Windows 10 açılıştaki şifreyi zaten benden başka bilgisayarı kullanan yok bana da sormasın direk girebilelim diyorsanız, şifreyi yani parolayı kaldırmak için yapacaklarınız çok basittir. Bunun başka bir alternatifi de şifre (parola) yerine  PİN eklemenin yolunu da kısaca bu yazıda göstermeye çalışalım.

Öncelikle PİN nasıl eklenir.

Başlat ayarlar buradan da hesaplar kısmına tıklıyoruz. Buradan da Oturum Açma seçenekleri kısmına tıklıyoruz.

windowswindows

windows

 

Açılan ekranda Pin ekleme butonuna tıklayarak artık windows açılışında Şifre yani parola yerine yeni oluşturduğunuz pin’inizi kullanabilirsiniz.

windows

Şimdide Şifreyi kaldırma kısmını anlatalım.

Yine başlat butonuna tıklıyor ve klavyemizden netplwiz komutunu yazıyoruz. Çıkan Netplwiz butonuna tıklıyor ve komutu çalıştırıyoruz.

windows

 

Şimdi de karşımıza Kullanıcı Hesapları bölümü çıkacak hemen ikinci satırdaki tiki kaldırıp uygula butonuna bastığımızda bizden o anki kullanıcı ve şifremizi girmemizi isteyen bölüm çıkıyor bunları da doldurduğunuzda bundan sonra windows açılışta bizden parola istemeyecektir.windows

Videolu Anlatımını da buradan izleyebilirsiniz. Kanalımızı ziyaret etmek ve abone olmak için tıklayınız.


2 yorum

Vahit Tosun · 10 Ağustos 2020 14:47 tarihinde

Arkadaşım; iyi hoş da bu son versiyon windows 10 lar da giriş pinini kaldırma operasyonu engellenmiş. Ne sizin dediğiniz gibi ayarlar menüsünden, ne de çalıştıra “netplwz” yazarak pin kaldırılamıyor. Bunun bir çözümünü bulun.

Serkan Gür · 13 Haziran 2020 14:58 tarihinde

Bilgiler için teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.