Merhaba değerli takipçilerim. Bu yazıyı sitemi ziyaret eden herkese değil bazı kendini bilmez kişilere ithafen yazıyorum. Onlar kendilerini bilecektir. Zaten mail yolu ile de gerekli uyarılarımı yaptım. Buradan da onlara kulak asan varsa diye duyuru yapıyorum.
Öncelikle bu site bir excel eğitim sitesi değildir. Bende bir excel öğretmeni değilim. Böyle bir iddiam hiç olmadı. Ama iş iddialaşmaya gelirse eğitmenlerinize eğitim verebileceğimi de belirtmek isterim. Bu bana ait ve zevk aldığım için kurduğum içerisinde her şey olabilecek bir sitedir. Bu site para kazanma amaçlı kurulmuş bir site ise kesinlikle değildir. Zaman zaman site masraflarını çıkarmak amaçlı reklamlar aldığım oldu ama bunlar geçim kaynağım olsun amaçlı hiçbir zaman olmadı. Ki bu benim hakkım ve kimseyi de ilgilendirmez.
Az biraz internet den anlayanlar kolaylıkla domainim yani sitemin kuruluşunun 2011 yılı olduğunu görebilir. Bundan dolayı kimseye rakip olmadım, kimseyi de rakip olarak görmedim. Hele hele benden yıllar sonra kurulmuş saçma sapan siteleri kendime rakip olarak hiç görmedim. Aslında tam tersi sitemin içeriğini tamamen kopyalayan birçok site gördüm. (hatta içlerinde eğitim firmaları bile var.) Ben bu işe sadece sevindim.
Bakın bunu iyi okuyun laf arasında saçmaladığınız gibi ben kimseden içerik kopyalamam böyle saçma bir işi yukarıda anlattığım nedenlerden dolayı yapmayıda hiç düşünmedim. Hoşuma giden bir yazı gördüysem bunu paylaşım niyeti ile yapabilirim ama paylaşım olduğunu belirtir ve kendi adımı yazmam.
En önemli ve canımın sıkıldığı noktaya gelelim. İnsanlara mail yolu ile yardımda bulunup onlardan para talep ediyorsam şayet elinizde bir belge olmalı, en azından bir mail yazısı olmalı değilmi. Böyle çirkin bir iftirayı ispatlamakla yükümlüsünüz. Belki yüzlerce insana özelden yardım ettim ama hiçkimseden para talep etmedim. Kimseye ben bu işi yaparım ama şu kadar para verirsen diyerek zor durumda da bırakmadım. Fırsat bulduğum her zaman yorum yöntemi ile veya mail yolu ile sayısını bilmediğim kadar kişiye yardım ettim. Bunu ziyaretçilerime yapmış olduğum yorumlardan herkes görebilir. Şayet yardım etmedi isem bunun benim için geçerli bir sebebi vardır. Vatandaş ödevini direk bana göndermiş ve bunu yap demişse, yada bu işi emri baki olarak istemişse vs. vs. cevap bile vermem. Bu da benim hakkımdır. Ancak onun işini yapmışsın benim işimi de yapacaksın kadar saçma birşey de olamaz.
Sayın ziyaretçilerim başıma gelen bazı sıkıntılardan dolayı artık lütfen benden direk bir yardım istemeyin. Yazıların Yorumlar kısmından yapabileceğim yardımlar olursa buna elbette devam edeceğim ama özel yardımlarda artık bulunmayacağım. Bunun yerine konu anlatımlarıma hız vermeyi düşünüyorum. Anlattıklarımı takip ederseniz birçok konuyu kendiniz de yapabileceksiniz. Anlatımlarımı genelde bana yöneltilmiş sorulara göre yapmaya dikkat edeceğim.

Kategoriler: Genel Konular

2 yorum

ahmet · 06 Ağustos 2020 17:51 tarihinde

Ya hocamtakmayın bu tür densizleri.50 yaşındayım.Bir şekilde yotubda sizin kanalınıza denk geldim bir videonuzu izledim.Keşke izlemeseydim.Şimdi kopamıyorum.Kod yazarak excelde bir şeyler yapmanın hazzını yaşıyorum.Programlar yazıyorum.Kod ezberleyemiyorum.Sıkıştığımda ya sizin derslerinize yada video derslerinize bakıp bir şeyler yapıyorum.İhtiyacımı görecek (Demirbaş Takip Programı uyarladım kendime.Demirbaş sorumlusuyum çalıştığım kurumda)2 tuşa basarak demirbaşlarımı kontrol edebiliyorum).Allah razı olsun.Meyve veren ağaç her zaman taşlanır.Sıkmayın canınızı.Emekleriniz boşa değil.Benim gibi bir sürü meraklının duasını alıyorsunuz.Paylaşmak güzeldir.Bunun tadını hiç bir şey paylaşmamış NASİPSİZLER anlayamaz.Kolaylıklar diliyorum.
Bu yazınızı da Listbox larla ilgili bir kaç şey vardı onu ararken gördüm.Tekrar kolay gelsin.

    Dilaver AJDER · 08 Ağustos 2020 18:28 tarihinde

    Gerçekten çok teşekkür ederim. Zaman zaman bu tarz insanlar verilen emeklerin üstüne yatarak kendilerine pay çıkarmaya çalışabiliyor. Ama sizin gibi verdiğim emeklerin değerini bilen kişiler sayesinde hevesim tekrar yerine geliyor. Yorumunuza çok teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.