Etkilenenleri akıllıca seçin

Kerbel, ortak çalışan programının başarısını, ebeveyn blogcuların ve etkileyenler tarafından markasına borç verme özelligine bağlar. “Instagram’da iyi çalışan şey, insanlar postalarımızdaki arkadaşlarını etiketlediğinde ve “Bunu kontrol et derse, diyor. Gerçekten çok ve aynı şeyi başka bir ortamda yaratamazsınız.” Kerbel ve sosyal medya yöneticisi Instagram kaynaklarını tararken yaklaşık altı saat harcıyor. Kullandıkları ölçütler çoğunlukla öznel: etkileyen kişi doğru estetiğe sahip mi? Yayınlarında çok fazla sevdikleri ve yorumları var mı? Markaları etiketliyorlar mı?” Harici bir veri kullanmıyoruz. Etkileri, kendileriyle ilgili duygularımıza ve markamıza uyup uymadıklarına göre seçiyoruz” dedi.

Deneme yanılma yoluyla, 10.000’den 50.000’e kadar takipçileri olan daha küçük etkileşimcilerin hedef demografiyle en fazla çekiş gücü kazandığını keşfetti. ABD’li satışlarıyla yaptığı gibi, işinin belli bir alanını genişletmek istediğinde, doğrudan erişmesi gereken kitleyle konuşan etkileyici kişilerle bağlantı kuruyor. St John’s’daki Memorial Üniversitesi’ndeki pazarlama profesörü Lyle Wetsch, etkili bir yaklaşım olduğunu söylüyor. “Elektronik sözler çok güçlüdür. İnsanlar zorlu reklamlara inanma eğiliminde değil ama başkalarına inanacaklar “diyor.

Segment ve hedef

Her platformda sürekli olarak yayınlanmaya devam eden bitmeyen eziyetlerinde süpürülmek kolaydır. “Birçok işletme, her sosyal platforma çaba sarf ettiğini görüyoruz, çünkü oralarda olmaya ihtiyaç duyduklarını düşünüyorlar, ancak analitiği izlemekten ve kaynakları en iyi çalışmakta olan stratejilere ve platformlara tahsis etmediklerini masaya bırakıyorlar.” diyor Wetsch. Platformların kendileri veya üçüncü taraf araçları aracılığıyla izlenmek üzere toplanan ayrıntılı ölçümler, işletmelerin satış dönüşümlerine hangi etkileşimlerin, platformların ve cihazların katkıda bulunduğu tam olarak ne olduğunu görmelerine olanak tanır; böylece zamandan ve paradan daha akıllıca tasarruf edebilirsiniz.

Oakville Ont., Üyelik yazılım şirketi ClubRunner (No. 463) pazarlama hedeflerini gerçekleştirmek için kullandığı bir stratejidir. Yazılımı bir hizmet olarak sunan bir şirket olan CEO Sarah Asterbadi ve ekibi, satışları artırmak için olumlu çevrimiçi değerlendirmelere güveniyor. Bu nedenle şirket, çabalarını müşterilerinin olumlu eleştirilerini almak için bir sosyal medya kampanyasına odaklamaya karar vermişti. En çok ilgi gösteren LinkedIn ve Facebook kullanıcılarını, üyelik yönetimi yazılımında aranacak en iyi 10 şey hakkında tanıtılan bir parça ile hedeflemek için müşteri ilişkileri yönetim yazılımını kullanarak başladılar. Sonra görevle uğraşan kullanıcılara, Capterra yazılım derecelendirme sitesinde markayı gözden geçirmelerini istediler. Ödeme iki kat oldu. İlk olarak, şirket Capterra’nın beş en popüler üyelik yönetimi yazılımı programında yer aldı ve bu da gelen kablolarda% 40’lık bir artışa neden oldu. İkincisi, ClubRunner, hem ürünlerine karşı tutkulu olan hem de büyük üyelik yazılımının nelerin yarattığı hakkında daha fazla bilgi edinmek isteyen müşterilerin bir listesini sağladı.

Çekici ol

Sahip olduğunuz birçok izleyiciyi takip etmek iyidir ancak Wetsch, makyaj metriğidir diyor. Gerçekten istediğin şey, beğenilere, paylaşımlara ve belki de en önemlisi izlemeye harcanan zamana özen gösteren içerikle müşterilerin dikkatini çekmektir. Tribünler ve ağlar gibi spor ekipmanlarını kuran Almonte, Ont.’de bulunan Sport Systems (319) genel müdürü Jeff Hurrle, markanın içeriğinin yeterince ilgi çekici olup olmadığını değerlendirmek için uzman yardıma ihtiyacı olduğunu biliyordu. özellikle de B2B pazarını hedef aldıklarından, sosyal medyayla meşgul olmak için cesurca zorlayıcı bir izleyici kitlesi seçildi. Wetsch’ten istifa eden Wetsch’ü kiraladı ve videonun özellikle insanlarla video izlemeye ya da canlı akışlarla etkileşime girmesine neden olan markalara ödüle layık görülen Facebook özellikle de tüm kanallarda çok önemli hale geldiğini öğrendi. Geçtiğimiz Şubat ayında Mark Zuckerberg, sosyal videoyu mobil cihazlarla eşit düzeyde bir mega trend olarak tanımladı. Video çalışır, çünkü genç nesiller “video yerlileri” diyor Wetsch. Sosyal medya kullanıcılarının çoğunluğu görsel hikaye anlatımı izlemek için büyüdüler, bu yüzden kullanıcıların çevrimiçi aradıkları şey mantıklı.

Buna karşılık Hurrle, profesyonelce çekilmiş bazı videoları çalışanların telefonlarında veya ucuz kameralarında çekilen videolara birleştiren, uygun maliyetli bir video stratejisi geliştirdi. “Ottawa’daki Carleton Üniversitesi’nde bir tribün kurduğumuzda, 150 dakikalık bir kamerayla sürecin iki dakikalık zaman aşımı videosunu yaptık” diyor. “Facebook ve YouTube’da bizim için çok başarılı bir performans sergiledi ve izleyiciler web sitesini tırnak istemek için ziyaret etti.” Bu, fantezi değil, işe yarıyor: şirketin satış yollarının büyük bir kısmı video ağırlıklı sosyal platformlardan kaynaklanıyor.

Satışını yumuşat

Etkileyici içerikler yaratmanın bir parçası, mallarınızı tutturmaya gelince hafif bir dokunuş kullanıyor. Spor beslenme desteği perakende satış mağazalarının ulusal bir bayisi olan Supplement King Canada’nın (85 sayılı) başkanı Roger King, “Sosyal ortamda satışa olan önemi azalttık” diyor. “İzleyicilerimizin hedeflerini paylaştıkları ve onlara bu hedeflere ulaşmalarına yardımcı olmak için içeriği verebilecekleri bir atmosfer yaratıyoruz” diyor. NS merkezli Dartmouth markası, müşteri güvenini ve sadakati elde etmek için yemek tarifleri, egzersiz videoları ve ilham verici teklifler, yumuşak bir satış Zinciri müşteri odaklı zihinlerine ince ama etkili bir şekilde yerleştiren. King, “Markamızı, kişilik ve değerlerimizi sergileyen iyi bir iş yaparsak, müşterilerimiz alışverişle ilgili kendi kararlarını verir” diyor. Wetsch, özellikle kullanıcıların doğrudan satın almak istemediği platformlarda stratejinin akıllıca olduğunu söylüyor. “Sosyal alanda sert satışlar, biriyle ilk buluşma aşamasında olabilir ve onlarla hemen evlenmenizi ister” diyor. “İşletmeler, bu içeriğin satışları artırmasa bile satışa katkıda bulunduğunu görmelidirler.” Kerbel’e gelince, gerçekte eskisinden daha az sıklıkta yayınlıyor; takipçileri çok fazla Mini Mioche mesajlaşmasına maruz kalmamak için birlikte çalışıyor. “Bütün yayınlarımın maksatlı olduğundan eminim ve sadece bunu yapmak uğruna mesaj yayınlamıyorum” diye açıklıyor “Sosyal amaçlı niceliğin tamamı kalite ile ilgili.”


0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.