Office Programları

Excel’de Rastgele Tamsayı ve Rastgele Ondalık Sayı Üretmek

Bazen işimiz gereği özellikle çekilişlerde rastgele sayılar üretmemiz gerekebilir. Excel bunun için biçilmiş bir kaftan diyebilirim. Excel hem rastgele tamsayı hem de rastgele 0 ila 1 arasında ondalık sayılar üretebilmektedir. Bu işlem için de öyle uzun uzun formüllere ve işlemlere gerek duymaz. Bu işlemler için sadece basit iki komutu vardır. Bunlar (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
Office Programları

Excel formülleri 2 – ETopla

Bu yazı Excel’de kullanılan formüllerin kısa açıklamalarını içerir.=ETopla() Açıklaması İngilizce Excel'de =Sumif()Bir dizide aradığımız ölçütle örtüşen değerlerin toplamını bulmak için Etopla formülünü kullanırız.ETOPLA formülünü kullanmak istediğimizde aşağıdaki gibi bir iletişim kutusu karşımıza çıkacaktır.

(daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından
Office Programları

Excel’in Tanıtımı ve En Çok Kullanılan Excel Formülleri

[caption id="attachment_799" align="alignleft" width="179"]Ms Office Excel Ms Office Excel[/caption]

Microsoft Office Excel Hakkında

Birçok kişi işlerinin bir bölümünü Excel'de yapmakta. Ancak çoğu kişi exceli görür görmez gözünde büyütüp korkuyor. Aslında excel sayesinde zor işlerimizin büyük kısmını çok kolaylaştırabiliriz. Ms Office programlarından birisi olan excel, gerçekten büyük ve faydalı bir program. Bence tam olarak kullanamasak da, en azından kendi basit işlerimizi yapabilecek kadarını bilmek her bilgisayar kullanıcısının önceliği olmalı.Excel nedir?Microsoft Firmasının çıkarmış olduğu Office programların dan en önemlisidir. "Microsoft Excel", "Office Excel" ve "Microsoft Office Excel" olarak da adlandırılır.. Bunların tümü Excel elektronik tablo yazılımını temsil eder. Firmanın tanımına göre ise  (daha&helliip;)

önce , Dilaver AJDER tarafından