Geçen hafta Apple’ın iPhone olayının ortasında, yüzü temel alan bir giriş yerine tüm telefon kullanıcıları için dünyayı değiştirmek için çok daha fazla bilgi olan bir parça vardı: Qi kablosuz şarj standardı için destek. Qi yeni değil, kablosuz şarj yenisi değil, ancak Apple, kablosuz şarjın başlatılması için çok fazla gerekli ağırlık ve momentumu getiriyor. Apple’ın Samsung ve diğer Android üreticilerinin beğenisine katıldığı Qi, kablosuz şarjın ileriye taşınmasında fiili bir standart.

Ikea mobilya içine yerleştirilen bu şarj cihazları, sadece bir geleceğe ait olan, asla gerçekleşmemiş bir eser değildir. onlar giderek daha da yararlı olacaklar. Önümüzdeki yıllarda, işletmeler cep telefonlarının dörtte üçünde bir yerde kutudan çıkmış Qi standardını destekleyeceğini bilerek bu şarj yastığına güvenle yatırım yapabilirler. Şarj paspaslarının havaalanı salonlarında, kafelerde ve otellerde gittikçe artan bir şekilde görünmesini bekleyin.

Daha önce Samsung amiral gemisi cihazları memnuniyetle Qi’yi desteklese de, her zaman Apple cihazlarını ve diğer Qi olmayan Android telefonları nasıl barındıracakları konusu vardı ancak şeylerin aslında amaçlandığı gibi çalışması koşuluyla bu günler bitti. Apple AirPower matını harekete geçirinceye kadar birkaç soru kalacaktır.

AirPower, Apple dışı Qi özellikli cihazlarla iyi çalışacak mı? Yeni iPhone’lar Apple dışı paspaslardan ne kadar hızlı ücret alacak? AirPower’ın hızlı şarj işlevselliği ne kadar hızlı? Geçmişte, gerçek dünya koşullarında, bazı Qi paspasları, bir cihazı şarj etmek zor olan bir güç seviyesi sundu – kullanıcı gece uyurken kabul edilebilir seviyede, ancak susuz kalmanın bir çeşidi Telefon, hızlı bir yüzde 20’lik pil gücünü artırıyor.

Qi’nin komodin masasının ötesine geçebildiği yeni bir kablosuz şarj dönemi başlasa şahane olursa, geçmiş çabalardan daha iyi sonuç vermesi gerekecektir. En azından, en büyük iki ahize üreticisinin telefonlarını şarj etmek için standart bir yol var ve bunu bir süre söyleyemedik.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.