalım;
“Göktekiler ve yerdekiler, isteyerek veya istemeyerek gölgeleri ile beraber Allah’a secde ederler.” (Rad, 15)

Her ne kadar Türkçe meale yansımamış olsa da, ayetin Arapçasında “göktekilerin” akıllı canlılar olduğu açıkça görülür. Çünkü ayetin Arapça metninde onları (gökte olanları) tanımlamak için مَن فِي السَّمَاوَاتِ yani “men fis semavati” ifadesi kullanılır. Buradaki men zamiri sadece kişileri tanımlamak için kullanılır (aynı zamanda “kim” anlamına gelir). Eğer akıl sahibi olmayan varlıklardan veya cisimlerden bahsetseydi ayette مَا yani “ma” zamiri kullanılırdı çünkü kişi olmayan varlıkları (hayvan, cisim vs.) tanımlamak için kullanılan zamir “ma” zamiridir ama ayette böyle denmiyor (“ma” aynı zamanda “ne” anlamına gelir). -İngilizce bilenler bu dilbilgisi kuralını hemen anlayacaklardır çünkü aynı yapı İngilizcede de vardır. -Ve bunlar cin veya melek de değillerdir çünkü ‘gölge’ ve dolayısıyla da ‘cismani beden’ sahibidirler.

Dolayısıyla göklerde yaşayan akıllı ve cismani bedenleri olan yaratıkların varlığı Rad suresinin 15. ayetiyle sabittir.

“Göktekiler” ifadesi Kur’an’da kişi zamiri kullanılarak defalarca kez geçer.

Birçok gezegende, birçok farklı insan türü yaratılmıştır. Bizim büyük babamız Adem’dir. Başka gezegenlerdekilerin büyük babaları başkadır.

“Uzayda yaşayan canlılar arasında bizden daha gelişmiş uygarlıklar var mıdır?” sorusunu Kur’an’a sorarsak İsra suresinin 70. ayeti bize, çok ilginç bir cevap verir ve “biz Adem oğullarını, yarattıklarımızın bir çoğundan üstün kıldık” der. Yani yaratılmışların en üstünü, biz değiliz. Peki bizden üstün olanlar kimdir? Melekler mi? Hayır, çünkü Şeytan da dâhil bütün melekler, insana secde etmekle emir olundu. Peki, cinler olabilir mi? Elbette ki hayır, Adem yeryüzüne halife olarak gönderildiğinde, yeryüzünde cinler vardı. Biz onlardan üstün olarak buraya geldik. Hatta Kur’an onların, Hz. Süleyman’ın emrine verildiğinden bahseder. Öyleyse Adem oğullarından üstün olan bu yaratıklar kimlerdir? Dünyada böyle birileri olmadığına göre bunlar uzaydadırlar.
Uzaylı ırkların arasında bazıları bizden daha üstün yaratılışlı insan ırklarıdır.

Yâsin suresinin 81. ayeti uzayda hayat barındıran gezegenler hakkında bize fikir verir…
“Gökleri ve yeri yaratan, onların benzerlerini yaratmaya kadir değil midir? Evet, O, yaratan ve bilendir.” (Yâsin Suresi, 81. Ayet Meali)


26 yorum

ADEM · 27 Nisan 2018 11:37 tarihinde

“Uzayda yaşayan canlılar arasında bizden daha gelişmiş uygarlıklar var mıdır?” sorusunu Kur’an’a sorarsak Yâsin suresinin 81. ayeti bize, çok ilginç bir cevap verir ve “biz Adem oğullarını, yarattıklarımızın bir çoğundan üstün kıldık” der. Ayeti kerime İsra Suresi 70. ayettir. Yasin Suresi 81. Ayet değil

elsa · 19 Temmuz 2017 13:18 tarihinde

arkadaşlar yanlış biliyorsun …. Şeytan bir melektir ateşten yaratılmış tek melek .. hatta allah a karşı çıktığı için cezalandırılarak cehenneme atılmıştır ….ve allahu teala cehennemi şeytan için yaratmıştır ayrıca başlangıçta yanlızca cennet yardır ….. aynı zamanda şeytan KOTÜLÜKLER meleğidir

M. Nuri Bingöl · 15 Kasım 2016 13:39 tarihinde

Peygamberimiz Son Resul olduğuna göre ve vazifesi de dünyada olduğuna göre, bu zorlama izahların tümü geçersizdir.

Burak · 30 Ekim 2016 21:32 tarihinde

Peygamberimizn hz ali ile konusmasini hic okudunuz mu orda baska kavimlerden bahsedilio eger muslumansak uzaylilari inkar edemeyiz nicin diyeceksin bir gün olduklari kanitlanirsa islam dini yalanci duruma düser her zaman en iyi bilen alemlerin rabbi olan ALLAH

isim ... · 29 Ekim 2016 19:14 tarihinde

kardeşim sen şeytanın daha melek mi yoksa cin mi olduğunu bile bilmiyorsun. bu tarz konularda bisey bilmiyorsaniz yazmayın lütfen iinsanlardan size inananlar olabilir ondan sonra vebali size kalır. insan yaratılmışlarin en üstünüdur. Peygamber Efendimiz sav de insanlarin en üstünü en yucesidir. o yüzden Miraç ona nasip olmuştur. baska canlılar vardır muhakkak. 18 bin alem diye bosuna söylenmemis ama bunlarin derecelerini söylerken kurani kerimi çarpıtmadan yorumlayin. saygılar..

İsmail · 12 Ekim 2016 06:38 tarihinde

Ben seni alemlere rahmet olarak yarattım dediği Rasûlullah hiç bu konulardan bahsetmemiş yoksa bu kuran sizemi indirildi…..

bircan · 26 Temmuz 2016 23:41 tarihinde

İnsan Bakara-30’a göre Allah’ın yeryüzündeki halifesidir. Casiye-13’e göre her şeyi insanlığın emrine amade kılmıştır. İnsandan daha üstün bir varlık yoktur ki; buna melekler de dahildir. Çünkü insanda Allah’ın emaneti olan Ruh mevcuttur. Ayrıca tüm insanların atası Adem AS.’dır. Diğer gezegende yaşayanların da atasıdır. Allah Kuran’da kendisine bir halife yaratacığını bildiriyor. Bu kişi Adem AS.’dır. (Bakara-29-35’e kadar) Diğer gezegenlerdeki de insandır. Allah kuran’da her şeyi açıklamış, hiç bir şeyi eksik bırakmamıştır. (Enam 38)

  Cüneyt Aktan · 02 Eylül 2016 13:37 tarihinde

  Ademin Cennetten yeryüzüne o kadar ışık yılını nasıl aşıp gönderildiğini de yazmış mı? İblis ve insan neyle geldiler yeryüzüne?

okta · 29 Mart 2016 03:41 tarihinde

PEYGAMBIRIMIZ icin derki kainatin efendisi buda demektirki uzayda baska varliklar var demektir ama hic bi varlik insanoglundan ustun olamaz cunku PEYGAMBERIMIZ sav.da insandi.

isim ... · 16 Mart 2016 18:40 tarihinde

arkadaşlar sizce peki bu kocaman dünyada ALLAH bize benzeyen bir ikizimizi yaratmışmıdır

mehmet · 16 Mart 2016 18:38 tarihinde

arkadaşlar sizce peki bu kocaman dünyada ALLAH bize benzeyen bir ikizimizi yaratmışmıdır

defne · 15 Mart 2016 19:42 tarihinde

burda çok ilğinç şeyler anlatılıyor. feneride ben yazdım

allah isterse gök ile yer bir olur.

isim ... · 18 Ocak 2016 14:27 tarihinde

allahınızı severseniz gerçekten komiksiniz sadece kuranın Türkçe açıklamasını okuyarak bir şeyler çıkarmaya çalışıyorsunuz yani bu kadar zeki olduğunuzumu zannediyorsunuz kuranı açıklamak için bir sürü ilim bilmeniz gerekiyor artı peygamberimizi insan ırkından geliyorsa daha üstün ırk yoktur

  murat · 14 Mart 2016 15:58 tarihinde

  Kuranda biz demek bu Allahın edebindendir mesala Ayeti Allah söyler ve Cebrail vasıtasıyla gönderir onu biz indirdik
   Cinler tarihinde bir savaştan bahsediyor goktekiler cinlerden rahatsız olup savaşmak için Allahtan izin istiyor cin söyle ekliyor onlar 7 zumreye giriyor bazıları at ve insan benzeri olduğu söyler sadece onlardan birtanesi bu zumreymis  kaldı ki 7 kat göğün nerden başladığı bilinmez belki kainat sadece q zumreye sahiplik eder mu'ama  kaldıki insanlık tarihinin 90.milyon önce insana benzeyen üstün bir ırkın yaşadığı hakında bir arkeolojik kalıntılar bulundu ve bu kazıda edilenden bilgilerden sonra insan irkiyla ortak dna zincirine ortak paylaşımlar içeriyor bilim bugün önceden yasiyan 11 üstün ırkın daha olduğu söyledi desem yalan olur çünkü bunun açıklanması dünyada Yeni bir odak Oluştur buda bildiğimiz bir çok bilimi curutur içinde dinler bulunur merak edenler olurmu bende Müslümanım  demek istediğim. ….. Kuranda adı geçmişe vardır görüyorum okuyorum varmış en azından burda geçiyor ??

  murat · 04 Eylül 2016 17:07 tarihinde

  şayet söylediğin gibi derin bir ilim olması gerekseydi herkez bilim adamı akademisyen olur öyle yaratılırdı allah biz kuranı basit bir dille yazdık derken nedemek istiyor allah insanı zarflamaz zaten temelde insanlara verilen bu siz anlamazssınız bana sorun mantığı şu anki o yalak şap hocaları doğurmuştur allah herkeze akıl vermiş orada yazanı okuduğun zaman sana lazım olanı alıyorsun zate o kitabın ruhu var bunu unutma

kemal · 10 Ocak 2016 16:31 tarihinde

Allah razı olsun sizde

isim ... · 10 Ocak 2016 16:31 tarihinde

Allah razı olsun sizde

isim ... · 10 Aralık 2015 22:59 tarihinde

seytan melek degildir cunku atesten yaratilmistir cinlerde atesten yaratilmistir yani seytan cinlerin akrabasidir allahin dergahindan kovulmadan once cok ibadet ettigi icin o makama ulasmistir melekler ise nurdan yaratilmistir adem ve ogullari enguzel surette topraktan yaratilmistir

bediüzzaman · 10 Eylül 2015 22:29 tarihinde

Arkadaşlar merhabalar önceden
Meleklerin gölgeleri var. Ama
bizim gözümüz onları ve onların gölgelerini
Görecek ayarlarda değil
Hoşçakalın ☺☺☺

Serkan · 22 Temmuz 2015 03:41 tarihinde

Son kutsal kitap kuran dir.ama en az sayida muridi olanda kuran dir bu dunyada.milyarlarca yildiz ve milyonlarca galaksi var iken niye yalniz olalim ki?(.dunya da tamam..).ama evrende sizce yalniz olmak mantiklimi?bilim insanlari genelde ataist yada allahi tanimazlar.ama onlar da inaniyorlar icten ice.fakat bilim bir kalip gibi goreceli ve ispat ister.onlara gore tabiiki.peki dunya disi yasamlar da din kavrami varmi sizce?:::::Bence var ve bizden daha da inanclilar.onlar bizim gibi dunyevi yasamiyorlar.onlar inandiklari kavramlarina bagliliklarini ogle bir gosteriyorlar ki bence rabbim onlari bizim kesfedip bukduklarimizi hediye ediyor bile olabilir.ve benim kendime gore bir gercegim var.inandigim gercek uzayli dedigimiz o varliklarin kurani kerimden haberdarlar.belki kurani ogle bir inceleyip benimsediler ki kuran sayesinde bizlerden binlerce yil daha ilerideler hem tekniloji hem de sosyal yasam ve kultur bakimindan……kurani kerim dunyanin ve tum evrenin bilimini ilmini icinde bir sir gibi saklayan ve bizim icin sadece bir kutsalligi olan bir inanc kitabi.ama aslinda insanliga son hediye edilen en iyi bilim ve inanc kitabidir kurani kerim.

Serkan · 22 Temmuz 2015 03:26 tarihinde

Bes vakit namaz kilan bir insanim.kuranda gecen biz demek rabbimizin en ust te olup bu ayetleri bizlere ulastiranlar kuranda bahsedilmeyen meleklerin ustu allaha daha da yakin olan bir birim guc odagi olabilir mi acaba?

  İkra... · 26 Nisan 2016 10:07 tarihinde

  Arkadaşlar peygamber efendimizinde (s.a.v.) buyurdugu üzere yaratılan canlıların en üstünü insandır. Okuyun ki yukarda yazılan yazıdaki yanlışları gorebilesiniz. ….!

isim ... · 28 Nisan 2015 11:16 tarihinde

ademogulları hayvanlardan üstün kılınmışda olabilir

isim ... · 28 Nisan 2015 11:08 tarihinde

bu kadar saçma bi yazı görmedim adem ogulları bizden üstün biz degi birde gökdekilerin illa canlı mı olması gerek belki melektir melekler ALLAHA SECDE Etmediler mi?

  sevinç · 08 Haziran 2015 18:35 tarihinde

  Biz ademoğullarından geldik ve bundan dolayı bütün insanlar adem oğullarındandır.

  Melekler ve cinler olmadığı yazıdada belirtimiştirve bunların gölgeleri olduğuna göre cismani bedene sahiptirler

   fener · 15 Mart 2016 19:39 tarihinde

   bence doğru

Yorumlar kapatıldı.