Google ebeveyn kontrol yazılımı Family Link

Google’ın Android cihazlar için ebeveyn kontrolü yazılımı olan Family Link, artık beta test döneminden çıkıyor ve şu anda genellikle bir davete ihtiyaç duymadan ABD’deki herkes tarafından kullanılabilir. Ebeveynlerin uygulamaları yönetmesine, ekran süresi sınırlarını ve cihazın kullanım süresini ayarlamasına izin veren yazılım, bir iOS veya Android cihazından kullanılabilir, ancak özellikle bir çocuğun Android cihazını yönetmek üzere tasarlanmıştır. İlk davet Mart için yalnızca bir program olarak tanıtılan Family Link, ailelerin iOS cihazları için Apple’ın iCloud Family Sharing “Ask” özelliğine benzer şekilde, e-postaları engellemelerine veya onaylamasına izin veriyor. Artı, ebeveynler haftalık ve aylık etkinlik raporlarını görüntüleyerek hangi uygulamanın çocuğun dikkatini çektiği konusunda fikir sahibi olabilirler. Yazılım ayrıca, ebeveynlerin çocuğun cihazında olmasına izin verilen günde maksimum saat sayısını ve çocuğun “yatmadan önce” otomatik olarak kilitleneceğini de belirleyerek cihaz kullanımını sınırlamasına izin verir. Bu kısıtlamalar değişebilir Haftanın gününe kadar, örneğin ebeveynler okul gecelerinde hafta sonlarına göre daha sıkı olabilir.

Ancak Family Link bazı üçüncü taraf ebeveyn kontrolü uygulamaları gibi genelleştirilmiş bir içerik filtreleme seçeneği içermez ancak Google Arama uygulaması ve Chrome gibi Google’ın kendi uygulamalarında filtreleme seçeneklerini kontrol edebilir. İlk olarak, Family Link, Android’de olması için hem ebeveyn hem de çocuğa ihtiyaç duydu ancak, Nisan ayında Family Link ebeveyn kontrolü uygulamasının bir iOS sürümü ile birlikte değişti. Servis ayrıca bir web tarayıcısı üzerinden de çalışır.

Family Link yazılımı, bir çocuğun hangi uygulamaları kullanabileceğinin (yada Apple’ın varsayılan uygulamalarını açıp kapatarak veya uygulama puanlarına göre değiştirmenin) yanı sıra, “Sınırlamalar” bölümünü sunan iOS ile karşılaştırıldığında Android için ayırt edici bir özelliktir. bir çocuğun cihazda neler yapabileceğini kontrol etmek için diğer ayarları kullanın ve gizlilik seçeneklerini yapılandırın. Bununla birlikte, Apple, bir ebeveynin zaman sınırlamalarını ayarlamak, bir cihazı kilitlemek veya uygulama kullanımıyla ilgili etkinlik raporlarını görüntülemek için bir yol sunmaz.

Family Link, Android Nougat (7.0) ve daha üstünü çalıştıran tüm Android cihazlarını kontrol edebilir ve Marshmallow cihazlarını seçebilir. (Tam bir liste bu SSS bölümündedir). Ebeveynlerin bu arada, yalnızca Android KitKat (4.4) veya üstü veya iOS 9 ve üstü sürümüne sahip olmaları yeterlidir. Yazılım şu anda serbestçe kullanılabilir olmasına rağmen Google, Family Link’in bir sonraki özellik kümesini kullanıma sunma açısından kullanıcıların geri bildiriminde olduğunu düşünüyor.

Devamını Oku Yorum Yazın

Kablosuz şarz için ya şimdi yada hiç

Geçen hafta Apple’ın iPhone olayının ortasında, yüzü temel alan bir giriş yerine tüm telefon kullanıcıları için dünyayı değiştirmek için çok daha fazla bilgi olan bir parça vardı: Qi kablosuz şarj standardı için destek. Qi yeni değil, kablosuz şarj yenisi değil, ancak Apple, kablosuz şarjın başlatılması için çok fazla gerekli ağırlık ve momentumu getiriyor. Apple’ın Samsung ve diğer Android üreticilerinin beğenisine katıldığı Qi, kablosuz şarjın ileriye taşınmasında fiili bir standart.

Ikea mobilya içine yerleştirilen bu şarj cihazları, sadece bir geleceğe ait olan, asla gerçekleşmemiş bir eser değildir. onlar giderek daha da yararlı olacaklar. Önümüzdeki yıllarda, işletmeler cep telefonlarının dörtte üçünde bir yerde kutudan çıkmış Qi standardını destekleyeceğini bilerek bu şarj yastığına güvenle yatırım yapabilirler. Şarj paspaslarının havaalanı salonlarında, kafelerde ve otellerde gittikçe artan bir şekilde görünmesini bekleyin.

Daha önce Samsung amiral gemisi cihazları memnuniyetle Qi’yi desteklese de, her zaman Apple cihazlarını ve diğer Qi olmayan Android telefonları nasıl barındıracakları konusu vardı ancak şeylerin aslında amaçlandığı gibi çalışması koşuluyla bu günler bitti. Apple AirPower matını harekete geçirinceye kadar birkaç soru kalacaktır.

AirPower, Apple dışı Qi özellikli cihazlarla iyi çalışacak mı? Yeni iPhone’lar Apple dışı paspaslardan ne kadar hızlı ücret alacak? AirPower’ın hızlı şarj işlevselliği ne kadar hızlı? Geçmişte, gerçek dünya koşullarında, bazı Qi paspasları, bir cihazı şarj etmek zor olan bir güç seviyesi sundu – kullanıcı gece uyurken kabul edilebilir seviyede, ancak susuz kalmanın bir çeşidi Telefon, hızlı bir yüzde 20’lik pil gücünü artırıyor.

Qi’nin komodin masasının ötesine geçebildiği yeni bir kablosuz şarj dönemi başlasa şahane olursa, geçmiş çabalardan daha iyi sonuç vermesi gerekecektir. En azından, en büyük iki ahize üreticisinin telefonlarını şarj etmek için standart bir yol var ve bunu bir süre söyleyemedik.

Devamını Oku Yorum Yazın

Hangi Apple Watch’ı satın almanız gerekir?

Orijinal Apple Watch büyük bir sıçrama yaptı. Hemen şüphecilik çekti ancak satıldı. Geçen yıl yapılan açıklamada Apple, dünyanın ikinci en büyük saatçi üreticisi haline geldi. Şimdi en büyüğü. Apple’ın başarısı şaşırtıcı değil ve The Watch muhtemelen yalnızca hücresel işlevselliğin eklenmesiyle (popülerlik değil boyutta değil) büyümeye devam edecek.  Apple’ın büyük iPhone’u Salı günü ortaya çıkan yeni bir 999 dolarlık iPhone X, şirketin en yeni Steve Jobs Tiyatrosu’ndaki havayı emerek bir donanım hediye etti. Ancak, Apple Watch, daha az tanınmış (ve daha az pahalı olan) Apple ürünlerinin hepsinden çok daha fazlasını, yeni LTE özellikli Apple Watch Series 3’ün tanıtımı sayesinde önemli bir zaman kazandı.

Cihazın gelmekte olduğunu neredeyse biliyorduk, tıpkı iPhone X’in neye benzeyeceğini ve maliyetinin ne kadar olacağını iyi biliyorduk. (Apple’ın Watch Series 3’ün bir görüntüsü, geçen hafta sonu iOS 11’in bir yazılım sızıntısında aranabilir.) Yine de şimdi, Apple’ın LTE’yi akıllı saatine nasıl sığdırdığını ve pilini nasıl koruduğunu anlatan tüm ayrıntıları verdik hayatınızı (daha iyi bir kablosuz yonga) ve ayrıca bilekinizde bağımsız bir bilgi işlem aygıtı elde etmenizin maliyeti ne kadardır. Aygıtın iPhone’unuzla aynı telefon numarasını kullanmasıyla, dört büyük Amerikalı taşıyıcının ayda 10 dolarlık bir ücret talep ettiğini biliyoruz. Ayrıca, İzleme’nin her bir kademesindeki tüm yeni özellikler ve yapılandırma ayrıntılarını biliyoruz. Ancak en önemli soru kalır: Şu anda Apple’ın En İyi Gözlemcisi hangisi?

Suya dirençten daha hızlı bir işlemciye ve Wi-Fi yongasına kadar sadece LTE’nin yanı sıra Siri’den doğrudan haber almak ve dinlemek için daha iyi iletişim kurmak ve duymak için birçok faktör var. Ancak, İzleme’nin her sürümü ile paranızın neye dönüştüğünü bol miktarda göstermek için bir başlangıç ​​tablosu ile başlayalım:

Kategoriler Apple Watch Serisi 3 LTE Apple Watch Serisi 3 Apple Watch Serisi 1
Başlangıç fiyatı $399 $329 $249.00
Siri konuşuyor mu? Evet Evet Hayır
Navigasyon Dahili GPS ve barometrik altimetre Dahili GPS ve barometrik altimetre IPhone’dan kablosuz veya Bluetooth navigasyon
Suya dayanıklılık 50 metreye kadar su geçirmez 50 metreye kadar su geçirmez Sıçramaya dayanıklı
Müzik akışı Evet (Apple Müzik ile) Yok Yok
Cam Kalitesi Ion-X cam (alüminyum kılıflar), safir kristal (paslanmaz ve seramik kılıflar) Ion-X cam Ion-X cam
Model seçenekleri Apple Watch (standard), Apple Watch Nike+, Apple Watch Hermès, Apple Watch Edition Apple Watch (standart), Apple Watch Nike+ Apple Watch (standard)
İşlemci S3 çift çekirdekli işlemci, W2 kablosuz çip S3 çift çekirdekli işlemci, W2 kablosuz çip S1P çift çekirdekli işlemci
Bağlantı Wi-Fi, Bluetooth 4.2, LTE Wi-Fi, Bluetooth 4.2 Wi-Fi, Bluetooth 4.2
Ekran Force Touch’lı 2. nesil OLED Retina ekranı Force Touch’lı 2. nesil OLED Retina ekranı Force Touch’lı 1. nesil OLED Retina ekranı
Depolama 16GB 8GB 8GB
Batarya Ömrü 18 saate kadar 18 saate kadar 18 saate kadar
Ağırlık 28.7g (38mm), 34.9g (42mm) 26.7g (38mm), 32.3g (42mm) 25g (38mm), 30g (42mm)
Boyut (mm) 38.6 x 33.33 x 11.4 (38mm), 42.5 x 36.4 x 11.4 (42mm) 38.6 x 33.33 x 11.4 (38mm), 42.5 x 36.4 x 11.4 (42mm) 38.6 x 33.3 x 10.5 (38mm), 42.5 x 36.4 x 10.5 (42mm)
Devamını Oku Yorum Yazın

Samsung Galaxy Note 8 şimdi mağazalarda

Samsung’un Galaxy Note 8 resmi olarak geldi ve şu anda operatörlerin web siteleri ve fiziksel mağazalarında bulunuyor. Bazı müşteriler ön sipariş ile telefonlarını aldılar.

Samsung kilitli olmayan bir sürümü için 929 $ talep ediyor. Bununla birlikte, bir telefonunuzu operatörünüz aracılığıyla finanse etmek istiyorsanız, T-Mobile’ın yeni cihazda en ucuz teklifi var, ama fazla değil. Taşıyıcı aynı zamanda T-Mobile’ın Ekipman Peşin Ödeme Planı ile 210 dolar peşinat ve 30 dolarlık aylık taksitlerle ya da Jump on Demand müşterileri için ayda 0 dolar ve 39 dolar ödemekle birlikte, bu ücret 930 dolar. Bir sonraki en iyi bahis, AT & T sonraki taksit planında 949,99 ABD doları, 30 aylık 31,67 ABD doları karşılığında satılan AT & T’dir. Hem Verizon hem de Sprint 960 $ karşılığında satıyorlar. Note 8, yalnızca ABD’de 64GB’lık siyah veya gri renkte gelir. Note 8 ile Apple’ın yeni iPhone’ları arasında karar vermek için bekliyordunuz, muhtemelen bu kararı verme zamanı geldi. IPhone 8 ve 8 Plus ön siparişleri, 22 Eylül’de piyasaya çıkması beklenen telefonlarla bugün açıldı. Pahalı iPhone X 27 Ekim’e kadar 3 Kasım tarihli bir gemi ile satışa sunulmayacak. Stylus aka, S Pen en belirleyici özellik olduğundan bu telefonların Note 8’in müşteri tabanından uzaklaştığını sanmıyorum ve iPhone’lardan hiçbiri bunlardan birini istemiyor. Yine de, zamanlama Samsung tarafından biraz daha iyi olabilirdi.

Devamını Oku 1 Yorum

İşte en iyi iPhone 8 fiyatları

Karar verildi: Bir iPhone 8’i satın alıyorsunuz (Apple’da $ 699.00). Ya da bir iPhone 8 Plus (Apple’da 799,00 $). Şimdi en iyi anlaşmayı nereden bulacağınızı öğrenmek için elbette birçok değişken vardır. Telefonu tamamen satın alabiliyor musun yoksa mevcut iPhone’unuzu satıp satmanız gerekir mi? Peki ya taşıyıcı: kalmalı ya da değişmeli mi? Unutmayın, bunun sadece telefonun fiyatı ile ilgili olduğunu unutmayın. Donanıma ne olursa olsun, yine de bir hizmet planına ihtiyacınız olacak.

AT&T

Anlaşma: Bu AT & T haber bülteninde iPhone 8 fırsatlarıyla ilgili olarak özellikle belirtilmeyen bir durum olsa da, bir AT & T sözcüsü internette çokça rapor edilen bir seçeneği onayladı: Bir iPhone 8 satın alırsanız, ücretsiz bir tane alabilirsiniz.

Yakalama: Bu satın alma tekil (BOGO) anlaşması AT & T DirecTV ve U-Verse aboneleri için sadece AT & T Next üzerinden ikinci bir hizmet hattı eklerken 699 dolara kadar çıkabiliyor. Bir başka deyişle, kira ödemeleri yapmanız ve AT & T hizmetini tam 24 ay boyunca korumanız gerekecektir. Temel olarak eski iki yıllık sözleşmeyi baştan sona tekrarladı.

Karar: Hali hazırda DirecTV veya U-Verse için ödeme yapan herkes için iki iPhone için piyasada, bu sağlam bir anlaşma olabilir. Ancak, yalnızca AT & T ile iki yıldır anlaşmaya razıysanız.

Sprint

Anlaşma: Sprint’in yeni “En İyi Fiyat Garantisi” promosyonu, iyi, bir iPhone 8’deki en iyi fiyatı vaat ediyor. Fakat gerçekten mi? Yeni başlayanlar için, bu bir kira anlaşması. Sprint’in bir iPhone 8 (64GB) için düzenli kiralama fiyatı ayda 29.17 dolar, 0 dolar düşüş ve 18 aylık bir kira süresi var. IPhone 8 Plus (64GB) için düzenli kira bedeli: $ 33.34, yine $ 0 düştü. (256GB modelleri için aynı oranları alabilirsiniz, ancak imzalamada 150 $ ödemeniz gerekecektir.) Bununla birlikte, uygun bir telefonda ticaret yapıyorsanız, iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 6S Plus, iPhone 7, iPhone 7 Plus, Samsung Galaxy S8, Samsung Galaxy 8+, Samsung Galaxy S7, Samsung Galaxy S7 Edge, Samsung Galaxy Note 8, Samsung Galaxy Note 5, Moto Z2 Force, LG G6, LG V20 veya Google Pixel / Pixel XL – kiralama fiyatının yüzde 50’sini alacaksınız. Bu, sizi emin olmak için aylık 14.58 dolara veya 18,75 dolara çekici fiyatlara düşürür.

Yakalama: Teklif, yalnızca mevcut müşterilere değil, Sprint’e geçiş yapan müşteriler içindir. Dahası, 18 aylık kira bedeli telefonun sadece yüzde 75’ini karşılıyor, yani eninde sonunda 175 dolar daha ödeneceksiniz. Sprint, başka bir ulusal taşıyıcıdan bulduğunuz daha iyi bir anlaşmayı, ancak kiralamanın başlangıcından itibaren 14 gün içinde gerçekleştirmeyi taahhüt ediyor.

Karar: Özellikle Sprint’in yeni aile planıyla eşleştirebiliyorsanız, bu size bir iPhone 8 için aydan aya en düşük maliyeti verme potansiyeline sahiptir. Ayda 37 dolara kadar yeni bir telefon ve servisle sonuçlanabilirsiniz. Ancak kira gereksiniminizin sonunu gözden kaçırmayın. Dahası, mevcut telefonunuzun değeri burada sakladığınızdan daha yüksek olabilir.

T-Mobile

Anlaşma: iPhone6 veya daha yeni sürümünüzü iyi çalışır durumda kalsın ve T-Mobile yeni iPhone 8’inize (veya bu yılın ilerleyen saatlerinde iPhone X’e “300 $ ‘a kadar indirim”) verecektir.

Yakalama: Çok belirsiz bu ticaret kredisi, T-Mobile’ın taksit planının bir parçası olan 24 aylık fatura ödemenizin her birinde indirimli bir indirim şekli olarak gelir. Ve T-Mobile’ın Git (Apple Upgrade Programına benzer şekilde) şeklindeki servise ihtiyacınız olacak, aşağıya bakın. Sonuçta ayda 12.50 dolar tasarruf ediyorsunuz.

Karar: İki yılın sonunda, Sprint 18 ayın sonunda (ek telefon ücretini düşündüğünüz zaman) aslında donanıma göre ne kadar hoşuna gideceksiniz. Dolayısıyla “Uncarrier” ile birlikte olmaya hevesliyseniz ve ticaret yapabileceğiniz bir iPhoneunuz varsa, bir göz atmaya değer. Aynı uyarı da geçerlidir: Eski iPhone’unuzu kendiniz satmaktan daha iyisini yapamayacağınızdan emin olun.

Verizon

Anlaşma: T-Mobile gibi Verizon, mevcut telefonunuzu ticaretinde 300 dolarlık bir kredi vereceği için iPhone’tan başka modellerde de işlem yapabilir.

Yakalama: T-Mobile gibi, bu kredi 24 ödeme üzerinden yayılıyor ve Sınırsız bir plan satın almayı gerektiriyor. Ayrıca, yalnızca iPhone 6S veya daha iyisi, Galaxy S7 veya sonrası, LG G6 veya Moto Z2 Force gibi bir “premium” telefon için 300 Dolar alırsınız. Yaşa bağlı olarak 200 doları veya 100 doları artıracak eski telefonlar için iki ilave katman vardır.

Karar: Verizon, hala ülkenin en iyi taşıyıcısı olarak görülüyor ve faturanızdan ayda 12,50 ABD Doları tıraş olabiliyorsanız, hiçbir şeyden daha iyi. Aynı uyarı da geçerlidir: Eski telefonunuzu kendiniz satmayı kendiniz yapamayacağınızdan emin olun.

Apple Yükseltme Programı

Anlaşma: Son olarak, iPhone 8 (64GB) için 24 ay boyunca ayda 34.50 dolar (828 dolar), iPhone 8 Plus için 39.50 dolar (948 dolar) ödemeyi planladığınız Apple Güncelleme Programına giriyoruz. Bu fiyata sadece AT & T, Sprint veya Verizon’da değil, aynı zamanda AppleCare + ‘de etkinleştirme de dahildir. İkincisi 129 dolar değerinde, yani gerçekten iki yıl içinde sıfır faizle telefonunuzu finanse ettiniz demek. En az 12 ödemeyi yaptıktan sonra daha yeni bir iPhone’a yükseltebilirsiniz. Belki de en iyisi, telefonunuzu Big Four taşıyıcılarından biriyle etkinleştirdiğinizde onu başka yerlere götürmekten çekinmeyin.

Yakalama: Hiçbir indirim yapmadığınız gerçeğini saymadığınız sürece gerçekten yoktur.

Karar: Kesinlikle en ucuz anlaşma değil, ama en iyisi olabilir.

Devamını Oku Yorum Yazın

%d blogcu bunu beğendi: