Eski Mutfaklarınızı Yeniden Dekore Etmenin Zamanı Geldi

Yemek yaparken vakit geçirdiğiniz ve aynı zamanda yemek saatlerinde sevdiklerinizle de beraber olduğunuz mutfağınızı yeniden dekore ederek farklı bir duruş elde edebilirsiniz. Mutfağınızda dekoratif bir stil elde etmek ve işlevselliği ön plana çıkarabilmek için ufak tefek detaylara dikkat etmeniz yeterlidir.

Eski mutfağınızı yeniden dekore ederken öncelikle yeterli büyüklükteki mutfak dolaplarından işe başlamalısınız. Dolapların yeterli büyüklükte olması mutfak malzemelerinizi daha düzenli şekilde depolamayabilmenizi sağlar. Mutfağınızın genişliğine göre farklı dolapları inceleyerek sizin için uygun olan modelleri bulabilirsiniz.

Yemek hazırlanan bölümler en önemli yerlerdir. Yeni mutfağınızı planlarken önemli ayrıntıları atlamamalısınız. Kalabalık gruplar için mutfakta uygun yemek alanı oluşturmanız servis ve toplama açısından pratiklik sağlar. Kişi sayısına uygun bir bölüm, yemek yeme alanı olarak değerlendirilebilir. Evinizdeki ölçüleri dikkate alarak farklı alanlar oluşturabilirsiniz.

Yeni Nesil Mutfak Tasarımları

Mutfak malzemelerinin büyük bir kısmının asılı şekilde muhafaza edilmesi alanınızın daha geniş gözükmesini sağlayabilir. Mutfaklarda askı bölümlerini kullanmanız kepçe, kevgir ve süzgeç gibi malzemelerin el altında olmasına ve kolaylıkla ulaşılmasına yol açar. Modern mutfak dizaynlarında askı bölümlerine sık sık yer verilir. Mutfağınızdaki sık kullanılan gereçler için pratik ve işlevsel çözüm sunabilen bu kısımlar aynı zamanda mutfak dekorasyonunun daha şık bir havaya bürünebilmesine imkan tanır.

Mutfak dolapları ve askı bölümleri, mutfak malzemelerinin depolanabilmesi için önemlidir. Bu alanların bütün mutfak gereçlerinizi depolamak için yeterli olmadığı durumlarda açık raflardan destek alabilirsiniz. Askıda muhafaza edilemeyecek olan ve dolap içerisinde yer kaplayabilecek malzemeleri açık raf bölümlerine koyabilirsiniz.

Sık kullanılan tencereler, tabaklar ve sevdiğiniz kupaları açık raflara yerleştirebilirsiniz. Bu sayede malzemelere istediğiniz zaman pratik bir şekilde erişebilirsiniz. Mutfak dolaplarının tamamlayıcısı olan raflar mutfaktaki işlerinizi kolaylaştırabileceği gibi modern dekorasyonunuzu da tamamlar. Yeni bir mutfak dekorasyonu deneyeceğiniz zaman fikirlere açık olmayı unutmamalısınız.

Mutfak dekorasyonu için özgün fikirler arıyorsanız veya yeni nesil mutfak tasarımlarını incelemek isterseniz buradan Intema’da yer alan rehber niteliğindeki özel içeriklere de göz atabilirsiniz. Böylelikle mutfağınızı yeniden yaratma sürecinde pratik bir şekilde hareket edebilirsiniz.


0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.