xls_excel

Microsoft Office Excel Programına Ait Bütün Uzantılar

Excel biçimleri
Biçim Dosya Uzantısı Açıklama
Excel Çalışma Kitabı .xlsx Varsayılan Office Excel 2007 XML tabanlı dosya biçimi. Microsoft Visual Basic for Applications (VBA) makro kodunu veya Microsoft Office Excel 4.0 makro sayfalarını (.xlm) depolayamaz.
Excel Çalışma Kitabı (kod) .xlsm Office Excel 2007 XML tabanlı ve makro içerebilen dosya biçimi. VBA makro kodunu ve Excel 4.0 makro sayfalarını (.xlm) depolar.
Excel İkili Çalışma Kitabı .xlsb Office Excel 2007 İkili dosya biçimi (BIFF12).
Şablon .xltx Excel şablonunun varsayılan Office Excel 2007 dosya biçimi. VBA makro kodunu veya Excel 4.0 makro sayfalarını (.xlm) depolayamaz.
Şablon (kod) .xltm Excel şablonları için Office Excel 2007 makro içerebilen dosya biçimi. VBA makro kodunu veya Excel 4.0 makro sayfalarını (.xlm) depolar.
Excel 97- Excel 2003 Çalışma Kitabı .xls Excel 97 – Excel 2003 İkili dosya biçimidir (BIFF8).
Excel 97- Excel 2003 Şablonu .xlt Excel 97 – Bir Excel şablonuna ait Excel 2003 İkili dosya biçimidir (BIFF8).
Microsoft Excel 5.0/95 Çalışma Kitabı .xls Excel 5.0/95 İkili dosya biçimidir (BIFF5).
XML Elektronik Tablosu 2003 .xml XML Elektronik Tablosu 2003 dosya biçimi (XMLSS).
XML Verileri .xml XML Veri biçimi.
Excel Eklentisi .xlam Office Excel 2007 XML tabanlı şablonları etkinleştirilmiş Eklenti, ek kodları çalıştırmak için tasarlanmış tamamlayıcı program. VBA projeleri ile Excel 4.0 makro sayfalarının (.xlm) kullanımını destekler.
Excel 97-2003 Eklentisi .xla Excel 97-2003 Eklentisi, ek kod çalıştırmak için tasarlanmış tamamlayıcı program. VBA projelerinin kullanımını destekler.
Excel 4.0 Çalışma Kitabı .xlw Yalnızca çalışma sayfalarını, grafik sayfalarını ve makro sayfalarını kaydeden bir Excel 4.0 dosya biçimi. Office Excel 2007 bu dosya biçimindeki çalışma kitaplarını açabilir ancak bir Excel dosyasını bu dosya biçiminde kaydedemezsiniz.
Metin biçimleri
Biçim Dosya Uzantısı Açıklama
Biçimlendirilmiş Metin (Boşlukla ayrılmış) .prn Lotus boşlukla ayrılmış biçim. Yalnızca etkin sayfayı kaydeder.
Metin (Sekmeyle ayrılmış) .txt Başka bir Microsoft Windows işletim sisteminde kullanılması için bir çalışma kitabını sekmeyle ayrılmış metin dosyası olarak kaydeder ve sekme karakterlerinin, satır sonlarının ve diğer karakterlerin doğru olarak yorumlanmasını sağlar. Yalnızca etkin sayfayı kaydeder
Metin (Macintosh) .txt Macintosh işletim sisteminde kullanılması için bir çalışma kitabını sekmeyle ayrılmış metin dosyası olarak kaydeder ve sekme karakterlerinin, satır sonlarının ve diğer karakterlerin doğru olarak yorumlanmasını sağlar. Yalnızca etkin sayfayı kaydeder
Metin (MS-DOS) .txt MS-DOS işletim sisteminde kullanılması için bir çalışma kitabını sekmeyle ayrılmış metin dosyası olarak kaydeder ve sekme karakterlerinin, satır sonlarının ve diğer karakterlerin doğru olarak yorumlanmasını sağlar. Yalnızca etkin sayfayı kaydeder
Unicode Metin .txt Unicode Konsorsiyumu tarafından geliştirilen karakter kodlama standardı olan Unicode metni olarak kaydeder.
CSV (virgülle ayrılmış) .csv Başka bir Windows işletim sisteminde kullanılması için bir çalışma kitabını virgülle ayrılmış metin dosyası olarak kaydeder ve sekme karakterlerinin, satır sonlarının ve diğer karakterlerin doğru olarak yorumlanmasını sağlar. Yalnızca etkin sayfayı kaydeder
CSV (Macintosh) .csv Macintosh işletim sisteminde kullanılması için bir çalışma kitabını virgülle ayrılmış metin dosyası olarak kaydeder ve sekme karakterlerinin, satır sonlarının ve diğer karakterlerin doğru olarak yorumlanmasını sağlar. Yalnızca etkin sayfayı kaydeder
CSV (MS-DOS) .csv MS-DOS işletim sisteminde kullanılması için bir çalışma kitabını virgülle ayrılmış metin dosyası olarak kaydeder ve sekme karakterlerinin, satır sonlarının ve diğer karakterlerin doğru olarak yorumlanmasını sağlar. Yalnızca etkin sayfayı kaydeder
DIF .dif Veri Değişimi Biçimi. Yalnızca etkin sayfayı kaydeder.
SYLK .slk Simgesel Bağlantı Biçimi. Yalnızca etkin sayfayı kaydeder.
Diğer biçimler
Biçim  Dosya Uzantısı Açıklama
DBF 3, DBF 4 .dbf dBase III ve IV. Bu dosya biçimlerini Excel’de açabilirsiniz ancak bir Excel dosyasını dBase biçiminde kaydedemezsiniz.
Quattro Pro 5.0 (Win) .wb1 Quattro Pro 5.0 Windows sürümü . Dönüştürücü kullanarak Excel’de Quattro Pro dosyalarını açabilirsiniz. Bir Excel dosyasını Quattro Pro biçiminde kaydedemezsiniz.
Quattro Pro 7.0 (Win) .wb3 Quattro Pro 7.0 Windows sürümü . Dönüştürücü kullanarak Excel’de Quattro Pro dosyalarını açabilirsiniz. Bir Excel dosyasını Quattro Pro biçiminde kaydedemezsiniz.
Pano biçimleri
Biçim Dosya Uzantısı Pano türü tanımlayıcılar
Resim .wmf veya .emf Windows Meta Dosyası Biçimi (WMF) veya Gelişmiş Windows Meta Dosyası Biçimi’nde (EMF) Resimler.
Bit eşlem .bmp Bit eşlem biçiminde (BMP) kaydedilmiş resimler.
Microsoft Excel dosya biçimleri .xls Excel sürüm 5.0/95 (BIFF5), Excel 97-2003 (BIFF8) ve Office Excel 2007 (BIFF12) için ikili dosya biçimleri.
SYLK .slk Simgesel Bağlantı Biçimi.
DIF .dif Veri Değişimi Biçimi.
Metin (sekmeyle ayrılmış) .txt Sekmeyle ayrılmış metin biçimi.
CSV (Virgülle ayrılmış) .csv Virgülle ayrılan değerler biçimi.
Biçimlendirilmiş metin (Boşlukla ayrılmış) .rtf Zengin Metin Biçimi (RTF). Sadece Excel’den
Katıştırılmış nesne .gif, .jpg, .doc, .xls veya .bmp Microsoft Excel nesneleri, OLE 2.0’ı (OwnerLink) destekleyen uygun şekilde kaydedilmiş programlardan alınan nesneler ve Resim veya başka bir sunu biçimi.
Bağlantılı nesne .gif, .jpg, .doc, .xls veya .bmp OwnerLink, ObjectLink, Bağlantı, Resim veya başka bir biçim.
Office çizim nesnesi .emf Office çizim nesnesi biçimi veya Resim (Windows gelişmiş meta dosyası biçimi, EMF).
Metin .txt Metin, OEM Metin Göster
HTML .htm Bağlantı Metni Biçimlendirme Dili.
Excel’de desteklenmeyen dosya biçimleri
Biçim Dosya Uzantısı Pano türü tanımlayıcılar
Excel Grafiği .xlc Excel 2.0, 3.0 ve 2.x dosya biçimleri
WK1, FMT, WK2, WK3, FM3, WK4 .wk1, .wk2, .wk3, .wk4, .wks Lotus 1-2-3 dosya biçimleri (tüm sürümler)
Microsoft Works .wks Microsoft Works dosya biçimi (tüm sürümler)
WQ1 .wq1 MS-DOS için Quatro Pro MS-DOS dosya biçimi
DBF 2 .dbf DBASE II dosya biçimi


2 yorum

City TX · 05 Mayıs 2017 22:40 tarihinde

That insight’s perfect for what I need. Thanks!

Elmhurst NY · 05 Mayıs 2017 21:34 tarihinde

Please keep throwing these posts up they help tons.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d blogcu bunu beğendi: