HTC ve Samsung Arasındaki Twitter Atışması!Android’in önde gelen üreticilerinden HTC ve Samsung arasındaki rekabet, Cuma günü Twitter’a taştı. HTC, kazandığı ödüllerle övünürken buna Samsung’dan cevap gecikmedi. Bunun ardından HTC’den gelen cevap biraz sert oldu.

Twitter’daki çekişme, HTC’nin Mobile Awards’da “2013’ün en çekici cebi” ödülünü kazanmasıyla başladı. HTC İngiltere, One’ın kazandığı bu ödülü Twitter’da şu sözlerle kutladı: “Geçtiğimiz gece Mobile Awards’da ‘2013’ün en çekici cebi’ ödülünü kazandık. #HTCOne, Ouch @SamsungMobileUK”

Samsung, isminin geçtiği gönderiyi cevaplamadan duramadı ve şunları söyledi: “@htc_uk Sorun yok dostlar, geçtiğimiz gece kollarımız kazandığımız ödüllerle doluydu. O ödülü almanızda sakınca yok!”

Samsung’un cevabına şaşırtıcı bir biçimde tepesi atan HTC İngiltere PR takımı, Twitter’da yazdığı cevapta bu kez Samsung’a fena “salladı”: “@SamsungMobile UK rakipleriniz hakkında sahte yorumlar yazması için tuttuğunuz öğrenciler sonunda işe yaradı. Belki ücretlerini biraz artırırsınız?”

HTC’nin tweet’i, Tayvan’da Samsung’un öğrencilere forumlarda isimsiz yorumlar yazması için yaptığı ödemelere işaret ediyor. Bu olaylar henüz inceleme altında bulunuyor.

HTC’nin İngiltere bölümü, Samsung gibi güçlü rakipleri karşısında agresif bir pazarlama tutumu için Tayvan’dan gerekli izni almış görünüyor.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.