Muhtemelen, Apple’ın en yeni mobil işletim sisteminde (iOS 11) olan yeniliklerden biraz daha meraklısınızdır. Günümüzde Apple, iOS aylarının resmi sürümünden önce bir beta sürümü yayınladı. Bunu, siz de dahil olmak üzere herkesin, son sürümden önce yazılımın devam eden bir sürümünü indirmesini sağlar. Yani, zaten iOS ile oynamaya başladık ve nasıl başlayabileceğiniz şekilde yöntemler derledik. Apple’ın normal yayın planını izlemesi durumunda, iOS 11 19 Eylül’de piyasaya çıkacak ve muhtemelen saat 10:00 civarında olacak. O zamana kadar bu sayfaya yer işareti koyun, ana ekranınıza ekleyin veya yapışkan bir nota yazın ve kontrol etmeye devam edin.

Editörün notu: Bu yayın ilk olarak 26 Haziran 2017’de yayınlandı ve yeni iOS 11 haberleri ve özellikleri ile güncellenmeye devam ediyor.

Bırakma tarihi ne?

19 Eylül. Apple belirli bir süre vermedi, ancak genellikle iPhone’larda saat 10.00’da başlayacak.

En iyi yeni özellikleri nelerdir?

IOS 11’in en iyi özellikleri için kılavuzlar hazırlıyoruz (aşağıdaki listeye bakınız), ancak iPhone’unuza gelen en heyecan verici şeylerin özetini bulabilirsiniz:

  • Yeni bir Kontrol Merkezi
  • Siri daha doğal sesler çıkaracak (ve biraz daha akıllı olacak)
  • Uygulamadan uygulamaya sürükleyip bırakın
  • Ekran görüntüleri ve ekran kaydı
  • Notlar daha kullanışlı
  • Venmo tarzı Apple Pay ödemeleri
  • Depolama alanını kolayca boşaltın
  • Gizli bir “karanlık mod” var
  • Sürüş için Rahatsız Olmayın
  • Bir dosya yönetim sistemi!

IOS 11’i nasıl indirebilirim?

IOS 11’in son sürümü henüz mevcut değil ve Apple, tipik sürüm modelini sürdürmeye devam ederse, eylül ortasında, 20 Eylül civarında gerçekleşmeyecektir. O zamana kadar, genel beta sürümünü indirerek yeni işletim sistemini test edebilirsiniz.

Gizli özellikler bol: Apple, Haziran ayında WWDC’deki büyük etkinliklerinde iOS 11’e eklenen her bir özelliği açıklamadı. Apple’ın size iOS 11 hakkında söylemediği şeyleri bir göz atın.

IPad’iniz çok değişecek: Yeni bir rıhtım, sürükle ve bırak, çok görevli ve daha fazlası. iOS 11 tamamen iPad’inizi değiştirecektir.

Mesajlar’a birazcık tweaks: Yeni bir iMessage uygulama çekmecesi, yeni bir Apple Pay uygulaması ve birkaç ekran efekti uygulaması eklendi. İşte Mesajlar yıkık.

Bildirim Merkezi öldü, Uzun Lock Screen’i yaşa: Tüm uyarılarını ve bildirimlerini bulabileceğiniz merkezi iOS 11 merkezi Kilit Ekranıdır. Sadece farklı görünmekle kalmaz, aynı zamanda birkaç yeni tuhaflık da vardır. İşte bilmeniz gereken şey.

Büyük değişiklikler geliyor: İlk bakışta, iOS 11’in görünüm ve duygusu konusunda Apple’ın çok fazla değişmediği görülüyor. Aslında, iOS 11 ile iPhone’unuza gelen yedi büyük değişiklik var.

Siri ile metin: Siri ile sesli görüşme yapmak her zaman mümkün değildir. Erişilebilirlik özelliği olarak eklenirken, Siri’ye yazma özelliği herkes için yararlıdır.

Konumunuzu gizli tutun: IOS 11 ile, geliştiricinin uygulamanın hangi seçeneklerine rağmen eklediği özellikten bağımsız olarak bir uygulamanın konum bilgilerinize erişebileceği sıklığını kontrol edebilirsiniz. Her zaman sizi takip eden bir uygulama başlattığınızda kendisine sorulur ve izinlerini değiştirmek için bir seçenek sunulur.

Wi-Fi şifrenizi unutun: Bir arkadaşınız bir dahaki sefer Kablosuz ağınıza bağlanmak istediğinde, şifreyi hatırlamak veya vermek zorunda kalmadan talebi doğrudan iOS 11 cihazınızda onaylayabilirsiniz. Kaygan.

Uygulama şifrelerini de unutun: Apple, iCloud Anahtarlık şifre yöneticisini Safari’nin ötesine genişletti. Şimdi, uygulamaları ve web sitelerini giriş yapmak için kullanabilirsiniz.

S.O.S. Acil bir SOS özelliği: uyandırma düğmesinin beş hızlı basınından sonra yardım çağırmak için iPhone’unuzu kullanacaktır. Yardım çağrısı yapmakla kalmaz, aynı zamanda Dokunmatik Kimliği devre dışı bırakır, bu da önemli olabilir.

Kontrolü ele al

Kontrol Merkezi’ni kendin yap: IOS 10’dan üç panelli Kontrol Merkezi yok oldu. IOS 11 ile, sevmediğiniz gizli Control Center özellikleri ile birlikte kullanmadığınız kısayolları ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz.

AirPods daha akıllıca: AirPod kulaklıklı mikrofon setinde iki kez hafifçe dokunarak Siri’yi etkinleştirmek için yalnız seçenek yerine, iOS 11’den itibaren her AirPod’un alacağı belirli işlevi kontrol edebilirsiniz.

Depolama alanını boşaltın: Özellikle 16GB’lık bir telefon kullanıyorsanız, mobil bir cihazdaki depolama alanı her zaman çok önemlidir. Apple, iOS’u, kullanılmayan uygulamalardan proaktif olarak kurtulmaya ve bir dokunuşla alanı boşaltmak için ipuçları sağlayacak kadar akıllı hale getiriyor.

Sürüş sırasında güvende kalın: iPhone’unuz artık bir arabadayken ne zaman olduğunuzu söyleyebilir ve otomatik olarak Sürüş Sırasında Rahatsız Etmeyin adlı yeni bir özelliği etkinleştirecektir. Herhangi bir gelen metin uyarıları, gözlerinizi yolda tutarak durdurulacaktır.

Karanlık olun: IOS kullanıcıları için Ayarlar uygulamasında gizli yeni bir karanlık mod var. Günlük kullanım için tasarlanmamıştır ancak karanlık ortamlarda kullanışlı olabilir. İşte bilmeniz gereken özelliklerden biri bu.

Yaratıcı olun

Canlı Fotoğraflar canlı olsun: Canlı Fotoğraftan hızlı bir animasyon oluşturmak artık birkaç dokunuşla mümkün oluyor. Sonuç etkileyici olmasa da eğlencelidir.

Ekran görüntüleri steroidler üzerinde: IOS 11’de yeni bir ekran görüntüsü aracı, ekranınızdaki öğeleri yakalamanızı, imajınızı düzenlemenizi, kırpmanızı veya imza eklemenizi ve ardından paylaşmayı ve silmeyi kolaylaştırır. Bu harika.

Ancak ekran görüntüleri 2016’ya kadar: Bir düğmeye hızlıca dokunarak, artık iOS cihazınızın ekranını kaydedebilirsiniz. Bu, nasıl yapılır kılavuzları oluşturmak için özellikle kullanışlıdır, belki Monument Valley 2’nin son seviyesinin nasıl yenileceğini göstermek istersiniz.

Dokümanları Notes uygulamasında tarayın: Evet, Apple, iOS 11’deki Notes uygulamasına bir belge tarayıcı ekledi. Uygulamayı başlatın, belgeyi tara seçeneğini seçin ve büyüsünü bekleyin.

Notes uygulaması tamamen yenidir: Dokümanları taramaya ek olarak, Notes uygulamaları diğer özelliklerle doludur. İşte tam liste.

Tüm dosyalarınız tek bir yerde: ICloud Sürücü uygulaması yeni bir Dosya uygulaması ile değiştirildi. Ayrıca Box, Dropbox ve benzeri hizmetleri de bulabilirsiniz. Bunlardan en iyi şekilde yararlanmak için bazı ipuçlarımız var.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.