Karar verildi: Bir iPhone 8’i satın alıyorsunuz (Apple’da $ 699.00). Ya da bir iPhone 8 Plus (Apple’da 799,00 $). Şimdi en iyi anlaşmayı nereden bulacağınızı öğrenmek için elbette birçok değişken vardır. Telefonu tamamen satın alabiliyor musun yoksa mevcut iPhone’unuzu satıp satmanız gerekir mi? Peki ya taşıyıcı: kalmalı ya da değişmeli mi? Unutmayın, bunun sadece telefonun fiyatı ile ilgili olduğunu unutmayın. Donanıma ne olursa olsun, yine de bir hizmet planına ihtiyacınız olacak.

AT&T

Anlaşma: Bu AT & T haber bülteninde iPhone 8 fırsatlarıyla ilgili olarak özellikle belirtilmeyen bir durum olsa da, bir AT & T sözcüsü internette çokça rapor edilen bir seçeneği onayladı: Bir iPhone 8 satın alırsanız, ücretsiz bir tane alabilirsiniz.

Yakalama: Bu satın alma tekil (BOGO) anlaşması AT & T DirecTV ve U-Verse aboneleri için sadece AT & T Next üzerinden ikinci bir hizmet hattı eklerken 699 dolara kadar çıkabiliyor. Bir başka deyişle, kira ödemeleri yapmanız ve AT & T hizmetini tam 24 ay boyunca korumanız gerekecektir. Temel olarak eski iki yıllık sözleşmeyi baştan sona tekrarladı.

Karar: Hali hazırda DirecTV veya U-Verse için ödeme yapan herkes için iki iPhone için piyasada, bu sağlam bir anlaşma olabilir. Ancak, yalnızca AT & T ile iki yıldır anlaşmaya razıysanız.

Sprint

Anlaşma: Sprint’in yeni “En İyi Fiyat Garantisi” promosyonu, iyi, bir iPhone 8’deki en iyi fiyatı vaat ediyor. Fakat gerçekten mi? Yeni başlayanlar için, bu bir kira anlaşması. Sprint’in bir iPhone 8 (64GB) için düzenli kiralama fiyatı ayda 29.17 dolar, 0 dolar düşüş ve 18 aylık bir kira süresi var. IPhone 8 Plus (64GB) için düzenli kira bedeli: $ 33.34, yine $ 0 düştü. (256GB modelleri için aynı oranları alabilirsiniz, ancak imzalamada 150 $ ödemeniz gerekecektir.) Bununla birlikte, uygun bir telefonda ticaret yapıyorsanız, iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy 8+, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Galaxy Note 8, Samsung Galaxy Note 5, Moto Z2 Force, LG G6, LG V20 veya Google Pixel / Pixel XL – kiralama fiyatının yüzde 50’sini alacaksınız. Bu, sizi emin olmak için aylık 14.58 dolara veya 18,75 dolara çekici fiyatlara düşürür.

Yakalama: Teklif, yalnızca mevcut müşterilere değil, Sprint’e geçiş yapan müşteriler içindir. Dahası, 18 aylık kira bedeli telefonun sadece yüzde 75’ini karşılıyor, yani eninde sonunda 175 dolar daha ödeneceksiniz. Sprint, başka bir ulusal taşıyıcıdan bulduğunuz daha iyi bir anlaşmayı, ancak kiralamanın başlangıcından itibaren 14 gün içinde gerçekleştirmeyi taahhüt ediyor.

Karar: Özellikle Sprint’in yeni aile planıyla eşleştirebiliyorsanız, bu size bir iPhone 8 için aydan aya en düşük maliyeti verme potansiyeline sahiptir. Ayda 37 dolara kadar yeni bir telefon ve servisle sonuçlanabilirsiniz. Ancak kira gereksiniminizin sonunu gözden kaçırmayın. Dahası, mevcut telefonunuzun değeri burada sakladığınızdan daha yüksek olabilir.

T-Mobile

Anlaşma: iPhone6 veya daha yeni sürümünüzü iyi çalışır durumda kalsın ve T-Mobile yeni iPhone 8’inize (veya bu yılın ilerleyen saatlerinde iPhone X’e “300 $ ‘a kadar indirim”) verecektir.

Yakalama: Çok belirsiz bu ticaret kredisi, T-Mobile’ın taksit planının bir parçası olan 24 aylık fatura ödemenizin her birinde indirimli bir indirim şekli olarak gelir. Ve T-Mobile’ın Git (Apple Upgrade Programına benzer şekilde) şeklindeki servise ihtiyacınız olacak, aşağıya bakın. Sonuçta ayda 12.50 dolar tasarruf ediyorsunuz.

Karar: İki yılın sonunda, Sprint 18 ayın sonunda (ek telefon ücretini düşündüğünüz zaman) aslında donanıma göre ne kadar hoşuna gideceksiniz. Dolayısıyla “Uncarrier” ile birlikte olmaya hevesliyseniz ve ticaret yapabileceğiniz bir iPhoneunuz varsa, bir göz atmaya değer. Aynı uyarı da geçerlidir: Eski iPhone’unuzu kendiniz satmaktan daha iyisini yapamayacağınızdan emin olun.

Verizon

Anlaşma: T-Mobile gibi Verizon, mevcut telefonunuzu ticaretinde 300 dolarlık bir kredi vereceği için iPhone’tan başka modellerde de işlem yapabilir.

Yakalama: T-Mobile gibi, bu kredi 24 ödeme üzerinden yayılıyor ve Sınırsız bir plan satın almayı gerektiriyor. Ayrıca, yalnızca iPhone 6S veya daha iyisi, Galaxy S7 veya sonrası, LG G6 veya Moto Z2 Force gibi bir “premium” telefon için 300 Dolar alırsınız. Yaşa bağlı olarak 200 doları veya 100 doları artıracak eski telefonlar için iki ilave katman vardır.

Karar: Verizon, hala ülkenin en iyi taşıyıcısı olarak görülüyor ve faturanızdan ayda 12,50 ABD Doları tıraş olabiliyorsanız, hiçbir şeyden daha iyi. Aynı uyarı da geçerlidir: Eski telefonunuzu kendiniz satmayı kendiniz yapamayacağınızdan emin olun.

Apple Yükseltme Programı

Anlaşma: Son olarak, iPhone 8 (64GB) için 24 ay boyunca ayda 34.50 dolar (828 dolar), iPhone 8 Plus için 39.50 dolar (948 dolar) ödemeyi planladığınız Apple Güncelleme Programına giriyoruz. Bu fiyata sadece AT & T, Sprint veya Verizon’da değil, aynı zamanda AppleCare + ‘de etkinleştirme de dahildir. İkincisi 129 dolar değerinde, yani gerçekten iki yıl içinde sıfır faizle telefonunuzu finanse ettiniz demek. En az 12 ödemeyi yaptıktan sonra daha yeni bir iPhone’a yükseltebilirsiniz. Belki de en iyisi, telefonunuzu Big Four taşıyıcılarından biriyle etkinleştirdiğinizde onu başka yerlere götürmekten çekinmeyin.

Yakalama: Hiçbir indirim yapmadığınız gerçeğini saymadığınız sürece gerçekten yoktur.

Karar: Kesinlikle en ucuz anlaşma değil, ama en iyisi olabilir.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.