Google’ın Pixel 2 telefonları 4 Ekim’de San Francisco’da düzenlenecek 9:00 etkinlikte duyurulacak. Her ne kadar her zamanki gibi “Snapdragon 836” işlemcisinin kullanımı gibi en önde gelen söylentilerin bazıları muhtemelen yanlış. İşte bildiğimizi düşündüğümüz şey bu.

Kaç tane telefon olacak?

Kısa süre önce FCC’den iki Google telefonu geçti. Daha küçük Pixel HTC tarafından yapılacak ve daha büyük pixel LG tarafından yapılacaktır.

Fiyatı Ne olacak?

Yeni telefonların fiyatı ile ilgili iyi bir söylenti yok, ancak muhtemelen geçen yılın Pixel fiyatına benzer: 649 $ ve 749 $.

Hangi taşıyıcı üzerinde çalışacaklar?

Telefonlar tüm ABD taşıyıcıları üzerinde çalışacak, ancak Android Polis editörü David Ruddock’a göre Verizon tarafından satılacak.

Özellikleri nelerdir?

Küçük telefonun tek bir ana kameraya, arkaya monte edilmiş bir parmak izi sensörüne ve önemli ön çerçevelere sahip olması bekleniyor. 64GB depolama alanı bulmak için FCC listesine girdi ve telefonun 5 inç, 1080p ekran, 4GB RAM, önden bakan stereo hoparlörler ve kulaklık girişi olmayacağını iddia etti. Google ayrıca bir 128GB sürümünün olacağını söylüyor. Büyük telefon muhtemelen kavisli, 6 inç OLED ekrana, arka parmak izi sensörüne ve ikisi de geniş açılı çift kameralara sahip LG V30’a dayanıyor. Büyük telefon için LTE şebeke bandı listesine baktığımızda, Droid Life, V30’ın aksine, telefonun T-Mobile’ın yeni kırsal Band 71’i desteklemediğini belirtti. Bu şebeke, şirket için kırsal kapsama alanını genişletmeye çalışan bir başka darbe.

“Taimen” kod adlı büyük telefonun Geekbench test sonucu, Qualcomm Snapdragon 835 işlemcisi ile Samsung Galaxy S8 modeline çok benzer sonuçlar veriyor. Sonuç ayrıca 4GB RAM gösteriyor. Birkaç yorumcu, her iki telefonun HTC’nin U11 telefonundaki “Edge Sense” e benzeyen sıkıştırılabilir bir çerçeveye sahip olacağını söylüyor. Ruddock, yeni Pixels’in neredeyse kesinlikle kablosuz şarj olmayacağını söylüyor ancak Google’a göre her iki telefon da su geçirmez olacak. Her iki telefonda da Android Oreo 8.1 çalışacak.

 


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.