xls_excel

Microsoft Office Excel Programına Ait Bütün Uzantılar

Excel biçimleri
BiçimDosya UzantısıAçıklama
Excel Çalışma Kitabı.xlsxVarsayılan Office Excel 2007 XML tabanlı dosya biçimi. Microsoft Visual Basic for Applications (VBA) makro kodunu veya Microsoft Office Excel 4.0 makro sayfalarını (.xlm) depolayamaz.
Excel Çalışma Kitabı (kod).xlsmOffice Excel 2007 XML tabanlı ve makro içerebilen dosya biçimi. VBA makro kodunu ve Excel 4.0 makro sayfalarını (.xlm) depolar.
Excel İkili Çalışma Kitabı.xlsbOffice Excel 2007 İkili dosya biçimi (BIFF12).
Şablon.xltxExcel şablonunun varsayılan Office Excel 2007 dosya biçimi. VBA makro kodunu veya Excel 4.0 makro sayfalarını (.xlm) depolayamaz.
Şablon (kod).xltmExcel şablonları için Office Excel 2007 makro içerebilen dosya biçimi. VBA makro kodunu veya Excel 4.0 makro sayfalarını (.xlm) depolar.
Excel 97- Excel 2003 Çalışma Kitabı.xlsExcel 97 – Excel 2003 İkili dosya biçimidir (BIFF8).
Excel 97- Excel 2003 Şablonu.xltExcel 97 – Bir Excel şablonuna ait Excel 2003 İkili dosya biçimidir (BIFF8).
Microsoft Excel 5.0/95 Çalışma Kitabı.xlsExcel 5.0/95 İkili dosya biçimidir (BIFF5).
XML Elektronik Tablosu 2003.xmlXML Elektronik Tablosu 2003 dosya biçimi (XMLSS).
XML Verileri.xmlXML Veri biçimi.
Excel Eklentisi.xlamOffice Excel 2007 XML tabanlı şablonları etkinleştirilmiş Eklenti, ek kodları çalıştırmak için tasarlanmış tamamlayıcı program. VBA projeleri ile Excel 4.0 makro sayfalarının (.xlm) kullanımını destekler.
Excel 97-2003 Eklentisi.xlaExcel 97-2003 Eklentisi, ek kod çalıştırmak için tasarlanmış tamamlayıcı program. VBA projelerinin kullanımını destekler.
Excel 4.0 Çalışma Kitabı.xlwYalnızca çalışma sayfalarını, grafik sayfalarını ve makro sayfalarını kaydeden bir Excel 4.0 dosya biçimi. Office Excel 2007 bu dosya biçimindeki çalışma kitaplarını açabilir ancak bir Excel dosyasını bu dosya biçiminde kaydedemezsiniz.
Metin biçimleri
BiçimDosya UzantısıAçıklama
Biçimlendirilmiş Metin (Boşlukla ayrılmış).prnLotus boşlukla ayrılmış biçim. Yalnızca etkin sayfayı kaydeder.
Metin (Sekmeyle ayrılmış).txtBaşka bir Microsoft Windows işletim sisteminde kullanılması için bir çalışma kitabını sekmeyle ayrılmış metin dosyası olarak kaydeder ve sekme karakterlerinin, satır sonlarının ve diğer karakterlerin doğru olarak yorumlanmasını sağlar. Yalnızca etkin sayfayı kaydeder
Metin (Macintosh).txtMacintosh işletim sisteminde kullanılması için bir çalışma kitabını sekmeyle ayrılmış metin dosyası olarak kaydeder ve sekme karakterlerinin, satır sonlarının ve diğer karakterlerin doğru olarak yorumlanmasını sağlar. Yalnızca etkin sayfayı kaydeder
Metin (MS-DOS).txtMS-DOS işletim sisteminde kullanılması için bir çalışma kitabını sekmeyle ayrılmış metin dosyası olarak kaydeder ve sekme karakterlerinin, satır sonlarının ve diğer karakterlerin doğru olarak yorumlanmasını sağlar. Yalnızca etkin sayfayı kaydeder
Unicode Metin.txtUnicode Konsorsiyumu tarafından geliştirilen karakter kodlama standardı olan Unicode metni olarak kaydeder.
CSV (virgülle ayrılmış).csvBaşka bir Windows işletim sisteminde kullanılması için bir çalışma kitabını virgülle ayrılmış metin dosyası olarak kaydeder ve sekme karakterlerinin, satır sonlarının ve diğer karakterlerin doğru olarak yorumlanmasını sağlar. Yalnızca etkin sayfayı kaydeder
CSV (Macintosh).csvMacintosh işletim sisteminde kullanılması için bir çalışma kitabını virgülle ayrılmış metin dosyası olarak kaydeder ve sekme karakterlerinin, satır sonlarının ve diğer karakterlerin doğru olarak yorumlanmasını sağlar. Yalnızca etkin sayfayı kaydeder
CSV (MS-DOS).csvMS-DOS işletim sisteminde kullanılması için bir çalışma kitabını virgülle ayrılmış metin dosyası olarak kaydeder ve sekme karakterlerinin, satır sonlarının ve diğer karakterlerin doğru olarak yorumlanmasını sağlar. Yalnızca etkin sayfayı kaydeder
DIF.difVeri Değişimi Biçimi. Yalnızca etkin sayfayı kaydeder.
SYLK.slkSimgesel Bağlantı Biçimi. Yalnızca etkin sayfayı kaydeder.
Diğer biçimler
Biçim Dosya UzantısıAçıklama
DBF 3, DBF 4.dbfdBase III ve IV. Bu dosya biçimlerini Excel’de açabilirsiniz ancak bir Excel dosyasını dBase biçiminde kaydedemezsiniz.
Quattro Pro 5.0 (Win).wb1Quattro Pro 5.0 Windows sürümü . Dönüştürücü kullanarak Excel’de Quattro Pro dosyalarını açabilirsiniz. Bir Excel dosyasını Quattro Pro biçiminde kaydedemezsiniz.
Quattro Pro 7.0 (Win).wb3Quattro Pro 7.0 Windows sürümü . Dönüştürücü kullanarak Excel’de Quattro Pro dosyalarını açabilirsiniz. Bir Excel dosyasını Quattro Pro biçiminde kaydedemezsiniz.
Pano biçimleri
BiçimDosya UzantısıPano türü tanımlayıcılar
Resim.wmf veya .emfWindows Meta Dosyası Biçimi (WMF) veya Gelişmiş Windows Meta Dosyası Biçimi’nde (EMF) Resimler.
Bit eşlem.bmpBit eşlem biçiminde (BMP) kaydedilmiş resimler.
Microsoft Excel dosya biçimleri.xlsExcel sürüm 5.0/95 (BIFF5), Excel 97-2003 (BIFF8) ve Office Excel 2007 (BIFF12) için ikili dosya biçimleri.
SYLK.slkSimgesel Bağlantı Biçimi.
DIF.difVeri Değişimi Biçimi.
Metin (sekmeyle ayrılmış).txtSekmeyle ayrılmış metin biçimi.
CSV (Virgülle ayrılmış).csvVirgülle ayrılan değerler biçimi.
Biçimlendirilmiş metin (Boşlukla ayrılmış).rtfZengin Metin Biçimi (RTF). Sadece Excel’den
Katıştırılmış nesne.gif, .jpg, .doc, .xls veya .bmpMicrosoft Excel nesneleri, OLE 2.0’ı (OwnerLink) destekleyen uygun şekilde kaydedilmiş programlardan alınan nesneler ve Resim veya başka bir sunu biçimi.
Bağlantılı nesne.gif, .jpg, .doc, .xls veya .bmpOwnerLink, ObjectLink, Bağlantı, Resim veya başka bir biçim.
Office çizim nesnesi.emfOffice çizim nesnesi biçimi veya Resim (Windows gelişmiş meta dosyası biçimi, EMF).
Metin.txtMetin, OEM Metin Göster
HTML.htmBağlantı Metni Biçimlendirme Dili.
Excel’de desteklenmeyen dosya biçimleri
BiçimDosya UzantısıPano türü tanımlayıcılar
Excel Grafiği.xlcExcel 2.0, 3.0 ve 2.x dosya biçimleri
WK1, FMT, WK2, WK3, FM3, WK4.wk1, .wk2, .wk3, .wk4, .wksLotus 1-2-3 dosya biçimleri (tüm sürümler)
Microsoft Works.wksMicrosoft Works dosya biçimi (tüm sürümler)
WQ1.wq1MS-DOS için Quatro Pro MS-DOS dosya biçimi
DBF 2.dbfDBASE II dosya biçimi

2 yorum

City TX · 05 Mayıs 2017 22:40 tarihinde

That insight’s perfect for what I need. Thanks!

Elmhurst NY · 05 Mayıs 2017 21:34 tarihinde

Please keep throwing these posts up they help tons.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.