Ms Office Excel içerisinde gerektiği zaman tablolarımızda hepimiz filtreleme işlemleri yapmaktayız. Ancak daha gelişmiş bir filtreleme ihtiyacımız olduğunda Excel yine imdadımıza yetişiyor ve bunun içinde gelişmiş filtre özelliğini kullanabiliyoruz. Tabi bunda da bazı zorluklar mevcut. Her seferinde tekrar tekrar kriterleri ve tabloyu düzenle gelişmiş filtre işlevini çalıştır gibi. Bunu da yine Excel’in kendi özelliği olan makro kaydetme yöntemi ile halledebiliyoruz. Bu videoda gelişmiş filtre ile listelemenin bütün özelliklerini ve makro kısa yolunu hazırlamanın detaylarını örnekler le öğreneceksiniz. Videonun hemen altında indirebileceğiniz hazır dosyayı da bulabilirsiniz.

Bu Excel dersleri eğitim setine sitemin ana sayfasındaki Ücretsiz Excel Eğitimi Dersleri sayfasından ya da Youtube üzerindeki Degarado isimli kanalımdan Sıfırdan MS Office Excel Eğitimleri oynatma listesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca yine Youtube kanalımdan Excel ile ilgili birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Excel’de Gelişmiş Filtre ile Listeleme Bütün Özellikleri ve Makro Kısayolu

WEB Sitemdeki ve Youtube kanalımdaki tüm içerikleri tamamen ücretsizdir. Ancak ben bu işlem için oldukça zaman ve emek harcıyorum. Sizlerden beklentim dua ve paylaşımlarınızdır. Fakat azda olsa işinize yaradıysa ve ben de destek olmalıyım derseniz hesap bilgilerim aşağıdadır.
DİLAVER AJDER – TR84 0020 5000 0068 5515 9000 02

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.