Samsung Galaxy X, 2018’de piyasaya çıkacak ve akıllı telefon alanında devrim yaratmaya hazırlandı. Samsung’un birkaç yıldır ticaret fuarlarında sergilediği katlanabilir teknolojiyi başlatmaya karar verdiği bildirdi. Samsung Galaxy X’i gerçekten benzersiz bir cihaz yapacak ve mağazalardan çıktığında çok büyük miktarda sesli yankı yapacak bir cihaz olacak. Bununla birlikte, Samsung Galaxy X’in varlığı hala biraz gizemli sayılabilir. Akıllı telefon için kesinlikle kıvrılabilir bir cihaz olacağı anlamına gelen konsept görüntüleri ortaya çıktı. Bununla birlikte, Samsung’un bu akıllı telefonun başarıyla tamamlanmasını sağladığı çok az ayrıntı mevcut.

Katlanabilir gizem

Samsung Galaxy X’in 2018 yılının herhangi bir noktasında ortaya çıkacağı ve aslında katlanabilen bir cihaz olacağı çok fazla beklense de, bunun nasıl başarılacağına ilişkin teknik ayrıntılar hakkında pek az şey biliniyor. Samsung’un bükülebilir teknolojisini daha önce sergilediğini gördük ancak hassas doğasıyla ilgili çok az ayrıntı ortaya çıkmıştı. Bloomberg, konuyla ilgili Samsung’un mobil ticaret başkanı Koh Dong-Jin’i şimdiden aktardı ve Kore elektronik devinin 2018’in sonundan önce gerçekten katlanabilir bir akıllı telefonu başlatacağını söyledi. Bloomberg, bunun marka bilinci oluşturacağını belirtti, ancak birçok kişi piyasa gözlemcileri bunun yerine bu cihazın Galaxy X olarak yer alabileceğine inanıyorlar. Samsung’un Kore’ye yakın raporlar ile başta nispeten az sayıda birimin üretilebileceğini gösteren Galaxy X’in acele edilmesi konusunda ilginç söylentiler de var. Dahası, Samsung, yerli pazarını küresel bir adım önermek için test etme işlevi görerek Güney Kore ile sınırlı olabilir. Samsung Galaxy X, kısa süre önce Kore Ulusal Radyo Araştırmaları Ajansı’ndan bir sertifika dosyasında kırpılan SM-G888NO model numarasını Güney Kore’de geçti. Bu, Wi-Fi Alliance’ın sertifika için bir başvuruyu takiben bu bilgiyi teyit etmesiyle birlikte Bluetooth sertifikası için açtığı dosyadan kaynaklanıyordu.

Çıkış tarihi ve fiyatı

Samsung Galaxy X’in çıkış tarihi ve fiyatı hakkında spekülasyon yapılması çok erken ama smartphone’un CES fuarında açılması öngörülüyor. CES 2018, Ocak ayında Las Vegas’ta gerçekleşecek, bu nedenle Galaxy X hakkında daha fazla bilgi beklemek için sadece birkaç ay sürebileceğimiz anlamına geliyor. Samsung, ticaretteki cihazlar hakkında çıkış tarihlerini ve somut bilgileri açıklama eğilimi gösterirken Şovlar, Galaxy X’in herhangi bir CES gösterisinin bir gösteri sınırlı olmaması mümkündür.

Ekran

Samsung, olağanüstü görüntüleme teknolojisi ile ilişkilendirildi, çünkü televizyonlarda ve telefonlarda pazar lideri. Dolayısıyla, Galaxy X’in ekranın aksine her akıllı telefonda olduğu gibi şüphesiz başarı merkezi olabileceği kuşkusuz. Apple, yakın tarihli iPhone X sürümüyle teknolojinin önemini kabul etti ve etkileyici ekranların üretilmesinin öneminin giderek daha kritik olduğu açık. Bazı kesimlerde, Samsung Galaxy X’in toplam 7 inçlik bir katlanabilir ekrana sahip olduğu hibrid bir cihaz olacağı öne sürüldü. Bununla birlikte, Samsung’un bu konudaki birden fazla cihaza sahip olduğuna, Kore şirketinin hangisinin nihayetinde serbest bırakılacağını düşündüğüne inanılıyor. Açıkçası, katlama tasarımlarının en büyüğü olarak düşünülen 8 inçlik şaşırtıcı bir geniş ekran, cihaz için önemli bir satış noktası ve yakında kalabalığın öne çıkmasını sağlayacak bir ekran olacaktı. Ancak, böyle bir ekran boyutu ile ilgili bariz lojistik sorunlar, en azından potansiyel geliştirme maliyetleri söz konusudur.

4K Çözünürlük

Samsung Galaxy X’in Koreli üreticiden 4K çözünürlüğü benimseyen ilk cihaz olması da mümkün. Bu giderek daha fazla ön plana çıkan teknoloji yıllarca Samsung cihazlarıyla bağlantı kurdu ancak Koreli şirket, Galaxy Note 8 ve Galaxy S8’in Quad HD+ özelliklerine rağmen henüz 4K çözünürlük yapabilen bir cihazı reddetti. Ancak bazı analistler, 4K teknolojisinin tamamen yeni bir aygıt olması için oldukça iddialı olmasını önerdi.

Diğer özellikler

Çift kamera, bu teknolojinin daha önce bu yılın başlarında Galaxy Note ürün yelpazesine dahil edilmesiyle kesinlikle doğal bir gelişme olacak olan Samsung Galaxy X ile güçlü bir şekilde bağlantı kurdu. Ayrıca, Google’ın akıllı telefonunda tek lensli uygulamalarını tercih ettiği için bu mooted cihazın son Google Pixel 2’ye göre avantajlı olmasını sağlayacak. Snapdragon 836’nın Samsung Galaxy X’de görünmesi muhtemel, bu son teknoloji işlemci de yukarıda bahsedilen Pixel 2 ile bağlantılıydı.

Pazar Rekabeti

İlginç bir şekilde, Samsung Galaxy X benzer cihazlarla yakında sızan bir pazara girebilir. LG ve Lenovo, özellikle Samsung’un Koreli rakibi LG’nin telefon / tablet hibrid patentli olması nedeniyle katlanabilir akıllı telefonlarla bağlantılı. Bu, Samsung’un Galaxy X ile hayal edebileceği kadarıyla oyunun ilerisinde olmayabileceğini ve bu katlanabilir akıllı telefonun yakın bir zamanda mobil pazar içindeki benzersiz bir yerin parçası olacaktır. Yine de, Samsung Galaxy X’in Ocak ayında Tüketici Elektroniği Fuarı’nda sergileneceğini görmek ilginç olacak.


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.