Ms Office Excel içerisinde gerektiği zaman verilerimizde bazı sınırlamalar yapmamız gerekmektedir. Böylelikle hem istenmeyen verilerin hem de verilerin yanlış girilmesine engel olabilmekteyiz. Aynı zamanda görsel açıdan da ve kullanım açısından işimizi kolaylaştırmaktadır. Bu işlem için en güzel yöntem kesinlikle veri doğrulama (Data Validation) işlevidir.  Ms Office Excel ile Veri Doğrulama Metodunu kullanarak Açılır Liste Kutuları Oluşturmayı ve Listeleri birbirine bağlı bir şekilde çalıştırmayı ayrıca bir çok işinizi kolaylaştıracak püf noktalarını öğreneceksiniz.

Videonun hemen altında indirebileceğiniz hazır dosyayı da bulabilirsiniz.

Bu Excel dersleri eğitim setine sitemin ana sayfasındaki Ücretsiz Excel Eğitimi Dersleri sayfasından ya da Youtube üzerindeki Degarado isimli kanalımdan Sıfırdan MS Office Excel Eğitimleri oynatma listesinden ulaşabilirsiniz. Ayrıca yine Youtube kanalımdan Excel ile ilgili birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

Excel’de Veri Doğrulama Açılır Liste Kutusu Kullanımı – Dinamik – İç içe Listeler

WEB Sitemdeki ve Youtube kanalımdaki tüm içerikleri tamamen ücretsizdir. Ancak ben bu işlem için oldukça zaman ve emek harcıyorum. Sizlerden beklentim dua ve paylaşımlarınızdır. Fakat azda olsa işinize yaradıysa ve ben de destek olmalıyım derseniz hesap bilgilerim aşağıdadır.
DİLAVER AJDER – TR84 0020 5000 0068 5515 9000 02

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.