Google ve Bose, bugün kulaklık üreticisinin büyük parazit giderici kulaklıkları olan QC 35’lerin yeni bir sürümünü resmi olarak duyuruyor. Büyük yeni ek, Google Asistanı veya daha ziyade, Google Assistant’ı tetikleyen kulaklıklardaki özel bir düğmedir. Yeni marka bilinci oluşturma sadece QC 35 II’dir ve Google’a göre bunları Bluetooth ile her zamanki gibi kurdunuz ve daha sonra bir Android telefon (Marshmallow çalıştıran veya üzeri) veya bir iPhone’da Google Assistant uygulamasına yerleştirilmiş bazı talimatları takip ettiniz.

Bu tamamlandığında, Google Yardımcısı’nı tetiklemek için sağ kulaklıktaki yeni düğmeyi basılı tutacaksınız. Google, Asistan’ın telefonunuzda yapabileceği birçok şeyi, mesajlar okumak, müzik dinlemek veya haber duymak ve tabii ki insanlar arıyor olabileceğini söylüyor. Ancak Assistant’ın görünen her yerde biraz farklı yetenekleri vardır; bu nedenle, bir Google Home ile yapabileceğiniz bu kulaklıklar ile yapmayacağınız şeyler olabilir.

QC 35 II kulaklıklardaki Google Assistant özelliği, işlem ve ağ bağlantısının çoğunu sağlamak için büyük oranda Android telefonu veya iPhone’a dayanıyor. Kulaklıklardaki yerel işlemler, anlık ses girişi (DSP’deki sesin arabelleğe alınması ve ardından telefona hızlı aktarımlar gibi) ve bildirimler gibi işlevlerle sınırlıdır. Bose, düğmenin telefonunuzdaki Bose Connect uygulamasının yapabileceği işi söylüyor: Gürültü iptali ayarları arasında geçiş yaparak onu yüksek, düşük veya kapalı olarak ayarlamanıza izin veriliyor.

Bu kulaklıkların, gerçek duyurudan, söylentilerden ve hatta Bose’nun kendi bültenlerinden çok daha fazla çıktıklarını gördük. Bu yeni kulaklıklar, Android’de Google Asistan uygulamasında ortaya çıkarılan kulaklıkla ilgili bitleri açıklama yönünde de bazı yollar arıyor. Artık resmi oldukları için ABD, Avustralya, Kanada, Almanya, Fransa ve İngiltere’de piyasaya sürüleceğini söyleyebiliriz. Bugün 349,95 dolara satışa sunulmuş oluyor.


6 yorum

Berid · 22 Eylül 2017 17:33 tarihinde

Muhteşem yazı.

Caner · 22 Eylül 2017 17:30 tarihinde

Bilgi sahibi oldum.

Azraf · 22 Eylül 2017 17:30 tarihinde

Bilgi sahibi oldum.

Alptekin · 22 Eylül 2017 17:24 tarihinde

Çok güzel.

Doğanhan · 22 Eylül 2017 17:24 tarihinde

Muhteşem makale.

Batu · 22 Eylül 2017 17:24 tarihinde

Çok güzel.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.