Apple sadece iPhone X’ini duyurdu. IPhone 8 ve iPhone 8 Plus’ın 23 Eylül’de satışa başlanmasından haftalar sonra Kasım ayında piyasaya sürülecek olan yeni amiral gemisi iPhone X’i “iPhone ten” olarak telaffuz etmeniz gerektiğini ve iPhone’u 10 işaretlemek için tasarlandığını söylüyor. IPhone 8, ismi hariç hepsi bir iPhone 7S olsa da, tüm yeni iPhone modellerinde sayı artışı, resmen bir iPhone 9’u kaybettiğimiz anlamına geliyor.

Apple’ın tipik S adlandırma en azından bu yıl gitti, bu tamamen şaşırtıcı değil. Samsung bu yılın başlarında Galaxy S8’yi piyasaya sürdü ve şirketin Not 8’i 15 Eylül’de piyasaya sürülecek (aynı gün iPhone 8 ön siparişler başlıyor). Bir iPhone 7S ve iPhone 7S Plus ile Samsung Galaxy S8 ve Galaxy Note 8’e karşı çıkmak bu sefer gerçekten fazla anlam ifade etmiyor. Bunun yerine, Apple’ın bu yılın iPhone’ları için mükemmel bir pazarlama yöntemi kullandığı görülüyor.

IPhone X adlandırması, cihazın “iPhone 10” olarak etiketlenmesine gerek kalmadan cihazın normal iPhone 8’in üstünde konumlanmasına yardımcı olur çünkü çoğu insan sadece iPhone X olarak adlandırıp iPhone ten telaffuz etmeyecektir. Apple bunu biliyor ve şirket sadece promosyon malzemelerinde X logosunu kullanıyor. Jony Ive, şirketin açılış videosunda “iPhone ten” yazıyor ancak Apple’ın açıkça iPhone on olarak adlandırdığı şeyi düzenli olarak duyarsak şaşırırız.

Bu ince fark, iPhone 8 için gittiğinde en yeni iPhone’u almayacaklarını düşünmelerini sağlayacak bir iPhone 10 değil, özel bir sürüm iPhone olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Buna karşı duralım, iPhone X cihazını bazı kişiler isteyecektir, ancak çoğu iPhone 8 için gidecek çünkü X çok yüksek fiyatlandırılıyor.

Microsoft, Windows 10 adlandırması için benzer bir numara yaptı. Yazılım devi Windows 9’u atladı ve doğrudan Windows 10’a gitti ancak Microsoft bunu öncelikle Windows 7 kullanıcılarını yükseltmeye teşvik etti. PC’nize bakmak ve Windows 10 sürümü olduğunda Windows 7’yi görmek, daha da eski görünmesini sağlar ve ücretsiz yükseltmeleri tanıtmanıza yardımcı olan bir pazarlama hüneridir. Apple’ın ince hünerleri, gelecek yılın iPhone adlarının gerçekten ilginç hale geleceği anlamına geliyor. IPhone 8S, bir iPhone 9 veya bir iPhone XS görüyor muyum?


2 yorum

TomasOrerm · 11 Ekim 2017 12:12 tarihinde

Ламинатная панель опускается и фиксируется замком

AnthonyTwesk · 15 Eylül 2017 10:33 tarihinde

Далее мастер-класс, как наносится штукатурка стен из газобетона внутри помещения, видео демонстрирует наброс самодельной цементной смеси

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.